Jump to content
Vuk87

Vuk i Toyota Yaris 1.4 d4d

Recommended Posts

Gospodo, da se predstavim, ja sam Vuk iz Beograda, od juce ponosni vlasnik Toyote Yaris 1.4 d4d, 2007-o godiste.
Auto kupljen od gazde japanshop-a, presao 137000, u japanshop-u uradjeni svi servisi u zadnjih mesec dana ( mali, veliki, klima, novi diskovi i plocice), plus sto sam od samog servisa dobio pisanu garanciju pola godine na auto.
Svasta sam vozio, yaris je za mene otkrovenje trenutno, toliko dobrih stvari u tako malom automobilu, ide kao blesav.
Imam u planu sredjivanje auta, dubinsko pranje, alu felne , itd i nadam se da ce mi u tome pomoci clanovi foruma, kao i moj rodjeni brat Novak, covek koji vas udavi sa njegovim Jaretom i na ciji sam nagovor prodao svoj auto i kupio tojotu prvi put.

Takodje me zanima da li je potrebno da stavljam neku zastitu od kradje, do sad sam uglavnom vozio automobile koji se kraduckaju....Mislio sam da izmestim obd i prekidac , za pocetak.
Veliki pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao na forum :)

Jel sam ja tiliko corav da nisam primecivao ovo jare u JS-u?

 

Za felne zavisi sta hoces, da li je to neka fabricka ili neka druga felna. Npr ja bih u tvom slucaju isao na 17-ice kao ove

https://www.kupujemprodajem.com/Alu-felne-17-4x100-TOYOTA-gume-205-45-17-61136235-oglas.htm

 

Gume sa ovog oglasa su za bacanje ali su zato felne u fabrickom stanju, misli da bi ih dao bez guma za 180-ak. Felne koje su sada na autu ostavis za zimski set i milina.

 

Druga opcija koju mozda nije lose probati su felne od mini cooper-a, isti je promer srafova kao na Yarisu.

 

Sto se tice zastite mislim da nema potrebe stavljati bilo sta. Eventualno neki alarm i to je to. Mozda je cak bolja opcija od alarma Zeder ili igla...

 

U svakom slucaju zelim ti da te malisan sluzi bez ikakvih kvarova i problema :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sudeci po broju tablica, rekao bih da je skoro uvezen i u dosta je dobrom stanju, utegnut i ostalo...

 

Sto se tice felni, ne bih iz razloga udobnosti isao na 17-ice, 16 je neki maksimum.

 

Moram da razmislim koju cu zastitu da stavim, cisto da imam nesto mada sam dobio info da se jarisi ne kradu uopste...

Podeli ovaj post


Link to post

Sudeci po broju tablica, rekao bih da je skoro uvezen i u dosta je dobrom stanju, utegnut i ostalo...

 

Sto se tice felni, ne bih iz razloga udobnosti isao na 17-ice, 16 je neki maksimum.

 

Moram da razmislim koju cu zastitu da stavim, cisto da imam nesto mada sam dobio info da se jarisi ne kradu uopste...

Podeli ovaj post


Link to post

Sad pogledah, na 16 ide 195-50, a na 17 205-45 guma tako da je ukupna razlika u visini-boku gume 6mm sto mislim da je neprimetno. A generalno jako je los izbor felni 16. Sve se svodi na opelove i renoove felne, pojavi se po neka minijeva i seatova(vw). A sto se tice udobnosti mislim da neces mnogo izgubiti sa 17-icama.

 

Alarma imas da biras kakvih hoces od 50 evra pa na gore. Mehanicka zastita-igla je uglavnom oko 200. Cini mi se da je kolega nekada mi rekao da je on platio iglu, izmestanje obd-a i laznu lampicu alarma 200 evra, ako hoces mogu pitati gde je radio.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imam ja toyotine alu felne za yarisa 16 sa zimskim Hankook gumama 195/50, dobio sam ih uz auto, postavicu slike pa pogledaj

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Može , 16-ice su mi prihvatljivije....

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao, imam osjecaj da je bas dobar yaris.. okaci koju sliku da ga vidimo kad ga islikas.. i da te dobro sluzi :)

Podeli ovaj post


Link to post

Iscitavam ovaj forum sta pisu ljudi o potrosnji u gradu i ne verujem.

Iskusan sam vozac, vozim Jareta par dana i ne mogu sa ga spustim ispod 6,3-6,5 l pa i vise.

U pitanju je gradska voznja, uglavnom kratke relacije, dosta kreni stani voznje.

 

Pre neki dan sam spustio na 6,1 , doduse oper gradske voznje ali sam bas pazio kakp vozim.

 

Stvarno mi nije jasno sta pisu ljudi, neka potrosnja od 4.8 - 5 l maksimalno gradske voznje mi deluje nerealna skroz...

Ili su nam razlicita poimanja gradske voznje, meni prosecna brzina po bordu bude 15-22 km/h.

 

P.S

 

Jare dobio zastitu, za svaki slucaj, a za vikend se traze felne i zatezu bocni tapacirunzi kod tapetara, malo su popustili, koliko sam primetio to im je mana....

Podeli ovaj post


Link to post

Baš niska potrošnja za kratke gradske relacije i kreni stani vožnju. Koliko ti troši kada ga provozaš barem 15-20 km u gradu u cugu ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam uspeo da predjem 15 km u cugu, u Beogradu je neki haos u zadnje vreme, a osudjen sam na kratke relacije.

Tu 6,1 sam postigao kad sam isao do JS, a i tamo mi je usput bila guzva i stajanje, bukvalno ne znam da sam presao 600 m u cugu

Podeli ovaj post


Link to post

i ti veruješ u bajke o potrošnji :)

Juče sam u špicu uspeo da izvučem 5.8 l sa 1.9 JTD, ali sam vozio u smeru suprotnom od gužve :)

Na žalost, realnost mi je u pravoj gradskoj vožnji oko 9 l, mada je bilo i ekstremnijih situacija. Ipak, godišnji prosek mi je 5.8

 

1.0 vvti potroši u identičnoj situaciji do 8.5 l, dok je godišnji prosek 6.0

Podeli ovaj post


Link to post

Bas bajke,

 

Danas ceo dan, doduse katastrofa guzve, prosecna brzina 12 km/h, klima, potrosnja 8,8 l .

 

Primetio sam da su mi na kolima zimske gume, mozda je i to malo razlog uvecane potrosnje, u ponedeljak cu da stavim nove letnje gume.

Podeli ovaj post


Link to post

To je baš mnogo, bez obzira na gužve i uključenu klimu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino sto nisam presao ni 200 m u cugu bez stajanja...mada nemam pojma, ne znam sta moze da ne bude u redu

Podeli ovaj post


Link to post

I sve po centru grada vozio sve vreme

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj relaciju stari deo grada do bloka 45 preko auto puta ili obrnuto u zavisnosti gde stanuješ . Sada ne bi trebalo da bude gužve . Očekivana potrošnja ispod 5l pažljivom vožnjom . 

Podeli ovaj post


Link to post

Ok je to potrosnja. Jos malo dok upoznas auto bive bolje, a i guzve su nenormalne u staeom delu grada. Ja sam juce kroz guzvu vozio sa Karaburme na NBG. U starom delu hrada potrosnja skoro 11 kada sam izasao iz guzve i presao par km na NBG potrosnjanse spustila na 9. Tako da sve je to ok. Pravu potrosnju ces videti kada lrenes negde na put auto putem ili nekom magistralom.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas bajke,

 

Danas ceo dan, doduse katastrofa guzve, prosecna brzina 12 km/h, klima, potrosnja 8,8 l .

 

Primetio sam da su mi na kolima zimske gume, mozda je i to malo razlog uvecane potrosnje, u ponedeljak cu da stavim nove letnje gume.

Aj da te utešim, meni almera izlazi na 10-11 lagano i to bez stani-kreni vožnje.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nije problem ni da je više, samo zabunu izazivaju ljudi koji govore o nekoj potrošnji od 5 l u gradu, a po meni ne postoji auto koji toliko troši imajući u vidu uslove gradske vožnje u Beogradu.

Inače, Jare ide kao metak, prezadovoljan sam, u sredu sam zakazao kod autotapetara kako bih malo zategao ono platno tapacirunga, primetio sam da je pomalo počelo da se odlepljuje.

Naručio nove patosnice, u toku nedelje verovatno uzimam nove gume i u potrazi sam za felnama.

Nakon svega toga mi ostaje samo dobro dubinsko pranje i voskiranje...

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nije problem ni da je više, samo zabunu izazivaju ljudi koji govore o nekoj potrošnji od 5 l u gradu, a po meni ne postoji auto koji toliko troši imajući u vidu uslove gradske vožnje u Beogradu.

 

Inače, Jare ide kao metak, prezadovoljan sam, u sredu sam zakazao kod autotapetara kako bih malo zategao ono platno tapacirunga, primetio sam da je pomalo počelo da se odlepljuje.

 

Naručio nove patosnice, u toku nedelje verovatno uzimam nove gume i u potrazi sam za felnama.

 

Nakon svega toga mi ostaje samo dobro dubinsko pranje i voskiranje...

Ne postoji, a? ;)

 

ebf3d38abb33c139e11b63580461183a.jpg

 

Zamotaj ti tog japanca u evropske novcanice, pa ga mozda nko i uzme :D

;)

Salim se naravno :)

Mnogo zavisi i do prosecne brzine, ali jos vise do stila vožnje, a to je posebno izrazeno i urbanim sredinama po gradskoj guzvi.

Nesto je do karaktera vozaca, nesto do iskustva, a nesto i do toga koliko poznajemo svoj auto.

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U principu smer kretanja je glavni krivac za razlike u potrošnji u gradu u špicu. Npr. smer Zvezdara - Novi BGD i smer Novi BGD - Zvezdara ujutro neće pokazati istu potrošnju, a oba vozača se kreću u špicu istim pravcem. Dok sam radio na periferiji redovno sam imao potrošnju u špicu oko 5 l jer sam se uvek kretao u smeru suprotnom od većine vozača, kako ujutro, tako i po podne.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×