Jump to content
vlada_ivana

Rain off proizvodi

Recommended Posts

Rešio sam pre nekoliko dana da potrošim čitavih 263 dinara i kupim rain off tečnost.

Uzeo sam Dynamax-ov Rain off. Cena nije neka da ne može da se proba.

Iskreno, zamisao mi je bila da testiram na prozorskim staklima na stanu, pa onda i na automobilu.

Odmah da vam kažem, blago je reći, očajnog je mirisa (nisam od onih kojima smetalu mirisi i nisam gadljiv, ali ova stvarčica ima baš oštar neprijatan miris).

I tako, pridržavajući se uputstva, našpricao, krpom namazao po staklu, sačekao 3 minuta, pa sve još jednom.

Nakon ovog "tretmana", stakla postaju blago "masna". To me je i najviše brinulo, kako će se ponašati brisači.

Kako sam za praznike išao na put BG-Zlatibor-Tara-Bajina Bašta-BG, a bila je i lepa kiša u petak, eto savršene prilike za test.

Prvenstveno, sumnjičav sam prema proizvodima ove vrste, ali nije neka cena za probu.

Iskreno, primećuje se razlika, voda se ne zadržava na bočnim staklima, brisači brišu isto kao i ranije.

Nakon sušenja, ne ostaju mrlje od kapljica vode (to mi je bilo najbitnije za stakla na stanu).

Sve u svemu, vredi tih malo više od 2 eura.

Verovatno skuplji proizvodi drugih proizvođača imaju i bolje rezultate, ali cena ne mora da bude merilo kvaliteta.

 

Inače, Dynamax glass cleaner je odličan, prijatnog je mirisa, odlično čisti i ne ostavlja tragove, a cena mu je slična kao jeftinija sredstva za čišćenje stakla.

post-2609-0-70405000-1523390363_thumb.jpg

Izmenjeno od vlada_ivana
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Sta kazu na pakovanju, koliko traje. Da li se pranjem vozila skida taj masni sloj? Jel mora posle svakog pranja da se nanese ili kao vosak moze da traje malo duze?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piše da postupak treba ponoviti jednom mesečno. Juče sam oprao auto i koliko sam primetio nije se skinuo masni sloj.

Pakovanje je od 500 ml, tako da bi trebalo da potraje oko pola godine. Videcemo šta će biti kada padne prva kiša.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi bilo dobar "Rain Off" proizvod da se skida prilikom pranja :) Ja koristim Turtle glass cleaner, nije lose ali ima jednu manu... kada je napolju hladno (mislim na zimu) i ukljucim brisace onda malo razmazuje vlagu (kisu, seg). Kada se zagreje kabina, sa time zajedno i staklo onda je ok... Ovako nesto se ne javlja na temperaturama 15+...

Zadnji put sam stavio u novembru, i dalje deluje, nije kao na pocetku ali vidi se razlika. Isto se nanosi kao Dynamax Rain off :)

Podeli ovaj post


Link to post

Zar turtle glass cleaner nije sredstvo samo za ciscenje stakla?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam to ali nisam uzeo jer na kraju treba da se ispere vodom. Uzeh Motip, ima prskalicu i samo se utrlja na cisto staklo i visak se skine krpom-ubrusom.. sutra ga nanosim...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja koristio na autu nano G-CAR. Preporucio bih nekom ko vozi mnogo na AP. Primecuje se efekat i vec 60 km/h ali slabo. Pri 80-90 km/h i preko toga bukvalno ti ne trebaju brisaci.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Otprilike je i isti efekat i sa ovim Slovačkim, efekta stvarno ima na brzinama preko 80 km/h. U suštini, nije skupo i vredi probati.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Posle par dana mogu reci da je Motip jako dobar. Vec na 60-ak kapljice vode krenu da beze, na 70+ po pljusku pre neki dan brisaci su mi bili na intervalu. Na auto putu skori da nema potrebe za brisacima :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

×