Jump to content
omega1

Avensisa 2007-2008god - Potrosnja ulja

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Poštovavi prijatelji,mala pomoc mi je potrebna.Naime hteo bi da kupim avensisa 2007-2008god pošto čujem glasine da bas trose dosta motornog ulja,u nedoumici sam.molim da mi pomognete sa iskustvima i sa uljem i na šta treba obratiti paznju pri kupovini,optimalan broj predjenih km itd...pošto moja gospodja vozi ayga apre toga yarisa i nikad nikakav problem nismo imali odlucio sam se za avensisa ,ali se kolebam zbog glasina,hvala svima unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Da bi ti neko rekao malo blize morao bi prvobitno reci sa kojim motorom gledas vozilo?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ne znam da je neko imao problema sa avensisima. uglavnom su to 2.0 ili 2.2 d4d motori ako se ne varam i to radi super

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hhvala na brzim odgovorima,zanima me Toyota Avensis 2,0 D-4d  limuzina 2007 ili 2008 godiste,uglavnom su oko 200 000 šta treba pogledati da se izabere solidan auto,još jednom hvala na brzim odgovorima .Pozdrav.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Generalno stanje automobila, servisnu istoriju i oslusni zamajac da ne zvecka. Najbolje bi bilo da mozes pre kupovine da ga dignes na neku dizalicu i jos detaljnije proveris.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetima,Kupio Avensisa 2006,sa 151000km,prezadovoljan posle prvih 10000km nije potrošio ni kap ulja sve u grackoj voznji,fantazija ,pozdrav svima.

IMG_20190215_143231.jpg

  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

и не троши у градској вожњи (осима ако не иде свако мало до црвеног)... ако троши, троши на аутопуту када се врти на већим обртајима.... дуже време... а зависи и од уља...

а да је фантазија вожња, јесте.. нарочито на отвореном путу и аутопут до 150-160 (бензинац 4000-4200 о.у.с.)... преко 160 је бука... већ онако... јача... није неподношљива.. али.. скоро да јесте ;)

јел ово права километража (баш мала)? увежен или купљен овде?

Podeli ovaj post


Link to post

Komšiski,prvi vlasnik, 2,0 d4d 85 kw ,kupljen ovde ,sve još uvek fabrički,baš zadovoljan.

  • Like 1
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

одлична куповина... није ми познато шта од проблема имају дизели... једино дизне..
а мењај уље на 10 ккм.. неко 5w40 и не би требало да троши док се не потера у високе обртаје.. што је за дизел вероватно преко 3-3500... или пробај 5w30 ако њега не троши ја бих то сипао...

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 27.3.2019. at 14:34, novakno1 said:

одлична куповина... није ми познато шта од проблема имају дизели... једино дизне..
а мењај уље на 10 ккм.. неко 5w40 и не би требало да троши док се не потера у високе обртаје.. што је за дизел вероватно преко 3-3500... или пробај 5w30 ако њега не троши ја бих то сипао...

Slazem se sto se tice dizni, relativno su osetljive, najbitnije je samo da se ne sipa bilo gde :) (problematicne su na 2.2 D4D na verziji od 175hp, bar sam tako cuo) Sto se tice ulja, 5w30 ili 0w30, ja preporucujem Eneos, bar na mojoj se dobro pokazalo. Pretpostavljam da se koristi isti tip ulja na 2.0 i 2.2 (moja je 2.2). Sto se tice zamajca, kazu da su jako izdrzljivi, tako da ne verujem da ce biti problema sa tim u skorije vreme.

Podeli ovaj post


Link to post

×