Jump to content
Mello87

Kviz - Pogodi auto

Recommended Posts

Ajmo malo da se igramo :) da vidimo koliko smo poznavaoci i koliko smo maštoviti :)

Princip je prost, ko pogodi ili ko prvi pogodi marku i model auta sa slike postavlja novi zadatak :)

 

Dozvoljena pitanja su ako zapne ali nije fora da se previše olakša hehhe

Pa da počnemo, koji je auto na slici?

 

kviz.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dodge Chalenger cabrio ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih rekao pontiac gto cabrio...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske Liči baš ali nije :)

 

@mpavlovicbb Nije, razmišljao sam njega da zadam hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Ako liči na Dodge Chalenger  , da nije Dodge Charger cabrio za godinu ne mogu da bude siguran recimo 1972 ( u svakom slučaju model je sa kraja 60-tih ili početkom '70-tih prošlog veka ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Toplo @Piske toplo, tu si negde :)

Podeli ovaj post


Link to post

@Japanautofan Tako je ;)

Sad ti izvoli, postavi zadatak hehe

Podeli ovaj post


Link to post

Procitao sam malo o njemu. Sjajan automobil i veoma interesantan. Steta sto je kod nas "glup zakon" o registraciji jer bi se inace mnogo vise vozili americki proizvodi.

Podeli ovaj post


Link to post

@Japanautofan Čekamo zadatak :) :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ubacite sami nesto.

Nisam redovan ovde i ne bi bilo korektno sa moje strane da ljudi pogadjaju a ja ne posecujem redovno stranicu i ne odgovaram im.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije toliko bitno kada će postavljač odgovoriti, bitno da je zanimljiva tema, nema potrebe za nekom žurbom :)

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni je bitno da je (ceo forum)

zabavan ,intresantan i po mogucstvu i edukativan.

Na primer u ovoj igri kada se pogodi model napisati i koju rec o njemu.

Ja licno kuckam na mob pa mi je "tesko" (ili sam samo suvise lenj) da googlam, trazim,postavljam slike i ostalo.

Kao sto ste verovatno sami primetili,suvise sam neozbiljan (pogotovo za svoje godine)

Sve najbolje i nastavite. Nemojte zbog mene da zakocite igru.

Podeli ovaj post


Link to post

Veoma zanimljiv predlog i možemo ga usvojiti da kada se pogodi auto nešto zanimljivo se i napiše o njemu.

Pošto je takva situacija onda evo @Piske može postaviti zadatak pošto je bio najbliži.

Podeli ovaj post


Link to post

post-1797-0-35482700-1519689568_thumb.jpg  Svaka čast @Japanautofan na tačnom odgovoru. Pitanje glasi koji je ovo auto . Između ostalog poznat je po tome što je doveo do sudskog spora između dve fabrike automobila.Podpitanje koje su to fabrike automobila i kako je glasila sudska presuda ? 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo @Liftman. Do spora je došlo oko imena Florida. Tako da se van granica nekadašnje zemlje, Yugo Florida izvozio pod imenom Sana . Na slici je Reno Florida 

Podeli ovaj post


Link to post

Renault i Zastava nikada nisu imali sluzbeni spor za ovo ime jer Zastava Florida i Renault Floride - nisu ista imena. Sana i Miami su bila imena kad ide van nase drzave. Zasto ne Florida ne znam, nisam se toliko zainteresovao

 

Ako ce ova igra da se igra na ovom sajtu...zasto se ne ogranici na proizvodjace japanskih automobila, sobzirom da je ovaj sajt posvecen Toyoti???

 

Malo sam gledao.... googlao.....toliko postoji mnogo japanski proizodjaca i modela koje mi necemo videti iz ko zna kojih razloga...da tamo na istoku ima materijala za ovu igricu dok bude ovog sajta, mada i Toyota ima modela za dug niz godina.

 

Djoka_copy.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Uuuuu dobar dobar.

Nije fora da opet budem ja, neka još neko pogađa, znam mališu, ali moram reći odličan 5- za primerak  :)  

Tako sam i zamislio ovu igricu, lepo lepo.

Podeli ovaj post


Link to post

@Liftman Kada prevedeš Floride sa francuskog šta dobiješ ? Florida . Nemaš o tome na internetu. Dosta se pisalo o tome u auto časopisima 80-tih. Ime Miami nije se koristilo .

Šta si ovo postavio kao zadatak :)  Replika Jaguara XJ iz 60-tih 

Podeli ovaj post


Link to post

Na slici je Mitsuoka Viewt baziran na pretprošloj generaciji Nissana Micra ( March ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci Kurz kad dodje u Srbiju treba da mu prevodimo ime??? Ako tako gledas, onda Gucci i Guchi su isto?? Razlika je isto samo u jednom slovu, za ne?

 

Florida se ne prevodi na Floride ni na jednom stranom jeziku niti obrnuto, jer ono sto pise tako se i naziva. A to, dal je bila sudska rasprava, mozda je samo ostala u nasim casopisima. I vrlo moguce da je zbog naseg izgovora Floride izabrano neko drugo ime, kao sto je i Miami (po nasem Majami) pored Sana

 

 

miamii.jpg

 

s-l1600_1h.jpg

 

 

 

 

Sa slikom koju sam zadao sam samo hteo da pokazem koliko postoji zanimljivih japanskih automobila

Podeli ovaj post


Link to post

×