Jump to content
uros.

Uros i Toyota Corolla 1.6 Luna

Recommended Posts

Pozdrav forumasi. Uskoro cu postati vlasnik Corolle 1.6 u Luna paketu opreme. Dobio sam ponudu u NS-u za 16100 Eura u metalik sivoj boji i dva para tockova sa celicnim felnama od 16". 

Sta mislite da li se isplati uzimati paket "Toyota safety sense"? U cenovniku pise da kosta 700 Eura, medjutim u katalogu pise da je to standardni deo opreme Luna. Malo su tu konfuzni :)

I da li imate jos nekih saveta na cega treba obratiti paznju prilikom kupovine? 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam lakvu su ti ponudu dali, ali na zvaničnom sajtu stoji cenovnik gde za 15990 možeš da uzmeš Style paket opreme. Što je, po meni, sasvim dovoljno.

 

Ja sam prošle godine kupio auto i za ovu cenu sam dobio Luna paket, jer je taj bio na akciji.

 

Iskreno, ja ne bih davao 700€ za taj dodatak, koji je inače opcija za sve pakete opreme. Jesu sve to korisne stvari koje mi olakšavaju vožnju, ali bih pre dao te pare za neke lepe alu felne, jer ih Luna nema.

 

I da, dobrodošao!! Dobar je to auto.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

"Cvrlebg" hvala za dobrodislicu. Jeste 15990 Styl paket, ali u mat plavoj boji. Luna ispadne bolja kombinacija samo zbog seta zimskih tockova. Inace, razlika Luna i Style je to sto ovaj drugi ima senzore za svetla i kisu i nista vise. Meni ti senzori nisu bitni, pa sam se odlucio za Lunu.

A za "safety paket" cu sutra proveriti sa prodavcem u Tago car-u.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao Uroše. Odličan si izbor napravio po pitanju novih kola. 

Što se tiče TSS sistema na tebi je da doneseš odluku. Nadam se da će ti video prezentacija pomoći da doneseš ispravnu odluku. 

P.S Razlika između luna i style paketa opreme nisu samo alu felne 16-ce , senzor za svetla i kišu . Postoji još razlika. Na akciji je teget corolla ostale boje se doplaćuju. 

Podeli ovaj post


Link to post

"Cvrlebg" hvala za dobrodislicu. Jeste 15990 Styl paket, ali u mat plavoj boji. Luna ispadne bolja kombinacija samo zbog seta zimskih tockova. Inace, razlika Luna i Style je to sto ovaj drugi ima senzore za svetla i kisu i nista vise. Meni ti senzori nisu bitni, pa sam se odlucio za Lunu.

A za "safety paket" cu sutra proveriti sa prodavcem u Tago car-u.

Proveri i za boju, ako nisi. I ja kad sam kupovao bila je ista priča, da je to boja koja je na akciji. Ali su mi onda ponudili za oko 15490€ auto u beloj boji samo što je bio 2016. godište. Meni to nije smetalo i prihvatio sam ponudu.

 

Iskreno, ja nisam ni video ovaj auto u toj plavoj boji. Ne verujem da su svi doplaćivali za drugu boju.

 

Na sve te senzore, dodaj još jedan za unutrašnji retrovizor. Ja znam da je tolika ralika.

 

Ono što mi je malo čudno, dobio si ponudu za Luna paket opreme i metalik sivom bojom za 16100€, a zvanični cenovnik kaže da je Luna 17990€. Kako!? Da li postoji neka dodatna skrivena akcija? Ako je tako, onda pokušaj što više da izvučeš od njih. Mislim da je Piske to najbolje uradio. Dobio je dosta dodatnih stvari. :)

Izmenjeno od cvrlebg

Podeli ovaj post


Link to post

Taj dodatni set koji daju uz luna paket opreme inace kosta 600e, od toga senzori pritiska u gumama oko 250e, gume oko 250e i felne 100e.

Kod Style umesto toga mozes da uzmes beskamatni kredit na 7000e, ali ako ga ne zelis neće ti spustiti cenu.

Meni licno je malo je bezveze uzeti auto sa dva seta čeličnih felni,ali ako ti to ne igra nikakvu ulogu onda ti se ispalti ova opcija, pogotovu ako uzimas auto za kes.

Ja sam poručio u Style paketu opreme i uspeo da izboksujem toyota car protect gratis, tako da mozes probati i to da trazis.Ako doplacujes 300e za alu felne kod Luna paketa dobijaju se neke crne felne koje meni nisu lepe.

Mozda je bilja opcija umesto safety sense navigacija koja košta isto toliko...

Te opcije u okviru safety sense znaju i da nerviraju pa ih neki na kraju i isključuju...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Zena koja mi je prodavala auto tvrdi da izmedju Lune i Styl-a je samo razlika u tim senzorima, a u zvanicnom katalogu koji stoji na sajtu Toyote isto to pise.

Cenu mi je dala ne znam ni ja kako veruj mi. Proizvedena je 2017. godine. U mat boji je jos jeftinija. Meni se dopada ova siva metalik, pa sam se odlucio za nju.

Sto se navigacije tice, mislim da je ona fabricki ugradjena. Nisu mi ponudili da je dokupim. Felne mi apsolutno nisu bitne. Mozda kasnije dokupim alu 17" ali to mi nije prioritet. Iskreno "safety" paket mi je veoma interesantan. Probacu da dobijem jos nesto, tj da izvucem maksimum od Tago car-a :)

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri i za boju, ako nisi. I ja kad sam kupovao bila je ista priča, da je to boja koja je na akciji. Ali su mi onda ponudili za oko 15490€ auto u beloj boji samo što je bio 2016. godište. Meni to nije smetalo i prihvatio sam ponudu.

 

Iskreno, ja nisam ni video ovaj auto u toj plavoj boji. Ne verujem da su svi doplaćivali za drugu boju.

 

Na sve te senzore, dodaj još jedan za unutrašnji retrovizor. Ja znam da je tolika ralika.

 

Ono što mi je malo čudno, dobio si ponudu za Luna paket opreme i metalik sivom bojom za 16100€, a zvanični cenovnik kaže da je Luna 17990€. Kako!? Da li postoji neka dodatna skrivena akcija? Ako je tako, onda pokušaj što više da izvučeš od njih. Mislim da je Piske to najbolje uradio. Dobio je dosta dodatnih stvari. :)

Pre godinu dana se nije doplaćivala akrilna bela boja. Teget corolla tada nije bilo u ponudi. Odnosno mogla je verovatno na zahtev da se dobije. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pre godinu dana se nije doplaćivala akrilna bela boja. Teget corolla tada nije bilo u ponudi. Odnosno mogla je verovatno na zahtev da se dobije.

Koliko se ja sećam, bila je. Znam da su mi ponudili tu plavu boju i da mi se nije svidela, samo ne znam u kom auto salonu. Znam da sam se razmišljao da li da pristanem na tu ponudu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bela se sada doplacuje 250e a teget se ne doplacuje.

Navigacija nije uklkucena u cenu i nećeš je dobiti :)

Doplata za navigaciju je 750e i moze i naknadno da se doplati s obzirom da je samo softverski update.

Oni su tebi dali ponudu kakva jeste. Osnovna cena luna paketa po cenovniku plus 500e doplata za metalik boju...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Po zvanicnom cenovniku neam popusta na Lunu, medjutim u salonu ima popust. 

Dobio sam neki popust. Po cenovniku Luna je 17990.

Za navigaciju cu takodje proveriti. Niko mi nije ponudio, a u cenovniku je ne vidim. Svakako, ako se toliko doplacuje, pre bih uzeo "safety". Navigaciju imam u telefonu bespaltno :)

Podeli ovaj post


Link to post

Po zvanicnom cenovniku neam popusta na Lunu, medjutim u salonu ima popust.

Dobio sam neki popust. Po cenovniku Luna je 17990.

Za navigaciju cu takodje proveriti. Niko mi nije ponudio, a u cenovniku je ne vidim. Svakako, ako se toliko doplacuje, pre bih uzeo "safety". Navigaciju imam u telefonu bespaltno :)

Da, navigacija je skupa i nemaš je. Nije samo softverska izmena. Ako imaš na telefonu, bolje za te pare doplati za taj safety paket ili šta god da ti se svidja.

 

Da sad kupujem novu Corolla-u, ja bih im tražio style paket sa tom metalik sivom bojom za 15990€.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ko dobije za te pare style paket sa metalik bojom , skidam kapu :) 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Cvrle Style paket u toj boji je 16490 i nema zimskih guma. Jesu alu felne, ali meni te koje se dobijaju nisu lepe :(

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš veću ponudu alufelni 16-ca i 17-ca kod Toyote. Pitaj prodavca da ti pokaže sve koje imaju u ponudi. 

Podeli ovaj post


Link to post

@Cvrle Style paket u toj boji je 16490 i nema zimskih guma. Jesu alu felne, ali meni te koje se dobijaju nisu lepe :(

A jesu ti oni dali ponudu sa zimskim gumama? Ja nisam dobio zimske gume, a kupio sam ga u martu. Mislim da niko nije dobio zimske gume.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A jesu ti oni dali ponudu sa zimskim gumama? Ja nisam dobio zimske gume, a kupio sam ga u martu. Mislim da niko nije dobio zimske gume.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da ponudili su set letnjih tockova i set zimskih sa sve senzorima, jedino sto su obe varijante celicne.

Izmenjeno od uros.

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam dobio blize informacije. Paket "Safety" moze da se poruci samo direktno iz proizvodnje, tako da vozilo koje sam ja kaparisao taj paket i ne moze da ima. Navigacija se doplacuje 750 Eura.

Podeli ovaj post


Link to post

Konacno sam tigao malo da pisem na forumu. Stigla Corola jos krajem aprila. Do sada presao nekih 3000Km i prezadovoljan sam i voznim karakteristikama i potrosnjom. Videcemo kako ce bitu u buducnosti....

7QbfW5.jpgi7nqgE.jpg

i7nqgE.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Imao bih jedno pitanje za forumase. Gde kupiti presvlake za sedista i gumene patosnice????

Podeli ovaj post


Link to post

Za presvlake ne znam , gde bi mogao da ih nađeš. Potraži na netu ima ih koji izrađuju po meri presvlake. Gumene patosnice možeš da nabaviš u prodajnim salonima Toyote. Mislim da je trenutno neka akcija. Javiće se već neko ko ima više informacija od mene. 

P.S

Lepa boja 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

U servisu patosnice. Cena je oko 110 Eura. A sto se tice presvlaka, vise firmi sije po meri, samo treba pronaci ko je najbolji.... 

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste 110e je komplet gumenih patosnica sa gumenom zaštitnom oblogom prtljažnika.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam uzeo odlicne gumene za 30evra, ima za svaki model, mozda ima i kadica za gepek.

Trenutno ne radi posimages pa ne mogu da okacim sliku. Ako si zainteresovan mogu ti pustiti kontakt.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne daje mi se 110Eura za patosnice. Mislim da se dosta jeftinije mogu naci a da su dobrog kvlaiteta.

Podeli ovaj post


Link to post

×