Jump to content
con3

Toyota Celica T18-Problem

Recommended Posts

Pozdrav drugari, evo mene opet. Imam jedan problem pa ako neko zna resenje ili je imao slican problem molio bi vas da mi pomognete.
 

Upitanju je konstantno sijanje lampice,proverio sam i dosuo ulje za kocnice/kvacilo ali mi i dalje sija ova lampica,od rucne nije jer za rucnu mi se pali druga (P), ABS-a sto se tice nema senzor na golavcini a ni instalacije do njih. Do cega moze da bude?

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se pre 4 godine upalila ta lampica, problem je bio alternator. Zamenjene četkice i rešen problem.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se pre 4 godine upalila ta lampica, problem je bio alternator. Zamenjene četkice i rešen problem.

Nisam primetio da me Alternator zeza,lampica gori od kako sam kupio kola ima jedno 2-3 meseca do sad bi primetio da ne puni kako treba :/

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora da znači da ne puni, imaš relej koji možda nema dobar kontakt ili sam senzor. Kad dođem kući pogledaću šemu pa ti detaljnije mogu reći

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora da znači da ne puni, imaš relej koji možda nema dobar kontakt ili sam senzor. Kad dođem kući pogledaću šemu pa ti detaljnije mogu reći

hajde molim te,znacilo bi mi 

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe za citiranjem zadnjeg posta.

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam pogledao malo šeme def je kod tebe problem sa sistemom za kočenje ili instalacijom za isti.

 

Ako si siguran da nema ABS i senzore i ako si sipao ulje i ono stoji na max, onda ostaje još samo da je problem u senzoru za nivo ulja u kočnicama ili negde je možda spoj. 

Da proveris možeš lako, upališ auto i samo otkačiš senzor za ulje, ako i dalje svetli onda negde kabal dohvata nulu i pravi spoj. Ako ne svetli, onda je problem u samom senzoru.

 

Nisi napisao koja T18 je u pitanju, ST-i ili GT-i, eventualno GT4 ili CS? 

Podeli ovaj post


Link to post

GTI 2.0 115kw 1995 godina , hvala ti nasao sam bilo je do senzora,kada sam raskacio dzek nasao sam nekoliko niti zice da je prespojeno bilo i utisnut dzek kada sam izvadio tu zicu vratio dzek sve je ok. Lep pozdrav i nadam se da ce biti neki skup pa se vidimo :)

Podeli ovaj post


Link to post

Drago mi je da je problem rešen.

 

Btw, ne bih da ti kvarim doživljaj ali T18 je prestao da se proizvodi 94. god. Ako ti piše u saobraćajnoj 95ta onda je greška ili je tad prvi put registrovana pa uzeli kao datum proizvodnje.

 

Ako te zanima godište po broju šasije se lako utvrdi kad je proizveden.

Podeli ovaj post


Link to post

I meni je to bilo cudno jer je nigde na netu nema pod 95om,u saobracajnoj pise 1995 godina. Je li ima poseban nacin na koji se proveri po broju sasije ili?

Izmenjeno od con3

Podeli ovaj post


Link to post

×