Jump to content
SasaScekic

Sasa i Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic

Recommended Posts

Zdravo svima!

 

Od septembra 2016 sam vlasnik Toyota Corolla E170 1.6 Valvematic Luna sa rucnim mjenjacem.

 

Auto je bijele boje, restyle model. Slike cu postaviti cim ga operem - mada izgleda isto kao auta nekoliko forumasa koju su vec postavili slike ove toyote u bijeloj boji :)

 

Do sada sam presao malo preko 10.000km i moje iskustvo sa autom je sledece:

 

Pozitivno:

 

- Udobno, prostrano, solidno pregledno i solidna zvucna izolacija. Upija neravnine bez preteranog ljuljanja nekako "njemacki", pasat tipa

- Dobar osjecaj za volanom - precizno, odmjereno, do malo dosadno :) Rucica mijenjaca srednjeg hoda, prilicno precizna i ne mnogo bucna (mada se cuje po malo :))

- Auto izuzetno stabilno - prilicno siguran osjecaj i pri ostrijoj voznji po kricinama

 

Neutralno:

- Motor je ok za sada. U prvih 5-6 hiljada km mi se cinio prilicno dosadan i trom, ali se nekako oslobodio vremenom pa sad zna mnogo bolje da povuce. Linearno doduse, ali ok za atmosferca :)

- Relativno miran motor, mada me u posljednje vrijeme iritiraju povremene vibracije i variranje obrtaja dok je u auto u mjestu. Npr kad ukljucim grijce zadnjih stakala primjetno jace podrhtava i cim ugasim prestane

- Potrosnja ok - izmedju 8 i 10 kroz grad, i oko 6.5 na otvorenom (4ta brzina pa na vise). Vozim malo ostrije...

 

Negativno - prije svega kvacilo!

- Papucice su japanski iritantne. Do sada sam vozio razne marke: pezo, reno, alfa, vw, nisan. Ovo je prvi put da vozim auto na koji jos ne mogu toliko dugo da se naviknem na kvacilo i kocnicu

- kvacilo hvata visoko i cini mi se nikad na istom mjestu (rijetko dobro izvagam)

- prilikom kretanja iz mjesta, u prvoj, cujem neki zvuk od spolja - kao udar prilikom spajanja

- pri manjim brzinama, tu 2-3 brzina, kada pritisnem / pustim gas auto trzne mnogo nervoznije i neudobnije nego sto sam navikao sa drugim autima

- sama papucica kvacila ima neki iritantni klik i osjecaj labavosti. Prilicno neuvjerljivo djeluje...

- kocnice isto ne hvataju nikad isto, nekad mnogo brze, a nekad lagano. Pa ostavljam utisak i sebi i drugima kao pocetnik, a be neko ko vozi skoro 20god.

- kocnice grebu - dosadnog su zvuka. Smanji se tokom duze voznje, ali generalno grebu iritantno.

- kratka svjetla su zuckasta i slabo osvjetljavaju put. I vizuelno to ruzno izgleda u kombinaciji sa dnevnim svjetlima

- Zavrsna obrada je onako... - nije kako sam zamisljao tojotu. Standardno kriva fioka za naocare, po neki cvrcak (ne cesto za sada), fioka naslona za ruku gdje cesto moram da se potrudim sa obje ruke kako bi otvorio gornju komoru (ne reaguje na komande), bas los pod prtljaznika (kaonda su karton stavili...)

 

 

Eto toliko za sada :)

 

Ako neko moze da me savjetuje oko situacije sa kvacilom bio bih zahvalan. Sve mi djeluje kao da tu nesto nije potaman (ovo visoko hvatanje, lupkanje prilikom kretanja i klikanje papucice).

 

Pozdrav!

Sasa

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao na forum :) i sce cestitke na kupovini.

Sve sto si napisao je tacno, mada ja u voznji imam osecaj da auto nije dovoljno tezak i nije mi bas siguran na vecim brzinama. Ok, ide i moze se voziti brzo, ali fali mi jos malo osecaja sigurnosti i mase za volanom..

 

Za kocnice imam bas suprotno iskustvo. Hvata jako visoko, prvih par mm hoda papuce nista i onda odjdednom "nabode" i ne daje osecaj tecne voznje.

 

Motor se polako razradjuje pa ce biti jos bolji.

Ako se dobro secam neko od forumasa je resio zaglavljivanje svetla u kabini i ispravio ostavu za naocare, javice se vec :)

 

Negde se dobilo malo vise, negde izgubilo, ali je generalno jako pouzdan auto nez nekih sitnih kvarova i problema.

Da te sluzi jos dugo bez problema :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao Saša. Sve stavke koje si naveo kao negativne mogu vrlo lako i brzo da se reše. Najbolje da se obratiš ovlašćenom servisu . Većina vlasnika novih corolla je imala sličnih problema u početku i rešeni su u većini slučajeva. Sijalice kod kratkih svetala (slažem se ne osvetljavaju najbolje put ) mogu se zameniti sa Osram nightbreaker ili Phillips xtreme sijalicama. Kriva fioka od naočara se lako ispravi , možeš i sam to da uradiš nije neki problem. Kočnice moraju da se razrade klješta, podmažu vođice u najvećem broju slučajeva. Zvuk koji se javlja prilikom otpuštanja kvačila je normalan i ne ukazuje na kvar. Meni nije iritantan , možda se ne čuje toliko kod mene, jedva ga primetim. U svakom slučaju pravac servis i neka otklone te sitnice. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da si upravu - i da smo dobili pouzdanost i dugotrajnost u zamjenu za odredjene nedostatke u komandama i finalnoj obradi...

 

To ostaje da vidimo nakon duze eksploatacije....

 

Za neke stvari me bas i briga :) npr ta fioka

 

Neke stvari se valjda mogu rijesiti - npr zamjena sijalica (vidim reklamiraju neke Toyota OptiBright - 50% jace, tralala :)).

 

A neke me malo vise brinu - poput kvacila. Ne bih volio da me auto ostavi negdje na putu ili da moram da se ubjedjujem sa servisom oko toga je li kvacilo u garanciji (ili kako znaju da kazu to je potrosni materijal). Prvi put imam takav osjecaj sa kvacilom - a vozio zam prije toga dosta automobila druhih proizvodjaca.

Doduse druge marke, pa mi je mozda osjecaj da tojotom cudan. Mada opet, ovo lupkanje, vaganje kvacilo/gas, i nervozno skakutanje pri malim brzinama stavrno ne vjerujem da treba da budu tu....

Podeli ovaj post


Link to post

Zbog kvačila treba prevashodno da odeš do servisa . Auto je malo prešao 10000km. Kako navodiš skakutanje auta pri malim brzinama u 2 i 3 brzini , može eventualno da upučuje na neki problem. Na koliko obrtaja je motor u takvim situacijama i koja je brzina auta ? Jel se javlja na usponu ili i na ravnom putu ? 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Javi šta si uradio u servisu , u čemu je bio problem i naravno očekujemo fotografije tvog ljubimca prvom prilikom. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam imao zivaca da idem do servisa. Umjesto toga podjoh ja put da malo odmorim :) mislio sam kad se vratim.

 

Ali eto vraga i nervoze, na prvih 450 od 3.000 planiranih km :)

 

Cujem neki visoki ton zveketanja koji jao da dolazi sa tockova. Javlja se jada blago okrecem volan u lijevo i vracam u centar, pri mali vecim brzinama, tu 80-100 i vise. Isto pocinje da se javlja tek posle nekog vremena, mozda kad se auto zagrije....

 

Saljem ispod link, na video snimak gdje se cuje zvuk. Ignorisite zvuk prelaska preko bijele linije :)

 

Molim vas za savjet. Sta bi ovo moglo biti?

 

Mislim mogu poci u servis, ali mi se ne ubjedjuje sa njima da je zvuk tu kad ne mogu da ga reprodukuju odmah...

 

 

https://youtu.be/vL4qZKoTJ9I

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro je što si napravio snimak.Pokaži im snimak u servisu kada se vratiš sa puta. Ne bi bilo loše da okreneš Toyota eurocare i pitaš za savet. Mislim da će ti oni najviše pomoći s obzirom da si na putu.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hocu naravno, cim se vratim.

 

Nego od sutra nastavljam put pa mi je malo frka da mi ne otpadne tocak ili tako nesto pri 140-150 na sat :)

Podeli ovaj post


Link to post

Zato najbolje okreni Toyota eurocare

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Šta se dešava Saša. Da li si nazvao Eurocare ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam. Sad sam stigao u BG. Presao sam 2.400km po EU i cvililo je cijelim putem :) pocne posle malo duze voznje, kada blago pomjeram volan iz centra. Cim vise okrenem u neku od strana onda prestane. Isto kao da zavisi od nagiba puta...

 

Auto se dobro ponasao na putu - samo taj iritantni visoki ton zavijanja negdje iz prednjeg dijela...

 

Imas li neki dobar Tojota servis u BG da mi preporucis? Zakazao bih da to pogledaju...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam. Sad sam stigao u BG. Presao sam 2.400km po EU i cvililo je cijelim putem :) pocne posle malo duze voznje, kada blago pomjeram volan iz centra. Cim vise okrenem u neku od strana onda prestane. Isto kao da zavisi od nagiba puta...

 

Auto se dobro ponasao na putu - samo taj iritantni visoki ton zavijanja negdje iz prednjeg dijela...

 

Imas li neki dobar Tojota servis u BG da mi preporucis? Zakazao bih da to pogledaju...

Je li to rijesenou servisu?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesu valjda - nisam cuo ponovo nakon servisa, mada nisam ni imao priliku da testiram (obicno se javljalo na duzem putu).

Rekli su mi da su "pritegli neku plastiku" - nisam imao ambicije da ulazim u detalje :)

 

U svakom slucaju korektan odnos. Ostavio sam auto ujutro, popodne su me zvali da dodjem. Kazali su mi da su testirali prije zahvata i da se culo to sto sam im poslao na snimku, a da poslije vise nisu mogli reprodukovati. Rekli su mi da svratim ako se opet bude culo.

 

Sad ce praznici pa ce biti prilike za duzi put/test :)

 

 

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Izmenjeno od SasaScekic

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo svima, poslije duzeg vremena :)

Molim za pomoc od iskusnih Corolla vlasnika za nekoliko pitanja:

- Auto mi je usao nedavno u petu godinu garancije (kad sam ga uzeo bila je neka extended 5g toyota garancija).
- Prilicno sam nezadovoljan kvalitetom unutrasnjih plastika. Mozete vidjeti neke od detalja na slikama koje sam prilozio.
Fioka je kriva i zaglavljuje prekidac za osvjetljenje od kad sam uzeo auto (nisam imao zivaca da se bavim oko toga)
Iz drsaka vozackih i suvozackih vrata ispada centralna plastika. Ovo je posebno izrazeno na suvozacevim vratima.
Bocni stubovi uz soferzajbju su nabubrili u donjem dijelu - vise na slikama
Skoro mi je upao telefon u fioku pored upaljaca - jedva sam ga izvadio - izgleda da je otpa unutrasnji zid fioke. Svasta....

Da li je servis u obavezi da rijesi nedostatke koje mozete vidjeti na slikama i u extended dijelu garancije?

Jeste li imali ovakve situacije sa vasim corollama - je li zavrsna obrada zaista ovako losa ili sam ja ubo mucak?


Dodatno jedno pitanje za mehanicare :)
Primjecujem vec godinu dana neki zvuk zavijanja/zvizdanja (ne znam kako da ga tacno okarakerisem :) koji dolazi sa prednje strane auta / mozda ispod haube negdje.
Ne uspjevam da ga uhvatim sa telefonom zbog buke sa puta kao da se jedva cuje, iako je dosta glasniji uzivo.
Javlja se u toku voznje, kada je auto u brzini oko 3.000rpm (100-200 gore-dolje), kada otpustim papucicu gasa, tj kada auto pocne motorno kocenje. Cim pritisnem papucicu gasa zvuk prestane, cim je pustim opet krene - ako sam na oko 3.000rpm. Isto ako pritisnem papucicu kvacila prestane i ako je otpustim krene ponovo ako sam u obrtajima.
Najvise se cuje u 3 i 4 brzini. Zvuk obicno pocne nakon 10-15min voznje. Pretpostavljam kad se zagrije nesto :)

Ostavljao sam auto vec dva puta u servisu da mi ovo poprave i svaki put su mi ga vratili sa info da nisu uspjeli da reproduku. Po meni se moze prilicno lako reporodukovati - koraci koje sam opisao iznad, samo nisam imao vremena a ni zivaca da se raspravljam oko ovoga. Sad mislim da probam jos jednom, dok je auto jos u garanciji.

Ima li neko iskustva sa ovim ili neku ideju sta bi moglo biti problem.

Budite zdravi.

Pozdrav, Sasa

d7f1258b19d763e30e57a6dfeab90ad3.jpg6c428f368fafe0bb37aecf55fb5ed630.jpgf226eb835ccc70c7a977e1f7b67b9d4b.jpgc5f984a091cfe6dd320cfdf763048f68.jpg76c9544d67d1f20ff8e5e695d109a8ce.jpg

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Zdravo svima, poslije duzeg vremena Viber_viber1.png

Molim za pomoc od iskusnih Corolla vlasnika za nekoliko pitanja:

- Auto mi je usao nedavno u petu godinu garancije (kad sam ga uzeo bila je neka extended 5g toyota garancija).
- Prilicno sam nezadovoljan kvalitetom unutrasnjih plastika. Mozete vidjeti neke od detalja na slikama koje sam prilozio.
Fioka je kriva i zaglavljuje prekidac za osvjetljenje od kad sam uzeo auto (nisam imao zivaca da se bavim oko toga)
Iz drsaka vozackih i suvozackih vrata ispada centralna plastika. Ovo je posebno izrazeno na suvozacevim vratima.
Bocni stubovi uz soferzajbju su nabubrili u donjem dijelu - vise na slikama
Skoro mi je upao telefon u fioku pored upaljaca - jedva sam ga izvadio - izgleda da je otpa unutrasnji zid fioke. Svasta....

Da li je servis u obavezi da rijesi nedostatke koje mozete vidjeti na slikama i u extended dijelu garancije?

Jeste li imali ovakve situacije sa vasim corollama - je li zavrsna obrada zaista ovako losa ili sam ja ubo mucak?


Dodatno jedno pitanje za mehanicare Viber_viber1.png
Primjecujem vec godinu dana neki zvuk zavijanja/zvizdanja (ne znam kako da ga tacno okarakerisem Viber_viber1.png koji dolazi sa prednje strane auta / mozda ispod haube negdje.
Ne uspjevam da ga uhvatim sa telefonom zbog buke sa puta kao da se jedva cuje, iako je dosta glasniji uzivo.
Javlja se u toku voznje, kada je auto u brzini oko 3.000rpm (100-200 gore-dolje), kada otpustim papucicu gasa, tj kada auto pocne motorno kocenje. Cim pritisnem papucicu gasa zvuk prestane, cim je pustim opet krene - ako sam na oko 3.000rpm. Isto ako pritisnem papucicu kvacila prestane i ako je otpustim krene ponovo ako sam u obrtajima.
Najvise se cuje u 3 i 4 brzini. Zvuk obicno pocne nakon 10-15min voznje. Pretpostavljam kad se zagrije nesto Viber_viber1.png

Ostavljao sam auto vec dva puta u servisu da mi ovo poprave i svaki put su mi ga vratili sa info da nisu uspjeli da reproduku. Po meni se moze prilicno lako reporodukovati - koraci koje sam opisao iznad, samo nisam imao vremena a ni zivaca da se raspravljam oko ovoga. Sad mislim da probam jos jednom, dok je auto jos u garanciji.

Ima li neko iskustva sa ovim ili neku ideju sta bi moglo biti problem.

Budite zdravi.

Pozdrav, Sasa

d7f1258b19d763e30e57a6dfeab90ad3.jpg6c428f368fafe0bb37aecf55fb5ed630.jpgf226eb835ccc70c7a977e1f7b67b9d4b.jpgc5f984a091cfe6dd320cfdf763048f68.jpg76c9544d67d1f20ff8e5e695d109a8ce.jpg

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


sve sta si naveo je i kod mene (osim onog otpadanja drzaca vrata,ali nije daleko od toga). U HR je garancija na to 3 god,a 5 god ide samo na motor i mjenjac i to je vezano uz nekakvo osiguranje koje ti nitko ne spominjekad kupujes auto. Fioku sam mijenjao 2 puta i sad je ok.Ostalo mislim danema pomoci, kopcesu melane pa ... Meni inace jos treseoko sat za brzinu ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E nisi me bas obradovao :) znaci nista od garancije...

A ovo za zvuk - isto imas?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
E nisi me bas obradovao Viber_viber1.png znaci nista od garancije...

A ovo za zvuk - isto imas?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk


mozda su uvjeti/uslovi drukciji u SRB... ja bih na tvom mjestu trazio da promijene tu fioku(prekidaci su u paketu s fiokom). Ovo s vratima, neka promijene kopce-kazu da su mekane pa je zato sve klimavo... zujanja nema....ali ima tresnja komandne ploce...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probacu... Meni nije tresla komandna tabla - za sada :)

Ovo sa zavijanjem me vise brine - dok se prave blesavi da me ne saceka neki veci kvar - da moram platiti iz dzepa.



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

nije problem ni platiti,problem je sto ne znaju rijesiti

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

koju Corollu imaš? Je li to prije redizajna ili redizajnirana? Benz, Dizel?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×