Jump to content
vitezkoja

Nikola i Starlet

Recommended Posts

Pozdrav svima, zovem se Nikola, imam 22 godine i dolazim iz Osipaonice. Imam par pitanja za vas jer planiram kupovinu jedne Tojotice .

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Trebao bih da pogledam jednu Toyotu Starlet iz 92 godine sa 1.3 motorom od 75ks. Zanima me vase mišljenje

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Drago mi je da si se odlučio za kupovinu Toyote Starlet . Postavi link od oglasa ili eventualno slike Starleta za koji si zainteresovan 

Podeli ovaj post


Link to post

S obzirom da se radi o autu koji je '92 godište, na osnovu slika izgleda dobro. Pogledaj stanje limarije poda, koševa, što se ne vidi na fotografijama . Obrati pažnju da motor eventualno ne troši motorno ulje ( podigneš šipku merača ulja da ne izlazi plavi dim ) ili da ne izbacuje kroz auspuh plavičast dim. Što se menjača tiče , prilikom probne vožnje ubaci u sve brzine , trebalo bi da ulazi bez problema , krčanja, zapinjanja .Kako kvačilo odvaja, da eventualno lamela ne proklizava.  Pitaj prodavca koje delove daje uz auto, šta je rađeno na kolima , dok je u njegovom vlasništvu. Ne sviđa mi se što se auto ne vodi na prodavca. Pitaj slobodno šta te još zanima.

Podeli ovaj post


Link to post

Okej to mi je jasno, meni se takođe ne sviđa taj detalj ali šta je tu je. Koja je otprilike potrošnja tih motora? Pretpostavljam da je između 6 i 7l

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Otprilike toliko troše na otvorenom putu. Po gradskoj gužvi ne bi trebalo da troše više od 8-9 l . S obzirom da se radi o dosta laganom autu i motoru od 1.3cc i 75ks trebalo bi da vuče odlično. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam ja čistu gradsku vožnju, više je to neka međugradska. Nego na autodati nisam video da ide ovaj motor u ovu generaciju, o čemu se tu radi?

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemaš u auto-dati kompletirane podatke. Piše i za novu Corollu 2016-  da se ugrađuje samo 1.6 motor a ugrađuju se i 1.33 benzinac , 1.4 D4-D (do skora) na Evropskom tržištu a na drugim tržištima i 1.8 137ks , 147ks i 2.0 155ks .

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro došao :) Lepo izgleda, meni možda suviše lepo. Sumnjam da je ceo auto farban. Ako je farbanje lepo odradjeno ja lično nemam ništa protiv :) Sedište lepo izgleda na slikama. Ako sam dobro video gepek se ne zatvara lepo (ili samo nije zatvoren do kraja). Sve je ovo samo šminka, ipak auto 92 godište... Tako treba i gledati na njega. Za sve ostalo Piske već objasnio.

Srećno sa kupovinom :) javi šta si odlučio.

Podeli ovaj post


Link to post

×