Jump to content
edis_mumin

Edis i njegov RAV4

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam Edis i dolazim iz Sjenice.

Vlasnik Tojote RAV4 od decembra 2016. i prosto zaljubljen i svoj auto

 

Kao planinaru, uvek mi izmami osmeh na lice kada se makadamom približavamo nekoj planini, planinarskom domu ili reci. Do sada me nikada nije nije izneverio (a nadam se ni da neće ni u budućnosti)

 

Predstavljam vam svoju Tojotu RAV4, 2003 god. D2D dizel 2.0, 115KS.

post-4869-0-71657800-1529913587_thumb.jpg

post-4869-0-23194100-1529913595_thumb.jpg

post-4869-0-71657800-1529913587_thumb.jpg

post-4869-0-23194100-1529913595_thumb.jpg

Izmenjeno od edis_mumin

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao :) lep Ravic... Slobodno stavi jos neke slike da vidimo. Gde ga odrzavas?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao Edise!

 

Baš lep Rav4. Pošto si jedan od retkih koji sa Ravom silazi sa asvalta ;) bilo bi lepo da napises kakva su iskustva sa zahtevnijim sumskim putevima.

Mene konkretno, a verujem jos neke ljude to zanima.

 

Srdačan pozdrav :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nešto nemam naviku da slikam, verujte da nemam ni jednu sliku enterijera auta. A imam hobi da pravim reportaže sa putovanja...

 

Auto održavam kod lokalnog majstora, vuče dobru reutaciju i za sada i nisam imao nekih problema. Za vreme koliko je kod mene, odradio sam dva mala servisa, zamenio pločice na kočnicama, prednje stabilizatore iiii, to je otprilike to. Sprema mi se zamena amortizera, pa ću ga detaljno pregledati. Imam problem oko potrošnje ulja, o tome sam pisao u diskusiji niže, i nisam siguran da sam našao uzrok i odgovor na takvo ponašanje.

 

Da, auto je kupljen da bih sa njim mogao da idem u planinu, a opet da se može i putovati.

Auto me oduševljava ponašanjem na makadamu. Samo dok sam naučio svoje vozilo, kada će na jakom usponu da upali 4x4 i odradi posao. Naravno, ne idem gde nema kakvog-takvog puta, ipak nije za off-road zezanje. Veliki "clearance" je odličan za dolazak do udaljenih mesta, i zbog njega tačno dominiraš van asfalta. Naravno, ipak preferiram laganiju vožnju i uživanje u prirodi.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao Edise,

 

Lijep autić, pošto imam isti model, samo restyle, da i ja napišem koju riječ.  Prvenstveno, što se tiče potrošnje ulja, trebao bi dobro pogledati podvožje tvog auta, i oblast oko turbine, da obratiš pažnju da li negdje vlaži, moguće da je turbina, ali opet ne mora da znači, možda je jednostavno dihtung dekle.

Inače, tvoj model, kao i moj imaju stalan pogon na sva četri točka, tako da nećeš osjetiti kad se upali 4x4, jer je jednostavno uvjek upaljen :) .

Noviji modeli, od druge polovine 2006-2010 imaju "Lock" dugme koji im omogućava da do brzine od 40km/h bude drugačiji raspored snage naprijed-nazad 55%naprijed-45%nazad, poslije toga se isključuje i ima standardnih 50%-50%, i dalje je pogon permanentan na sva četiri točka.

Ovo je veoma zahvalan auto, želim da te dobro služi, i da imaš puno bezbrižnih pređenih kilometara u njemu.

Pozdrav ;) .

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno? Zašto sam baratao informacijom da je sinhro 4x4???

Primetim da nema snage na uzbrdici, zaustavim se, pođem sa turažom i tačno osetim snagu na sva četiri točka. Mislio sam da tada aktivira 4x4

Izmenjeno od edis_mumin

Podeli ovaj post


Link to post

Jako informativno!

 

Je li ovakva tehnologija postoji i u starijim modelima, poput mog?

Podeli ovaj post


Link to post

Naš model je jednostavno opremljen "full-time 4wd" sistemom. Od elektronike mislim da ti imaš isto što i ja, a to je TRC (traction control) i VSC (vehicle stability control).

TRC pomaže pri kretanju na klizavom, tj. sistem ne dozvoljava da se točkovi vrte u prazno.

VSC je sistem koji na dozvoljava da se auto zanese i izgubi putanju, inače, veoma korisna stvar.

Evo kako to izlgeda u animiranom filmu.

https://youtu.be/S8roUFxaLS4

 

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jučerašnja brzinska... Kiše su potpuno razorila put koji silazi prema manastiru Kumanica i prelazu Vrbnica.

Ipak, za nekoga to nije problem ;)

post-4869-0-60886400-1530251687_thumb.jpg

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Još malo sličica

post-4869-0-95176300-1531393502_thumb.jpg

post-4869-0-21897400-1531393512_thumb.jpg

post-4869-0-71044800-1531393517_thumb.jpg

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro mu stoji kad je prljav :P

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×