Jump to content
Voodooser

Ocajan audio u automobilu

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Vozim ovaj model automobila u raznim verzijama, evo ima 10 godina a trenutno  Avensis 2008.godiste.  Ne bih mnogo trosio reci, jer svi koji ga znaju svesni su sa kako dobrim automobilom imaju posla, preci cu odma na problematiku.

Kupio pre desetak dana 1.8 makinu sa CVT menjacem, 108kw, 2013.godiste. Sve je besprekorno, i stanje automobila i oprema, voznja naravno, ali sam toliko bio iznenadjen losim audio sistemom u njemu, da sam bio siguran da su podesavanja u pitanju, jer i prethodni modeli su imali vise nego solidan zvuk. Posto je auto kupljen u Srbiji kao nov, proverio sam mu servisnu istoriju, sem redovnih servisa, na njemu nista nije dirano sto ima veze sa audio sistemom.
Pomislio sam da je Toyota uradila downgrade tog sistema, sto mi je i pri samoj pomisli bilo pomalo cudno, ali kad sam malopre usao u model iz 2011. godine, shvatio sam da sam u zabludi. Zvuk je jos bolji nego u prethodniku, sto znaci da audio sistem u mom novom automobilu ima neku ozbiljnu muku. Prosao bezbroj puta podesavanja, ali tamo sem fejdera, balansa, bass/middle/high podesavanja nema apsolutno nicega ... 

Stao sam i neznam sta da radim dalje. Pomagajte ako boga znate, eno ga auto parkiran, mucno mi da udjem u njega, a ko lutka.

 

Hvala !

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš li da opišeš problem, da li nešto krči, šušti, prejako, preslabo, kao iz bunara, deformisan zvuk, probija zvuk, da bi mogli da probamo da pomognemo.

 

Možda je neka glupost u pitanju.

Podeli ovaj post


Link to post

Možeš li da opišeš problem, da li nešto krči, šušti, prejako, preslabo, kao iz bunara, deformisan zvuk, probija zvuk, da bi mogli da probamo da pomognemo.

 

Možda je neka glupost u pitanju.

 

Jednostavno los, nekvalitetan zvuk, nedovoljne jacine, pogotovo nazad. Da bih ispeglao zvuk, da se koliko toliko ravnomerno rasporedi po automobilu, fader ide na 70-30 u korist zvucnika u zadnjim vratima. Ne krci nista niti probija, ali zvuk je jednostavno prljav, nekvalitetan, bilo koji source da je, isto je ... Kada iskljucim prednje zvucnike, ono nazad se cuje toliko lose, bez basa, bez definicije, bez snage, ama bez duse totalno ... Zvuk napred ima vise snage ali isto bez cistoce, bez profilisanog zvuka ... Pa eto, moze se reci kao da je iz bunara ..

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce da je konektor ispao pa ne ostvaruje dobar kontakt. Svakako mislim da moras skidati multimediju i proveriti sve iza.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce da je konektor ispao pa ne ostvaruje dobar kontakt. Svakako mislim da moras skidati multimediju i proveriti sve iza.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

 

Mozebiti, mada konekcija je ili ostvarena ili nije.. U svakom slucaju, neko kopanje ce morati da se desi, sto mi se ne mili, nisam bas vican previse, cenim da cu polomiti pola zabica koje drze sve to ... 

Podeli ovaj post


Link to post

Pre pocetka radova baci se na google i youtube i pokusaj da nadjes uputstvo..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pre pocetka radova baci se na google i youtube i pokusaj da nadjes uputstvo..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

 

Jedino tako ... 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja definitivno nisam kadar da kopam po automobilu. Problem je definitivno sa zvukom u zadnjim vratima. Opcija konektora mi nesto ne pije vodu, jer da nema konekcije ne bi bilo ni zvuka koji je jako los bas u tom delu automobila. Nema basa uopste a ni snage. Imate li neki predlog, nekog pazljivog majstora koji bi se pozabavio ovom problematikom ?

Podeli ovaj post


Link to post

Ukljuci samo zadnje zvucnike na 'fader'' zatim sedi pozadi na centralni deo sedista.

Probaj zatim da umesto oba ostavis samo L ili samo R zvucnik.

Moguce da su zvucnici u 'kontra fazi' te jedan usisava dok drugi stvara potisak. Tada zvuk biva tup i lose definisan bez basova.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ukljuci samo zadnje zvucnike na 'fader'' zatim sedi pozadi na centralni deo sedista.

Probaj zatim da umesto oba ostavis samo L ili samo R zvucnik.

Moguce da su zvucnici u 'kontra fazi' te jedan usisava dok drugi stvara potisak. Tada zvuk biva tup i lose definisan bez basova.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

 

Isprobao sve, pa i to sto si naveo. Nema dusu, nema snagu, nema bas, drndaju srednji i visoki i to je to. Gledam, za 50% manja ona perforirana plastika na vratima koja ide preko zvucnika nazad. Dal je moguce da stavili nekakve prdavce fabricki i da je to to ... Prosto mi se koncept ne uklapa u Toyotu ...

Podeli ovaj post


Link to post

×