Jump to content
Leonardo

Prvi problem sa Toyotom rav4

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Totalno sam novi na sajtu i jos ne uspevam da se snadjem uopste.

 

Kupio sam, pre mesec dana, Toyotu RAV4, 2005god. sa predjenih 250000km.

Osim nekih sitnica, koje pokusavam da sredim, auto mi se mnogo svideo i bio

sam zadovoljan sa kupovinom.

 

Sve je dobro islo dok motor nije izgubio snagu u sred voznje na auto putu. Kao

da ga neko pridavi i ugusi, ne prima gas, moras da ides za 1-2 nize brzine. Posle 

desetak minuta on prodisa i nastavi kao da nista nije bilo.

Isto to mi se desilo jos par puta i pojma nemam sta da radim i gde da odem.

 

Totalni sam neznalica oko kola i ovde u Novom Pazaru ne znam ni jednog

imalo kfalifikovanog majstora koji bi to mogao da resi.

 

Zato molim za pomoc i uputstvo kako i gde dalje.

 

Unapred zahvalan

 

Naris

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Spisak stvari koje mogu da prave problem, ovako na daljinu, je poduži. Ja bih prvo posumnjao na dizne, takve simptome ima da je karakteristično za zapušene dizne ili DPF filter, MAF senzor na posletku pumpa goriva i filter goriva. Sad sve to moraš detaljno ispitati kod krštenog majstora, neki servis za dizne ili karburatore, oni se bave sistemom za gorivo komplet.

Imaš li još neke pojave tipa da auto dimi, trza, da li kad se desi da se guši ne prima gas uopšte ni na leru?

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Mello87 na pokusaju resavanja mog problema.

 

Osim sto sam morao da vozim za 1-2 brzine nize i sporije, normalno, nista drugo nisam primetio kao da auto dimi,

trza ili nesto slicno.

To se desi iznenada, potraje neko vreme i prodje. Ima vise od 7 dana posle toga i vozim  i forsiram i nista se ne desava.

Auto ide i vuce super i na uzbrdicama ne pravi probleme.

 

Na autu mi se bila upalila ona zuta sijalica ,check engine.To je bilo nevezano sa ovim problemom oko gusenja.

Dok je ona gorela nisam apsolutno primecivao neki problem u voznji. Isao za Beograd sasvim normalno. 

Rekose mi ovde da ona hoce da se upali i od loseg goriva i da bih trebao da sipam nesto od aditiva za

prociscavanje, sto i uradih i ona se posle nekog vremena ugasi.

Palila se jos jednom i sad je trenutno ugaseno.

 

Ja vozim auto normalno ali ipak sa strahom.

 

Najveci mi problem sto ne znam nikoga ko radi Toyote i gde bih mogao da nadjem resenje za ovaj problem.

Pomoc u tom pravcu bi mi najvise znacila.

 

Pozdrav   

Podeli ovaj post


Link to post

@Leonardo

Ako je check engine lampica još uvjek upaljena, uradi dijagnostiku da bi znali koja je greška registrovana u kompjuteru. Ovako mozemo samo da nagadjamo.

To što se tebi desilo znači da je auto otišao u "safe mode" i da si ga ugasio-upalio, resetovao bi se i vratio u prvobitno stanje, ali bi check engine ostao upaljen.

Samo odradi diagnostiku, očitaj kod greške, i onda možemo da te uputimo šta dalje.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Leonardo

Ako je check engine lampica još uvjek upaljena, uradi dijagnostiku da bi znali koja je greška registrovana u kompjuteru. Ovako mozemo samo da nagadjamo.

To što se tebi desilo znači da je auto otišao u "safe mode" i da si ga ugasio-upalio, resetovao bi se i vratio u prvobitno stanje, ali bi check engine ostao upaljen.

Samo odradi diagnostiku, očitaj kod greške, i onda možemo da te uputimo šta dalje.

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Check engine lampicu mi je ugasio auto elektricar koji je trenutno na moru i ne mogu jos uvek da znam koja je greska registrovana. 

Ne znam hoce li kompjuter da pokaze nesto iako lampica ne gori?

pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

×