Jump to content
dulebgd011

Novi vlasnik Corolle 1.6benz 2018 restyle

Recommended Posts

I jasam imao pocetnih problema sa kvacilom... a dizel... jednostavno ocito sve Toyote imaju to drukcije podeseno. Nikad nisam imao fazu uhodavanja u omjeru kvacila i gasa, ali Toyota me bas bila raspizdila u pocetku. Citao sam dase jos ljudi zalilo na ovo odnosno primjetilo ovo. Kao daje kvacilo prenisko podeseno

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koleginicin muž kupio auria sa istim motor, žena jadna više ga ne vozi kada vidi da ima uzbrdice :)
Još njihov nema ovaj hill-hold što ima corolla - drži još dve sekunde na uzbrdici kada pustiš kočnicu..

 

ali da se navići.. samo treba neko vreme.. evo meni puna tri meseca :)

Podeli ovaj post


Link to post

Mojoj sestri je muž kao iznenađenje kupio novog jarisa, bez prethodne probe. Tri meseca su prošli kroz pakao pokušavajući da se ona navikne na to kvačilo i nisu uspeli. Njoj se gasio skoro na svakom menjanju brzine. A bogami često i meni. Zato sam ja i uzeo automatik :D

 

Problem s ovim motorom je što on ide kao da ima 90 konja, a troši kao da ima 180.

Meni po gradu srče 10L. A na kratkim relacijama po 2-3km, nezagrejan, po ovoj hladnoći troši 11-12L. Vi s manuelcima dodajte još litar na te cifre. Pravi šok posle dizela. Naravno, pričam samo o potrošnji u Beogradu i vožnji u špicu. Znači to je najgori scenario (ali nekom i jedini). Srećom ne prelazim mnogo kilometara i nije mi veliki udar na budžet ta potrošnja, ali pretpostavljam da će mnogima biti.

To je dinosaurus od motora koji su trebali da zamene još pre 6 godina na prvoj koroli. Vratićemo mi te pare za benzin kad budemo prodavali kola, jer tojote drže cenu baš zbog pouzdanosti tog motora i to im je jedini plus.

Baš me zanima potrošnja tog 1.2 turbo benzinca na novoj 2019 koroli i kako ce se pokazati u voznji.

 

Posle skoro 3 meseca, to je jedina i najveća moja zamerka na korolu. Sve ostalo je za preporuku.

I treba ljudi da budu svesni toga, da ne maštaju o nekim ciframa koje se ovde iznose po forumu.

Izmenjeno od Milak
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno se slažem sa ciframa!
Nisam vozio taj 1.0L Jaris.. ali ovaj moj definitivno kada ga voziš 1km hladan i ugasiš motor prikazuje na bordu 12L.

 

Ali ako se malo duže vozi.. izravna se to :)

Dakle,. neko čista gradska vožnja i male relacije.. 10L bije bez problema ..

 

Ali budi siguran da i tada tako mala relacija neki 1.6dizel troši sigurno 8L.

 

Nema šta, kao i uvek benz nekih 1,5 - 2L više troši nego dizell

Malo smor dok se ne navikneš :)

Izmenjeno od dulebgd011
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za potrošnju sam pričao o mojoj koroli 1.6.

A taj sestrin jaris je 1.4 i takodje troši ne daj bože. Na autoputu moraš na pumpu na svakih 250-300km  :)

 

Zato i kažem da me zanima taj novi korolin turbo benzinac, valjda je ipak smanjena potrošnja a zadržane ili popravljene performanse.

Izmenjeno od Milak

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio corollu dizela 66kw d4d i sada 1.6 benz. Benz - prosek oko 7-7.5. U NSu po gradu od 8-11 u zavisnosti od guzve. Dizel je trosio od 6.5 do 8 po gradu. Tako da je @dulebgd011 skorz u pravu.

Ko se za*ebao pa uzeo benzinca a prelazi velike kilometraze - trebao je na papir staviti koliko ga sta kosta. :)

Inace, ne postoji benzinski motor (dinosaurus ili transformers) koji nece po gradu popiti 10l kada je spic. Kada ljudi to shvate - bice im lakse :). Manji motori, tipa 1.2 punto malo manje trose, tipa ~8-9 ali i to zavisi.

Zavisi gde zivite, kako vozite, kakvo gorivo tocite...i jos milion faktora. Zato je prilicno uzaludno gnjaviti se time. Ako ti odgovara racunica - vozi. Ako ne menjaj :)

 

Malo sam se salio, nemoj ko da zameri. Posto u zadnje vreme o'ma krene fajt. Nije ovaj forum odavno opusten kao pre. Puno se prdi...

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

A videcemo kako ce se pokazati mazdin skyactiv hibrid u novoj trojci.

Kazu da je on 30 godina bio sveti gral autoindustrije, jer kombinuje tehnologije dizelasa i benzinca za najbolji odnos potrosnje/performansi.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni dizel od 3.3 L do 5.7 L na otvorenoj cesti... po gradu 5-6 L. Kratke relacije nizbrdo 4,a uzbrdo 7... prosjek na 10 000 km je 5 L

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravih reci... 6.brzina isto vjerojatno utjece na to iako do sada nisam vidio razliku u potrosnji pri brzini od 120-130 km/h (5 ili6) Prijenos je odlican pa je zato novi dizel extra

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A videcemo kako ce se pokazati mazdin skyactiv hibrid u novoj trojci.

Kazu da je on 30 godina bio sveti gral autoindustrije, jer kombinuje tehnologije dizelasa i benzinca za najbolji odnos potrosnje/performansi.

Skyactiv X nije hibrid.. mazda 3 neće imati hibrid.. ali je u planu mazdi da krenu i hidride da rade u saradnji sa Toyotom.

Skyactiv X troši 20-30% manje od Skyactiv G.. ali bi iskreno voleo da provozam mazdu 3 sa skyactivG motorom baš da vidim da li bi imao manju potrošnju od ove trenutne..

Ako neko sa mazdom 3 čita ovaj forum - pozivam ga da se menjamo na mesec dana kolima :)

 

Inače nisam ga uzeo isključivo zbog malog prostora u kabini, mali gepek.. manje drži cenu.. nema beskamatni kredit :(

Podeli ovaj post


Link to post

Sa mojim imam sledeću potrošnju (trenutna na bordu):
100kmh - 5,4L

80kmh - 4,7L

 

U šestoj brzini na otvorenom putu.. što nije loše..

Podeli ovaj post


Link to post

Skyactiv X nije hibrid.. mazda 3 neće imati hibrid.. ali je u planu mazdi da krenu i hidride da rade u saradnji sa Toyotom.

Skyactiv X troši 20-30% manje od Skyactiv G.. ali bi iskreno voleo da provozam mazdu 3 sa skyactivG motorom baš da vidim da li bi imao manju potrošnju od ove trenutne..

Ako neko sa mazdom 3 čita ovaj forum - pozivam ga da se menjamo na mesec dana kolima :)

 

Inače nisam ga uzeo isključivo zbog malog prostora u kabini, mali gepek.. manje drži cenu.. nema beskamatni kredit :(

 

Jeste hibrid, ali ne elektricni nego dizel :) On koristi svecice za paljenje kao benzinac, a onda promeni hod klipova da kompresuje benzin kao dizelas.

 

I ja sam se bio ozbiljno zagledao u trojku.

Na mazdinoj strani je vrhunski stil, zavrsna obrada i kvalitet. I iako ima manje prostora u kabini i gepeku, iskreno jeste bolji izbor od korole (Mada je i 2-3k skuplji kod nas trenutno, sto nije malo. Limuzinska verzija jos vise).

Presudilo je kada se pojavila test automatik korola u salonu za dobre pare. i napravio sam ispravnu odluku.

Ali da sam birao manuelca, uzeo bi verovatno trojku. A od evropljana, ni jedan meni licno nije bolji od korole.

Izmenjeno od Milak
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo upravo sam skoknuo do grada sa službenom oktavijom 1.6 dizel (6 meseci star auto).

Krenuo sa nbgd, bez neke gužve, od brankovog mosta sve stani - kreni...
Došao do centra i na bordu piše 10,2L potrošnja..

 

Tako da to je to.. kreni-stani ubija potrošnju ne samo benz nego i dizelu..

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je netko radio keramičku zaštitu laka na autu?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo upravo sam skoknuo do grada sa službenom oktavijom 1.6 dizel (6 meseci star auto).

Krenuo sa nbgd, bez neke gužve, od brankovog mosta sve stani - kreni...

Došao do centra i na bordu piše 10,2L potrošnja..

 

Tako da to je to.. kreni-stani ubija potrošnju ne samo benz nego i dizelu..

Upravo sadb92f20ccbc74ba0773f26ad59d69ed89.jpg

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dizel od cca 120 ks kroz BG u špicu i troši oko 10 l. Tako je i kod mene, od 9 do 10 l. Jaris malo manje, oko 8,5 l. Na kratkim relacijama i dizel i benzin troše koliko hoćeš.

Mene više zanimaju oni likovi kojima na istim deoniocama automobili troše 5 - 5.5 l ili likovi kojima dizeli od 150 ks pri 140 km/h troše oko 4 l sa sve upaljenom klimom.

Podeli ovaj post


Link to post

Srbja je najekonomicnija zemlja na svetu. Jer kod nas ne postoje automobili koji trose preko 5L

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris TS 1.8 po Beogradu, nema šanse da ga spustim ispod 9l, po ovakvom vremenu, trenutna potrošnja je 10l. Na otvorenom, 80 km/h potrošnja je 4,5l, autoput 130km/h potrošnja 7l.

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

@ LAV-LAV

 

Mislim da je ovo realnije  :lol:  :lol:  :lol:

post-4933-0-67234900-1544544879_thumb.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ Milak pa to nike nerealno, posebno po hladnom na kratkoj relaciji. Upalis auto i ugasiš... 99L/100 km

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

LAV-LAV molim te provozaj se po centru Beograda u špicu pa postavi fotku :) :)

Evo ja sa oktavijom 1.6 dizel... istih gabarita auto kao korola 10.2L..

 

to je to.. 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko si ga vremenaki vozio.i koliko km (odokativno)

P.S ima Auris 1.6 dizel... od BMW motor... trgovac kaže da je taj motor samo bučniji i rastrošniji od 1.4 Toyota, a da nemanista bolju vuču.Mozda je to.slucaj i sa tom Octavijom

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Izmenjeno od LAV-LAV

Podeli ovaj post


Link to post

Milism da je bilo ok 8km.. od toga 4km bez guzve, ostalih 4km sve stani-kreni..

Podeli ovaj post


Link to post

Sorry. Post na pogrešnom mestu pa sam obrisao... :)

Izmenjeno od zoki_ns

Podeli ovaj post


Link to post

није немогуће 17 l на 100... али не знам каква је то гужва... мани са НБГ до Бановог брда у 17ч гужва.. око 8 км, једно 25 мин.. највише што сам видео је 11 l ... иначе на екрану никад нисам видео више од 14 и то оно сипаш, ресетује се потрошња и после 5 мин нека кратка градска вожња и дуго стајање у месту.. кад вежем тако искључиво градску вожњу неких 50 км.. буде између 9 и 11...

Podeli ovaj post


Link to post

×