Jump to content
Miljanns

Yaris Verso benzin ili diesel?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Nov sam član na ovom forumu. Uskoro planiramo kupovinu automobila i prvi izbor je pao na Toyotu Yaris Verso. Interesuje me šta je po Vašem mišljenju bolje da se kupi, benzinac ili dizel?

Svaka pomoć dobrodošla, hvala.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav! Moja preporuka benzinac... Razlog jeftinije odrzavanje, manja buka, ako se ne varam neka velika razlika u potrosnji nema. Uglavnom dizelasi puno "predju", tako da verovatnoca da ces naci benzinca u dobrom stanju je veca. Mozda prednost dizela je snaga veca malo. Mozes slobodno staviti linkove od auta, mozda neko moze jos vise da ti pomogne :)

Podeli ovaj post


Link to post

Neces ogresiti u izboru motora bez obzira za sta se odlucis.

Po meni D4D je mnogo bolji izbor za verso varijantu, posebno ako se planira vece opterecnje.

Sto se tice kilometraze, nemoj se plasiti. Ja sam za rodjake zimus uzeo primerak sa 230.000km i to iz italije sto naavno nije preporuka, pa ipak rodjaci iz njega ne izlaze a na more su otisli sa njim bez obzira sto poseduju i veceg golfa4.

E pa kad ercovi radje na more idu yarisom dizel nego golfom dizel, koji je u njihovom kraju "pojam" (...) onda to govori koliko su zadovoljni sa njim

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih u versu najradije 1.5 bemzinca, samo su retki kod nas.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da,ovo je lep primerak samo što je ovde 99% kilomtraža vraćena...nerealno je da takvo godište bude sa tom kilometražom a pogotovo što je iz Italije... :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, jeste to kod nas redovna pojava vraćanje kilometraže, ali zašto biti odmah skeptičan, nije uopšte nerealno, znam automobile koji su mnogo stariji a imaju sličnu kilometražu.

Uostalom ja sam moj kupio sa 25 godina starosti a imao je 120 hiljada na satu, pravih, dakle neki ljudi zaista malo prelaze.

Moj stric ima Almeru, jedina njena uloga je vikendom na Zlatibor i jednom godišnje na more.

Podeli ovaj post


Link to post

Moguće je, pod uslovom da prelazi do 5000km godišnje, ali vrlo teško.

Mala je ponuda Yarisa Verso kod nas, pogotovo benzinaca.

Podeli ovaj post


Link to post

×