Jump to content
dzvini

Dzvini i Kia Ceed '12.

Recommended Posts

Nije mi radilo svetlo u gepeku prakticno od kako sam kupio auto, tj radilo je retko bas, pa sam pronasao sta je problem, tj zahvaljujuci ruskom forumu sam nasao da je vrlo cest kvar crkavanje diode koja spaja kontakte, videce se na slikama :)

file-8.jpg file1-8.jpg file4-7.jpg

Probao sam da samo spojim ta dva kontakta tj zaobidjem diodu i stvarno je do nje bilo, pa sam resio da zamenim za svetlo sa led-om, pa kad vec porucujem, resio da kupm 2kom i pojacam svetlo i sa druge strane (fabricki je samo na levoj) :)

file4-13.jpg file2-8.jpg file3-14.jpg

Morao sam malo da modifikujem fabricko kuciste lampe posto sam greskom kupio za neku drugu Kiu a ne bas za Ceed, no nebitno, nije neki problem :)

file1-14.jpg file2-14.jpg file10-5.jpg file7-7.jpg

Ugradjeno novo led svetlo umesto fabrickog, izvukao sam duplu instalaciju sa tih zica sve do desne strane i isekao novo mesto u tapacirungu zadnjeg desnog kosa :)

file6-8.jpg file8-5.jpg file9-5.jpg file11-4.jpg file12-4.jpg

Podeli ovaj post

Bukvalno 10-15min mi je trebalo u gepeku, prethodno sam u stanu sve pripremio, nasao oko metar i po kabla i stavio buksne i termobužire na strani led lampe, a na drugoj strani sam kontakte dobio ovim konektorima sa slike, za "kradju" struje.

IMG-0958.jpg IMG-0951.jpg IMG-0954.jpg

Podeli ovaj post

Poredio sam na slikama vec patosiran Seed pored fabricke visine, evo sada i fabricke visine karavana i mog sa malko vecim tockovima :)

file3-13.jpg file2-13.jpg file-15.jpg

Podeli ovaj post

Sve super, al mene samo zanima sto ce ti toliki minusi, samo jede gume bezveze a nema efekta..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post

Minusi su bili obavezni jer bi kacilo taman toliko kada se patosira ali kao sto si video na slikama, vise i ne ide toliko nisko auto, sada sam na fabrickoj visini i sa vecim gumama, mozda ga i prodam uskoro pa predjem na nesto vece, videcu do kraja leta :) 

Izmenjeno od dzvini

Podeli ovaj post