Jump to content
designed

Toyota Rav4 2005 - LED Svetla - Da ili Ne?

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

 

Interesuje me da li je neko probao sam da instalira LED svetla na RAV4 2005 ili neki drugi slican toyota automobil tog godista(2001 - 2005). 

 

Kupio sam H4 LED svetla  (Prvo sam kupio H7 greskom.. :D)

Stvarno kvalitetno i fino izgledaju (iako su u stvari, jeftina kineska)..

Problem je sledeci, kao sto se vidi na sici ispod, svetla imaju deo za hladjenje (poveci aluminijumski deo sa ventilatorom na "dnu sijalice"), a kod mog auta sijalica treba da se obezbedi gumom kada se "uklopi" u far. Otvor na gumi kroz kroz koji prolazi sijalica je mali i odgovara standardim H4 sijalicama. 

 

s-l300.jpg

 

Brine me da li je bezbedno instalirati sijalice bez te gume jer mislim da ce voda 99% uci u far i da li neko zna da li postoji neka modifikovana guma ili nesto slicno za instalaciju ovakvih sijalica. 

 

Da li preporucujete instalaciju LED svetala? (prednosti/mane)

 

Ako neko ima savet ili iskustvo sa slicnim instalacijama, pisite. 

 

Pozdrav! 

Izmenjeno od designed

Podeli ovaj post


Link to post

Led svetla kao i xenon jedino valjaju u projektoru. Ako imas obican far sa led ces pre vise da izgubis nego da dobijes. Svetlost sa led je previse jaka i rasipa se na sve strane. Zbog toga ces zaslepljivati vozace iz suprotnog pravca.

Snop svetlosti nema perfektnih 360° rasipanje pa samim tim neces imati podjednako osvetljenje kolovoza, negde ce biti jace osvetljen, negde manje a negde nikako. Tako da je generalno nisam pristalica ugradnje ovih sijalica.

Ako ih vec ugradjujes imas na aliexpressu i ebay gumice bas za tu namenu-da zatvori prostor izmedju fara i hladnjaka.

 

Jos uvek je najbolja opcija bixenon projektor u kratko, a onda moze led u dugo.

 

A ako imas problem sa slabim farovima Osram i Philips imaju obicne sijalice pojacane snage koje bolje osvetljavaju.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čak i u projektorima LED sijalice imaju nepravilan snop.

Ovo govorim na osnovu iskustva mog kupa koji je probao duga svetla u Astri K.

Sijalice je platio skoro 90 eura, mnogo su boljek kvaliteta i same izrade i samog snopa svetla u projektorima od jeftinih kineta, ali nije to to.

Po meni, Osram Night breaker ili Philips vision plus su mnogo bolje, jeftinije i zakonski bolje rešenje od LED sijalica.

Ove LED sijalice su imale deo sa hladnjakom koji se odvrće, tako da se lako montiraju na mesto same sijalice, preko njih se montira fabrička zaptivna guma za sijalicu i na kraju se zavrne hladnjak, tako da nikakvih "budženja" nema.

Inače, u kutiji Toyota Opti White su Philips vision plus :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako. Na trzistu postoje led projektori sa integrisanim sijalicama. Snop svetlosti je kao na fabrickim led farovima, ali jos uvek su preskupi u odnosu da xenon.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@mpavlovicbb, @vlada_ivana, Hvala na detaljnom odgovoru. 

 

U potpunosti se slazem. 

 

Probacu verovatno obe varijante - ove LED sijalice sa gumicama a i Osram ili Philips, pa cu napisati sta za mene funkcionise bolje. 

 

Kupovinu LED projektora sa integrisanim sijalicama ne planiram, u tom slucaju bih kupio ceo far prilagodjen nekoj drugoj vrsti sijalica. 

Xenon bih iskreno izbegavao uvek, jer po mom iskustvu ako nije fabricki, sijalica traje mesec dana :D..

 

Hvala puno svima! 

Podeli ovaj post


Link to post

stara tema al eto mozda nekom zatreba. Ugradih u moju rav4 2002god led sijalice u farove i maglenke sija odlicno i mislim da nezaslepljuje nikog, bar mi niko do sad nije blicao. Toliko :D 

Podeli ovaj post


Link to post

×