Jump to content
ŽoltPančevo

Corolla Verso 1.6

Recommended Posts

Pozdrav drugari! 

Nedavno sam postao vlasnik jedne corolle verso sa 1.6 benyinskim agregatom. Auto je 2003 god. i za sad sam zaista zadovoljan. 

 

Inace, zovem se Žolt i iz Panceva sam.

 

Slike ubacujem cim uslikam auto..  :drive:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro došao na forum. Stavi slike slobodno :) takođe možes napitati utiske ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i od mene nekih utisaka. Naime, kako sam kupio auto posle 3 nedelje sam se zaputio do Grcke.

Promenio sam oko 12 automobila, kako nemaca tako i japanaca, ali ova tojota me je osvojila skroz.

Udobnost, preglednost, lezanje na putu bez obzira sto je malo vislji sve me je odusevilo. Potrosnjom sam takodje veoma zadovoljan narocito nakon mog prethodnog ljubimca koji je isto bio 1.6 benzinac.

Da napomenem da ne znam koliko ima km u sebi i da sam pred put samo zamenio ulje i sve filtere i tako krenuo na put. Sve je radilo savrseno i bez bilo kakvih problema.

Nadam se da ce i dalje da me sluzi ovako dobro i da ce ovo moje prvo druzenje sa toyotom da preraste u ljubav na duze staze.

Toliko od mene dok ne napravim jos neke fotke.

Pozdrav

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Imam i ja takav samo dizel 2.0 ,komforan utegnut,povozan,samo malo tezi na volanu sto se tice serva, ne znam dali je to kod Toyote standardno.

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne otvaram drugu temu. Imam jedan pomalo cudan problem.

U drugoj i trecoj brzini, prilikom ubrzavanja mi se trese auto, tacnije kao da motor podrhtava. Ovo se desava samo u ove dve brzine.

Provereni su svi nosaci motora kao i kompletan trap i sve je ok.

Da li je bilo ko imao ovakav ili slican problem i sta bi to moglo da bude?

Hvala unapred na odgovorima, ako ih bude..

Podeli ovaj post


Link to post

U drugoj brzini pocne na oko 1500 pa do 3000. U trecoj pocne oko 2000 pa do 3000. U ostalim brzinama je sve normalno, bar ja nisam nista primetio.

U prvoj normalno sve, nema podrhtavanja niti bilo kakvih simptoma.

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri zglobove poluosovina do menjaca. To ume tako da se manifestuje.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zakazao sam pregled u toyoti Zivkovic za ponedeljak.

Juce sam bio i kod jednog proverenog majstora u Pancevu i on je ustanovio da je navodno desni nosac motora oslabio, onaj ispred suvozaca. Kaze da je to neki hidro blok nosac, sa uljem i sebi.

Videcu u ponedeljak sta kazu u servisu.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja koliko znam, Zivkovic i nije bas na glasu medju rajom ovde :)

Podeli ovaj post


Link to post

Primetio sam kad sam precesljao forum.. Neka preporuka za dobrog majstora??

Podeli ovaj post


Link to post

Japanshop su ljudi preporucivali

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav! Da javim rezultate posete Japan shop servisu sa mojom corollom.

Auto je u veoma korektnom stanju, kako mehanicki tako i limarijski. Na dijagnostici takodje sve odlicno.

Predstoji mi zamena pk kaisa, vodene pumpe i spanera i ujedno su ovo i najveci troskovi.

Na trapu treba da se zamene stabilizatori i to je to.

Na kraju da pohvalim momke iz servisa, koji su bili krajnje ljubazni i spremni da odgovore na sva moja pitanja vezana za auto.

Podeli ovaj post


Link to post

To tresenje nije izrazeno, vise je kao slabo podrhtavanje kad pritisnem gas u po majstorima veoma niskim obrtajima.

Isao sam sa majstorom u test voznju i kaze da je u tome problem, bukvalno kao da se motor malo pomuci da primi gas jer su previse niski obrtaji.

Poluosovine su u redu kao i zglobovi i sve ostalo.

Podeli ovaj post


Link to post

To se desava i kod mene, zato sam i pitao da li na niskim obrtajima ali 2-3000 kako si pisao nisu niski obrtaji.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nekad se oseti do tih obrtaja od 2-3000, ali podrhtavanje pocinje na oko 1-1500obrt.

Rekli su da ne brinem nista samo gas i put pod noge..

Podeli ovaj post


Link to post

Drugari, jedno pitanje opet.

Kako se manifestuje ako su nosaci ili neki nosac motora oslabio?? Da li je pojacano podrhtavanje u leru? Ako se tzv. potpise auto na asfaltu, da li moze doci do nekog kao poskakivanja?

Hvala unapred na odgovorima

Podeli ovaj post


Link to post

Moram da postavim pitanje i ovde. Da li su ljudi iz toyote, tacnije iz ovlascenih servisa normalni?

Za malu pumpu koja ide u posudu sa tecnoscu za pranje stakla, traze 22 000 din..

Polovna se ceni oko 25-30€, dok se zamenski deo moze naci od 1500 do 6000din.

Znaci za jednu obicnu dvosmernu pumpicu treba da dam jedno malo bogatstvo!

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×