Jump to content
Frfljavi

Zašto Toyota ili bilo koji Japanac, tj koji porodični auto...?

Recommended Posts

@bane1321 Bravo je bio vožen 14 meseci i za to vreme stalno neki đavo fali.

 

Vodena pumpa, uz dužno poštovanje, se ne menja bar ne pre 200 000, do tada mora da izdrži i tako je kod bilo kojeg ozbiljnijeg proizviđača automobila, izvini ali Fiat to nije i kako stvari stoje neće biti još neko vreme.

Kao i ostali "Italijani", ako izuzmemo egzotiku, spolja gladac a unutra jadac. Lepi, fensi, imaju opreme ali kvalitet minimalan. To nije moje samo mišljenje to su činjenice i mnogo stučnijih ljudi, organizacija i agencija to tvrde a i praksa dokazala. Zato sam i rekao da se to dvoje ne poredi. Izuzetaka ima uvek ali oni nisu merodavni.

 

Mnogo predrasuda zasnovanih na čemu? 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Koje predrasude? Čovek nije rekao ništa što nije tačno. Jedini njegov problem što nije dovoljno jasno nacrtao, pošto očigledno je potrebno i to.

  • Downvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Rekla kazala predrasuda. Nema potrebe da se crta, dovoljno je da se priloženi servisne knjige. Razlike između japanaca i drugih proizvođača nisu više tako jasne i očigledne. Pročitaj malo na forumu sa kojim problemima su se susreli vlasnici novih tojota.

Sa takvim ili sličnim problemima se susreću i vlasnici drugih proizvođača. E sad nema potrebe da mi bilo ko soli pamet oko tojote i drugih proizvođača jer posedujem i tojotu i alfu i fijata, a u firminom voznom parku imamo i pežoe i dačije. Ovde smo jer cenimo tojotu, ali treba malo biti i realan.

To što narod ne održava automobile ne znači da pojedini proizvođači ne valjaju, a pri tome pre svega mislim na vlasnike poluraspalih alfi, audija i bmw- a, wanna be zajebanih likova iz kraja, sa buvljackim naočarima i stavom š'a je bilo, šta me gledaš. Čast izuzecima.

Podeli ovaj post


Link to post

Ali kao što to važi za druge važi i za Toyotu pa opet nešto ne viđam i ne čujem da kažu da je Toyota loša, već naprotiv, dakle ispade bolja.

 

Ali ajde da zanemarimo naša lična iskustva, mi smo nekolicina, da pogledamo na svetskom nivou situaciju. Ček, pa da, Alfa, Fiat, Dacia, Pežo, Citroen beše imaju mnogo dobru reputaciju na svetskom nivou ili se beše skoro i ne prodaju dalje od Evrope? Ništa onda ajde da pogledamo Evropu, gde su ti proizvođači recimo u odnosu na VW, BMW, Mercedes? Da, daleko ispod, tako kažu svi drugi, ali mi smo Srbi najpametniji uvek, a iznad svih njih po kvalitetu Toyota i Lexus, dakle, zaključak?

Čovek je rekao istinu Fiat i Toyota poređenje, nije smešno nego tragi-komično. Porediti Toyotu sa proizvođačima sa dna lestvice autoindustrije govori samo o tome koliko neko poznaje automobile ili koliko je pristrasan.

Pričate o nedostatku Toyote kroz dodatnu opremu, onda lepo odete i date za Golf novi 48 hiljada i imate opremu, molim lepo. Odeš da kupiš novi BMW X2, tras 64 hiljade a on nema ni ekran na dodir nego kurblaš onaj točkić, Odeš da kupiš nov Auris Hybrid u full opremi 29 hiljada, o čemu pričamo.

Čitam ja redovno forum i upućen sam u probleme koje su nove Corolle imale, ali koliko videh samo jedna je imala ozbiljnije probleme, a ja evo radim baš u predstavništvu Renoa, da vidite tek tu probleme na dnevnom nivou novih vozila, od mehaničkih do elektronskih. Koliko god nove Toyote bile lošije od starih toliko su ostali proizvođači duplo gori, verujte.

Ali lepo reče neko iznad, činjenice stoje, kome se ne sviđaju njegov problem a Srbi nisu jedini najpametniji a ostali ludi.

Podeli ovaj post


Link to post

Kolega je radio u Delti kao servisni sa vetnik. Bmw ima ogroman broj problema sa raznim sitnim i krupnim stvarima, o Miniju da ne pricam. Jednom je otisao na ispomoc u Hondu na 15-ak dana i tamo je 99% termina bilo servisi i redovno odrzavanje.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E, evo i mene. NIsam mogao ranije. Idemo redom.

 

Najpre zelim da odgovorim Melo 87 koji me je bas zaintrigirao i kom dugujem malo vecu posvecenost jer si napisao mnogo toga dobrog i lepoh. Pa evo i da se nadovezem.

 

Prvo, jako mi je drago da si vozio i imao mnogo drugih automobila i itekako te smatram merodavnim da napises svoje misljenje.  Kazes da imas celicu ST i da si njome zadovoljan kao i da ti nije od velike vaznosti da imas opremu, tj naprotiv, ne volis servo i ostale dzidza bidze koji auto cine komfornijim ali ne i  zabavnijim po tvojim kriterijumima. To postujem i pozdravljam. Vidis, ja sam imao, ako si procitao, Toyotu Supra iz 92 ako je se jos uvek secam. Nisam je dugo imao jer nisam video smisao u tom autu. I generalno ne volim sportske automobile. Ali ovo nije tema ovog. Vec neceg drugog. Kazes da je sve originalno i da je auto toliko pouzdan da mozes bez problema da se uputis bilo gde.  Znas li zasto je to tako? zato sto nemas elektornike u njoj. Podseticu te, da je covecanstvo dostiglo vrhunac u automobilizmu 90 i pocetak 2000 godine. Tu su bukvalno usavrsili  mehaniku koju su crpeli iz razno rzanih decijih bolesti  sva iskustva koja su ima ranije zadavli problema a do tada bila odstranjena. Dacu ti par plakativnih primera automobila koji vaze za jednih od naj pouzdanijih auta u istoriji. Golf 4, Mercedes W 124, Audi 100, Mercedes 190,  Passat B5 sa 110 i 131 konja,  BMW E39 serija, Mercedes W210 serija,  Mercedes S-klasa W 140 serije, Honda Akord 5 generacije, Toyota Carina II, Corolla ili bolje reci svaka Toyota, , Mazda 626, Volvo serije 900, Audi 80 jaje... itd... Slozices se da su ovo medju najpouzdanijim automobilima u istoriji automobilizma ikada... a posebno ovaj prefiks vazi za Mercedes, VW i Japance! Zasto je to tako? Mislis da postoji slucajnost? Ne, ni malo... zato sto je bila 90 % mehanika a nesto malo elektronika u njoj … takodje, svest kupovine je bila drugacija. Ljudi su kupovali auto da bi trajao i imali ga kroz razdoblje od nekih 10 godina pa nadalje... sada se i to naravno promenilo i dosta je uticalo na tu pouzdanost koja je itekako opala kod svih proizvodjaca. Dakle, bilo je servo uredjaja, podizaci i mozda elektricni siber. Ostalo je sve bilo na dugme ili na okretanje. 

 

Isto je i sa tvojom toyotom! Nisu dzabe ovi automobili koje sam gore pomenuo i dalje na veoma, veoma vioskoj ceni, pocev od Srbije pa sve do Nemacke. Pogotovo W124, Golf 4, BMW E39, Honda Akord generacija 5 i Avenzis ( koju sam zaboravio da pomenem ).

 

E sada, pitanje za sve vas. Znate li koji je auto medju najpouzdanijima na svetu?  Toyota Yaris i Porsche Carrera. A zasto je to tako? Iz prostog razloga. Jer svako ko kupi Yaris, ne verujem da ce kupiti opremu koja hladi sampanjac kao kod S.Klase. To naravno nema u ponudi jer kupci koji kupuju tu vrstu auta, i ne traze tako nesto, vec traze stedljivost i jednsotavnost! A Yaris ima dva motora mahom, benzinac od 50 konja i benzinac od 60 konja. Naravno atmosferski. Koji nema i ne moze da se pokvari. I po statistici je to medju najpouzdanijim autom na svetu. Plus, jedna veeeeoma bitna stavka. Ljudi, mahom zene koji kupe yaris obicno voze 5 godina i prodaju je dalje. A sa njom sigurno ne prelaze drakonske kilometre, vec po sablonu posao-kuca-subotnja kupovina. I oni za tih 5 godina naprave 50k km … Isto je i kada auto dodje u ruke drugog vlasnika. Kada si video yaris sa 250 k km... jako retko... pre ce istruliti nego sto ce se pokvariti, a limarija je dosta skupa na zapadu da se popravlja nego sto bi se zamenio motor koji bi eventualno riknuo, a nece da rikne. Isto je i sa Porscheom. Taj auto se vozim nedeljom, tj kada se jede supa. Po gradu se provozaju, pokaze se moc i status i vrati u garazu. Kada si video Carreru sa 270 k km? Nikada, zar ne? Da li mislis da ce neki Nemac da odvali put u ultra neudobnom Porscheu etapu od Berlina do Minhena? Sigurno nece. Tu mu je S-Klasa za tako nesto.

 

Dakle, statistika ume itekako da prevari. Takodje ovde pominju ljudi da je Lexus najpouzdaniji auto. Zasto? Zato sto je Evropa jedina u svetu koja ima dizele. A poznato je kako je tesko ukrotiti dizel tehnologiju i ispratiti sve one norme. Drugar ima LS 460 iz 2007 godine... auto izgleda kao da ima 50 k km... jer je benzinac... autmosferski naravno. A to ne mozes da ubijes. A sta je sa S-Klasom u Evropi? Svaki burzuj uzima S 320 tj 350 cdi ili S 420 cdi...  sa svom onom elektronikom... Plus njome se prelaze etape od  hiljada km mesecno a Lexus u Americi, Aziji, Rusiji nema taj tretman kao S-Klasa. Evropa sama po sebi je drugacije koncipirana kao i njeni zitelji. A sve to ulazi u statistiku. U Americi postoji statistika da Mercedesa i VW ( kao jedini dizel importeri ) ne prelaze 2% prodajnih jedinica na citavom americkom kontinentu...Ne bih da ulazim u filozofiju zasto je to tako... cena benzina, dizela, Nemacki monopol koji je veoma jak u Evropi i tome slicno. Isto cu ti reci da se bilo koji evropski auto prodaje mahom sa dizel agregatima. Koji su daleko nepouzdaniji od benzinaca. Ne treba o ovme da pricam, svima vam je to poznato, jel da?

 

I opet govorim, sve to ide u statistiku. Toyota, Honda i Mazda su veoma, veoma mali na trzistu Evrope. Neki modeli su ukinuti i povuceni. Zasto? Zbog straasnog uspeha... da, svakako, kako da ne. Mitsubishi, Subaru, Honda skoro da izumiru u Evropi. Jer nemaju prosperitet. Pogotovo Mitsubishi. Saab je umro. Da se Jaguar i Volvo nisu udruzili sa KInezima… kandela lamela bato bi bila i sa njima.

Sta ovim hocu da kazem? To da statistika koju svi pominju da sve svetske novine, agencije, statistike govore o kvalitetu Toyote i pouzdanosti a ona se odnosi na ostatak sveta a ne na Evropu. Jer Toyota proda 10 m automobila godisnje u svetu ili cak 12, a od toga mozda samo 5 posto u Evropi...  I opet, ponavljam se, svuda u svetu se voze benzinci, jedino u Evropi dizeli. A pozanto je da su pravi Japanci kada govorimo o pouzdanosti iskljucivo sa benzinskim agregatima, a nikako sa dizelskim...

 

I ono takodje najbitnije.. Toyota pocinje od V6 koja je standard na bliskom istoku, Rusiji, Americi, Aziji i koja je dijemetralno drugacija od ovih sto se nama plasira. A tu dolazim do onog kvaliteta koji moze itekako da se uporedi sa Fordom, Opelom i ostalim modelima koji bas i nemaju epitet kvalitetnih vozila...  cak naprotiv, kaskaju u nekim segmentima.  

 

 

Kada si vec pomenuo automobile koje si vozio, vidis neko slicno iskustvo sam imao i ja. Uvek sam koketirao izmedju Japanaca i Nemaca. Mahom sam imao Nemce. I nikada, ali NIKADA nisam bio ostavljen na putu !!!! Sa Japancima mi se to desavalo… imam mnogo ruznih reci o Japancima... neke sam cak i pomenuo.. potrosnja gorica koja je daleko iza Nemaca... Komfor koji je najgori u klasi po meni... ali definitivno. Bezidejna resenja koja cesto datiru jos iz 80-tih...  tako da moje pitanje i naslov koji sam postavio na ovom forumu-topicu itekako ima smisla. Zasto Japanac, tj Toyota… 

 

A Cenovno nisu vise kao u 80-tim i 90-tim... da za kvalitet dobijes daaaaleko jeftiniji auto. Naprotiv. Pomenuo sam neke modele i sada cu. Honda Accord 2008-09 kosta.. pa najmanje 8-10k j€vreja!!!   A Passat, to godiste kosta  1 do 2 k manje... glavni konkurenti poput Mazde 6 kostaju oko 5 do 6k !!!! Octavia je u cenovnom rangu Mazde 6, tj Octavia 2012 kosta oko 7k recimo...  A opet kazem, Accord sigurno nije pouzdanija od Mazde 6, Ocative ili Passata da bi opravdala cenu od par hiljada evra vise u korist Japanca.. ili da nudi nesto vise sto konkurencija nema...

 

Uh al se raspisah :)

Podeli ovaj post


Link to post

Al ga pretera Odakle da počnem Prvo sa VW 1.9 TDI 101ks je najpouzdaniji a ne 1.9 TDI sa 110 KS i 131KS Malo modifikovan 1.9tdi sa 105ks Takodje jedan od najboljih VW dizel motora Imaš ih napolju na autopijacama i sa milion predjenih km Problem passata b5 I b5.5 su al ramena kod prednjeg trapa koja ne mogu da izdrže više od 30000km Ima ih 8 ukupno. Sada i nije toliko skupo zameniti ih ako se stave Mayle Doduše izdržaće 15000km Što se tiče Mercedesa dobri su samo 200cdi i 220 cdi dosta prelaze Od popularne buljave limarija kod Mercedesa je katastrofa Ne možeš napolju da nadješ mečku koja nije počela da truli Sramota za jedan Mercedes Da dodjemo do Toyote da si malo pogledao forum video bi yarise koji su prešli 25000km i više Motori kod yarisa su 1.0 vvti 68ks 1.3 vvti 87 KS 1.5 vvti 105ks itd Ovi sa 50-60 KS ne postoje Dizeli kod Toyote 1.4 d4d 90 KS 2.0 d4d 116 KS 124 KS itd Da si malo pogledao forum video bi avensisa 2.2 d4d sa taksija sa 450000km bez ijednog kvara Samo redovno održavanje Mislim da je kod tebe problem ne u kolima nego u tome što ne znaš da voziš Nemoj da brineš više dodji na neki od skupova i pronaćićemo ti auto. nije bitna marka i naučićeš da voziš što je najvažnije Samo polako i opušteno bez zaletanja ovaj put prilikom kupovine auta.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Yarise sa 250000km i više Greška prilikom kuckanja na mobilnom Napolju ih ima Isa 450000km Btw ne voze samo devojke žene yarisa Pogledaj malo forum pre neke ozbiljnije diskusije

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da dodam Jaguar nisu kupili Kinezi pošto ih je Ford upropastio već Indijska Tata kao i Land Rover Volvo koji je takođe upropastio Ford kupio je Geely iz Kine

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Piske

Omasio si poentu. Imam i ja punta sa 550 000+ km na satu pa ne tvrdim da je najbolji. Znam i vlasnika logana sa 400 000+ km bez i jednog kvara. Ono što želim reći je da japanci više nemaju onaj odnos ulozeno-dobijeno kao nekada. Još jedna bitna stvar je da se na ovom forumu nalaze ljubitelji japanaca, ali i onih drugih, ali zajednička osobina je da redovno održavaju automobile. Skloni smo da gledamo sa strane u tehnički nepismene vlasnike drugih brendova i da na taj način opravdavamo svoj izbor. Ono što je meni bitno je da se iskustva prenose iz prve ruke, a ne posredno. Da sam slušao komšiluk verovatno nikada ne bih vozio ono što sad vozim. 

Čim izađem na parking vidim po flekama na asfaltu ko od komšija laže, a ko ne. 

Nadam se da će i moj komšija uspešno prodati Avensisa koji više ulja ispisa, nego što potroši. A o drugim manama istog bolje da ne pišem, jer po njegovim rečima to je japanac i to nema sta da se servisira u redovnom intervalu. Potrošnja do mora ne prelazi 5 l benzina, a gas ne pušta. Nesrecnik koji kupi pre ili kasnije ovaj auto upoznaće čari neodrzavanog auta, a nikako kvalitet tojote.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ispravio sam greške u tekstu kod @ Frfljavi. Ne mislim da samo Toyota pravi dobre automobile. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde da stvari postavimo ovako.

Ja kazem da su Japanci "u proseku" pouzdaniji i manje kvarljivi od ostalih brendova. Pogotovo oni proizvedeni u Japanu. To je proverljivo i lako dokazivo. Sada,nemojte brkati opremu,luksuz,kostanje automobila ili potrosnju goriva.

(licni ukus ulozenog dobijenog pogotovo) Mozemo se raspravljati samo oko onog merljivog ili proverljivog a sve ostalo lici na raspravu poput onoga benzin ili dizel (ili tng)

Ako neko na Toyota forumu hoce da ubedi ljude da su japanci u rangu sa ostalim proizvodjacima sto se tice kvaliteta, u startu se zaj....

Mogu samo da se slozim da kvalitet nije poput onoga sto je nekada bio ali opet su pouzdaniji nego ostali. (lako dokazivo i moze se potvrditi)

PS: Nije samo jedan institut ili ispitivanje to potvrdilo.

Jos nesto, kvalitet i pouzdanost su dve razlicite stvari ali znate na sta sam mislio ;)

Izmenjeno od Japanautofan
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Po mom misljenju, auto nema sta da trazi u servisu pre 100.000 km, osim redovnog servisiranja.

Na tom testu je kod mene pao 1.6 TDI (zamena EGR na 87.000 km).

Sad testiram 1.2 TSI.

Ali, koliko vidim, na toj vrsti testa padaju i Corolle.

 

I da se razumemo, za ocenu kvaliteta iz prve ruke, po meni merodavno je samo ako je auto kupljen nov i drzan u posedu u kontinuitetu bar 8 godina i 100.000 km.

Sta moze da se zakljuci i pouzdanosti bilo kog modela ako se kupi od drugog vlasnika, sa 200.000 km i potom vozi samo godinu-dve? Nista.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Koji je tvoj 1.2 TSI? Vecina tih od 110 konja su prezupcili izmedju 90 i 120k km.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moj je verzija sa zupcastim kaisem i 85 KS, auto ima tek godinu i po dana i samo 13.500 km, vozim ga samo na duze relacije (van zemlje) posto sam ga kupio samo zbog neverovatnog popusta (nije mi trebao jos novi auto, ali je Porsche cistio lager i kostao je 14.500 eur sa metalik bojom i jos nekim sitnicama, osnovni paket je bio samo 14k). Za grad i okolinu jos sluzi Polo 1.6 TDI, koji je na 109.000 km.

Podeli ovaj post


Link to post

@frljavi

Pominjes akorda u istoj recenici sa škodom pa sam se brecnuo

Ne mozes brate kazes akord je skuplji od pasata 1000 do 2000e. Evo ja cu ti naci 50 pasata skupljih od akorda.. nemerljivo je to. Mozda hoces da kazes da ti je akord skup. Ok. Mozda i jeste. Sve honde su generalno skupe. A zasto? Uvek je isti odgovor. Neko je spreman to da plati. Jedan od jako bitnih faktora u formiranju cene je kilometraza jelte. E pa 90% hondi je kupljeno ovde, i kilometraza je lako proverljiva. Čukni na PA accord od 2009, pa onda isto to i dodaj kupljen nov u srbiji. U prvom slucaju 16 vozila, u drugom slucaju 15. Taj jedan verovanto zaboravio da čekira opciju.

I zbog čega ih je svega 16 u celoj srbiji na prodaju. Jes redak al opet.. ja nekako mislim da se ljudima ne prodaje takav auto.

Inače taj akord je u toj klasi sa 2.0 za tu lovu sigurno best buy. Ima ih skupih al ima i badava. Samo treba čekati. Ima mana, al su poznate, rešive i nema iznenadjenja.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo pozdrav sa Tare! Auris je krivine na Debelom brdu "pojeo" bez problema... Fali mu malo turbo boosta za borbu protiv bahatog vozača na magistrali!

Elem, da zaključimo i više se neću uključivati... Auto bilo koje marke se MORA održavati onako kako je fabrika predvidela, a ne po osećaju i trajaće poprilično i pružiće korektan ugođaj gazdi. Polovan auto je mačka u džaku, pa da si ga kupio od rođenog brata! Preventiva nakon kupovine je odrađen veliki servis (uložiš par stotina i miran si par godina).

Japanci iz Japana su nenadj..i! Japanci iz drugih zemalja... Po meni tu još Toyota i Honda koliko, toliko drže kvalitet, Suzuki, recimo, je hmmm...

Još jedna stvar koja me je privukla Aurisu je atmo motor korektne snage! Sigurno će na duge staze da izdrži više i košta manje od malolitražnog turbaka (ovo je samo moje nagađanje).

Ali svako ima svoju računicu, afinitete i potrebe! Za periode života u kojima sam ih posedovao sam bio zadovoljan i Tristaćem i Tipoom (kad sam ga skockao, jer kupio sam krša realno) i Grande Punto (kupio novog, 70000 samo servisi i prekidač stop svetala) i Bravom, a ako se po jutru dan poznaje uživaću i u Aurisu!!

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Al ga pretera Odakle da počnem Prvo sa VW 1.9 TDI 101ks je najpouzdaniji a ne 1.9 TDI sa 110 KS i 131KS Malo modifikovan 1.9tdi sa 105ks Takodje jedan od najboljih VW dizel motora Imaš ih napolju na autopijacama i sa milion predjenih km Problem passata b5 I b5.5 su al ramena kod prednjeg trapa koja ne mogu da izdrže više od 30000km Ima ih 8 ukupno. Sada i nije toliko skupo zameniti ih ako se stave Mayle Doduše izdržaće 15000km Što se tiče Mercedesa dobri su samo 200cdi i 220 cdi dosta prelaze Od popularne buljave limarija kod Mercedesa je katastrofa Ne možeš napolju da nadješ mečku koja nije počela da truli Sramota za jedan Mercedes Da dodjemo do Toyote da si malo pogledao forum video bi yarise koji su prešli 25000km i više Motori kod yarisa su 1.0 vvti 68ks 1.3 vvti 87 KS 1.5 vvti 105ks itd Ovi sa 50-60 KS ne postoje Dizeli kod Toyote 1.4 d4d 90 KS 2.0 d4d 116 KS 124 KS itd Da si malo pogledao forum video bi avensisa 2.2 d4d sa taksija sa 450000km bez ijednog kvara Samo redovno održavanje Mislim da je kod tebe problem ne u kolima nego u tome što ne znaš da voziš Nemoj da brineš više dodji na neki od skupova i pronaćićemo ti auto. nije bitna marka i naučićeš da voziš što je najvažnije Samo polako i opušteno bez zaletanja ovaj put prilikom kupovine auta.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Piske, evo i tebi da se obratim i nadovezem na tvoj post namenjen meni.

 

Idemo hornoloski ili redom, kako god :) 

 

Koliko ja znam, najbolji motor je napravljen sa 110 i 131 konja. Tj najpouzdaniji. A najvise ih je sa 105 konja. Ali u to necu da ulazim jer bi se otvorila opet neka tema. Nema ni veze. Kao ni to kada i na koliko km ce im dotrajati ramena i sta si vec sve pomenuo. A sto se Mercedesa tice, da, u W210 seriji su najpouzdaniji 200 i 220 cdi kao i e 320 cdi. A sto se rdje tice ovo nema nikakve veze sa pouzdanoscu. Zasto su sebi dozvolili da im rdjaju auta krajem 90-tih i pocetkom 2000 je neka druga tema. Ali ne bih ni u to da zalazim.

 

Pricamo o cistoj pouzdanosti. Slazem se da je tu Toyota daleko bolja kada je limarija u pitanju. Bas!

 

Sto se Yarisa tice, nisam upucen ko sta vozi na ovom forumu. Ako si pazljivo citao moj post, pisao sam o statistici koju svi toliko hvalite jer su japanski automobili najpouzdaniji. A kada smo vec kod statistike, ne znam koliko ti je poznato ali ona se meri na 1-3 na 3-7 i na 7-10 godina. 

 

E sad, porediti Srbiju ( koju ja nisam uzeo u obzir ) i ostale zemlje je malo neumesno. Iz vise razloga. Najpre, napisao sam da prosecan gradjanin neke zapadne zemlje kupuje nov auto, u ovom slucaju yarisa, vozi 5 godina i proda ga. I ona ulazi u statistiku. Nasi ljudi imaju totalno drugaciji stav, filozofiju, navike i kupovnu moc. Kao sto i sam vidis, zene ili stariji ljudi kupuju yarisa i voze ga tj koriste ga vise kao drugo vozilo, gradsko vozilo ili sta god. Jer je kupovna moc daleko jaca od nase. A sto se samih predjenih kilometara tice, rekoh ti, mahom su to mali motori, benzinci, atmo sferci i ne moguce je da se oni pokvare. Uzmi bilo kog Golfa, Mercedesa, Forda, Opela sa atmosferskim motorom i videces da tu nema sta da se pokvari. Nema turbine, nema dpf filtera, nema pumpe visokog pritiska...

 

Ono sto mi je posebno upalo za oko je bahatost i obracanje prema meni. Poput da ne znam da vozim i da mi treba profesionalni kurs koji ces mi ti pruziti, pretpostavljam... Necu ti dozvoliti da mi se tako obracas. Mozes da iskazes svoje misljenje koje moze dijematralno da bude drugacije od mog ali da prelazis granicu, to bih te najlepse zamolio da ne radis, jel vazi?  

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ћао другари, одавно нисам био на овом форуму. Последњи пут када сам био још млад и самац :) Наиме много тога се променило од тада :) Али да пређемо на ствар. Као неко ко је баш, баш али баш много тога возио у животу, као тест возач а и у приватној режији размишљам који је породичан ауто најприкладнији за ту намену? Версо Короле су премале. Имао сам ону до 2002 и ону од 2002. Такође сам имао Авензис каравана из 2011. Имао сам Хонду ФР-В, ЦР-В, Прелуде, Акорд, Мазду 5 прву серију и последњу, МПВ, Мазду 6, 626, 323, Ф, Мазду 2 и некако стичем утисак да Јапанци и нису нешто баш толико добро колико их људи хвале а и не толико јефтинији од Немаца рецимо. Волео бих да ме неко демантује. Е сад, питање је који би ауто био најбољи за једну просечну породицу са двоје мале дечице? Превиа се не производи више. Версо су премале наспрам Турана, Шарана, Форд С макса и њима сличним. А Караван верзије Авензиса никако не могу да парирају једном Пасату или Шкоди по габаритима. Дакле, зашто би се човек одлучио за неког Јапанца? Јел су квалитетнији и по чему наспрам Немаца? А који ауто је бест бај до рецимо 5к, 10к и 15к за једну породицу?

 S obzirom da si sebe predstavio kao test vozača , ne razumem zašto pitaš nas za mišljenje koji  auto kupiti. Niko od nas nije radio posao test vozača . Ti bi trebalo nas da savetuješ koji auto treba kupiti a ne obrnuto. Našao sam na dosta nelogičnosti  u celoj priči koju si ispričao ovde na forumu i povremene sitne  provokacije . Otuda  i moja provokacija . Ništa lično . Želim ti sve najbolje .  

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 S obzirom da si sebe predstavio kao test vozača , ne razumem zašto pitaš nas za mišljenje koji  auto kupiti. Niko od nas nije radio posao test vozača . Ti bi trebalo nas da savetuješ koji auto treba kupiti a ne obrnuto. Našao sam na dosta nelogičnosti  u celoj priči koju si ispričao ovde na forumu i povremene sitne  provokacije . Otuda  i moja provokacija . Ništa lično . Želim ti sve najbolje .  

 

U redu. Izvinjavam ti se ako sam te licno isprovocirao ili ako si se tako osetio. Najmanje i nikako mi nije bila to namera. Bas naprotiv. Ali koliko znam, nikada ti se nisam oslovio sa provokacijom ili sarkazmom. Cak nikom iz foruma ako se dobro secam. 

 

Sto se tice test voznji i moje predstavljanje… pretpostavljam da te je to malo isprovociralo, jel da?

Okay, hoces da pricamo o BMW-u i8 koji sam testirao pre mesec ipo dana i pre 8 dana? Hoces da pisem o voznji Jaguara EPace i F Pace?

 

Ili mozda Volvu XC 90, S 90, Peugeotu 5008 2018 godiste, naravno… Mozda o S 350 cdi serije W 222? 

 

Toliko nelogicnosti, kada je vec pominjes, u tvojim izjavama. Ja sam test vozac tj poceo sam sada vec davne 2004 godine. Upao sam u Mercedesu i najvise sam njih testirao. Prvi auto koji sam testirao je bio CLS 320 CDI iz 2004 godine… za Mercedes sam radio oko osam godina. Posle toga sam presao u Mazdi, pa u Porscheu kratko, pa u Jaguaru pa u BMW-u. Najvise sam testirao Mercedes i BMW, gde sam jos uvek.

 

Da sam pisao o svim automobilima koje sam testirao, ne bi imalo nikakvog ali bas nikakvog smisla osim prezentovanja samog sebe. A to je najmanje sto sam hteo. Usput, da su tvoje izjave nelogicne ide i prilog koji cu ti sada reci. A to je da su svi automobili, a zaista ne mogu da se setim koliko i sta sam sve testirao, su automobili van mojih mogucnosti. Ja samo radim taj posao i druzim se sa tim automobilima ili citav dana ili kroz vikend. I Mahom su to bestije za koje ja nemam ni mogucnosti a ni afiniteta. Osim R-Klasse, Peugeot 5008 koji su za mene medju najboljim automobilima za porodice ali kao sto rekoh, ja nemam uslova da ih kupim a ujedno i izdrzavam.

 

To je ako kada bi izjavio sada da sam ja kuvar u nekom restoranu i pitam vas sve ovde sada gde je dobra klopa u Beogradu recimo….? Ako sam kuvar, valjda ne moram da znam gde je najbolja klopa za nas obicne smrtnike ili?

 

Mi ovde pricamo o cenovnom rangu 5-10 i 15k... a automobili koje sam ja testirao su ponekad prevazilazili debelo sestocifreni broj.

 

Ako neko hoce, vrlo radu cu mu napisati, ispricati neke od test voznji koje sam do sada imao. Koji je najbolji, a koji najgori auto koji sam do sada vozio. Gde su ocekivanja bila ispunjena a gde podbacena i razovaravajuca. Ali opet pominjem, ovo je forum Toyote, a ne prezentacija Frfljavog i nemackih automobila. Moje pitanje je glasilo koji porodicni auto da uzmem a da je Japanac tj Toyota i zasto bas Japanski auto, tj Toyota kada vise ne nude ono sto su nekada nudili.. ocekivajuci da ovde ljudi meni imaju podosta da ispricaju neke stvari jer imaju vise iskustva od mene kada su ti automobili u pitanju.

 

Zato bih te najlepse zamolio, da se diskusija nastavi bez provokacija. Ako hoce neko da mu ispricam nesto, vrlo rado. A ako ima neko da doda u vezi mojih pitanja ili da se nadoveze kada je kvalitet Toyote u pitanju, itekako mozemo da prodiskutujemo.  

Podeli ovaj post


Link to post

Ali kao što to važi za druge važi i za Toyotu pa opet nešto ne viđam i ne čujem da kažu da je Toyota loša, već naprotiv, dakle ispade bolja.

 

Ali ajde da zanemarimo naša lična iskustva, mi smo nekolicina, da pogledamo na svetskom nivou situaciju. Ček, pa da, Alfa, Fiat, Dacia, Pežo, Citroen beše imaju mnogo dobru reputaciju na svetskom nivou ili se beše skoro i ne prodaju dalje od Evrope? Ništa onda ajde da pogledamo Evropu, gde su ti proizvođači recimo u odnosu na VW, BMW, Mercedes? Da, daleko ispod, tako kažu svi drugi, ali mi smo Srbi najpametniji uvek, a iznad svih njih po kvalitetu Toyota i Lexus, dakle, zaključak?

 

Čovek je rekao istinu Fiat i Toyota poređenje, nije smešno nego tragi-komično. Porediti Toyotu sa proizvođačima sa dna lestvice autoindustrije govori samo o tome koliko neko poznaje automobile ili koliko je pristrasan.

 

Pričate o nedostatku Toyote kroz dodatnu opremu, onda lepo odete i date za Golf novi 48 hiljada i imate opremu, molim lepo. Odeš da kupiš novi BMW X2, tras 64 hiljade a on nema ni ekran na dodir nego kurblaš onaj točkić, Odeš da kupiš nov Auris Hybrid u full opremi 29 hiljada, o čemu pričamo.

 

Čitam ja redovno forum i upućen sam u probleme koje su nove Corolle imale, ali koliko videh samo jedna je imala ozbiljnije probleme, a ja evo radim baš u predstavništvu Renoa, da vidite tek tu probleme na dnevnom nivou novih vozila, od mehaničkih do elektronskih. Koliko god nove Toyote bile lošije od starih toliko su ostali proizvođači duplo gori, verujte.

 

Ali lepo reče neko iznad, činjenice stoje, kome se ne sviđaju njegov problem a Srbi nisu jedini najpametniji a ostali ludi.

Porediš lokalne i globalne proizvođače, a to ne ide. I da, naravno da će nas nekolicina donositi sud na osnovu iskustva, jer niti su nam putevi, niti gorivo i mazivo na nivou zapadnog sveta. Mnogi na ovom forumu baziraju svoje mišljenje na osnovu davnih vremena, pa tako niti je Sony više top tv, niti je nokia top mobilni, niti Scania top kamion. Interesuje me samo do kakvih bi poražavajućih podataka došli u Srbiji kada bi uradili istraživanja.

Na kraju, ne treba izvlačiti iz konteksta ono što je rečeno, a to je da japanci generalno ne daju više onaj dodatni kvalitet, tj. razlika se smanjila. Mislim da to više nije presudan faktor prilikom odabira automobila, jer se japanci i ne kotiraju baš sjajno kod nas (računajući samo prodaju novih automobila, ima na jednom našem sajtu o automobilizmu barometar prodaje po mesecima). Možemo sad reći da su ljudi glupi pa ne kupuju japance, da su skupi, da je loša servisna podrška... Do pre nekih 10ak godina pri izboru polovnjaka, japanac je bio izuzetno poželjan. 

Dalje, prosto mi je neverovatno da se dešavaju problemi na novim automobilima kao što su pojedini članovi opisali, a ne prodaje se tojota u milionskim primercima u Srbiji pa da bi se to moglo tek tako marginalizovati.

Veoma vredan izvor informacija su vozni parkovi pojedinih preduzeća, pa ako imate nekoga ko radi kao šef voznog parka ne bi bilo loše prodiskutovati na temu.

 

 

Ako činjenice stoje, zašto ni jedan uvoznik u Srbiji ne sme da izađe sa podacima, već se hvale istraživanjima u SAD? Ovo se odnosi na sve uvoznike. Jedini izuzetak je KIA koja ima toliko agresivan marketing da je kod mnogih ljudi stvorila kontra efekat, za razliku recimo od sestrinske kompanije koja se od nje i ne vidi.

Podeli ovaj post


Link to post

@Frfljavi Što se lepo ne predstaviš imenom i prezimenom. Kao test vozač može da radi samo neko ko ima trkačku licencu. Ako zaista radiš taj posao čuli su ljudi za tebe u Srbiji. Molim te predstavi se imenom i prezimenom da znamo s kim imamo čast da razgovaramo. 

Opet mi nije jasno što pitaš nas za iskustva o kolima a ne nekog kolegu test vozača koji je testirao japance.  Kola nemaju veze sa kuhinjom , ne razumem poređenje. 

Što se tiče ovih kola koja si vozio, vozio bih samo ako bi me neko platio. Za džabe ne. 

Što se mene tiče nemam šta da krijem. Diplomirani hemičar 47 godina. Studirao u pauzama između mobilizacija, krijući se kod drugara , rodbine . Vojni rok odslužio 09.1990-09.1991 Poslednja generacija JNA. Tokom 90-tih zarađivao preprodajom kola . Radio u struci najbitnije pravljenje biodizela i uzimanje uzoraka na terenu ( vazduh, voda , zemlje ) . Poslednji put radio u struci 11.2011. Promenio dosta poslova u struci zbog nepoštovanja zakona o zaštiti na radu . Takođe radio kao profesionalni vozač za Omv Austria, dok nisu pobegli posle ubistva premijera, i Berlitz , dobro plaćeni poslovi .Od tada 11.2011. uvozio kola radi preprodaje i preživljavanja, iz Italije, Slovenije, Holandije, Švajcarske ... Ne znam broj kola koja sam vozio ...

Podeli ovaj post


Link to post

Писке, мислим да би било каква даља конверзација била неумесна и непотребна. Свако добро ти желим

 

Gesendet von meinem MHA-L29 mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Najzad da se složimo u nečemu. Sve najbolje. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ali nemojte stati sa temom ;). Vrlo je zanimljiva.

Zasto traziti info na forumu a ne od "test vozaca"? Pa jednostavno - zato sto se test vozac druzi sa autom vrlo ograniceno vreme a vlasnici prolaze dobro i zlo u ipak duzem vremenskom periodu. Jasno je cije je misljenje merodavnije.

 

Sto se tice kvaliteta "na prvi pogled" Toyota nije prosla test kod mene, po pitanju zavrsne obrade, zvucne izolacije i trenutne potrosnje.

 

Za ostale stvari, koje se vide na duze staze, sud ipak moraju dati vlasnici.

Podeli ovaj post


Link to post

×