Jump to content
schumi_srb

Nemanja i Yaris

Recommended Posts

Tako sam i ja mislio, ali rekoh da proverim sa vama. Mislim da necu ni da razmatram vise ovog iz Obrenovca, previse ulaganja i zezancije zahteva. Nastavicu da trazim, pa kad iskoci korektan primerak. Zelja mi je TS, ali ako naidje 1.3 dobar, sto da ne. Ako neko naleti negde i van oglasa na nekog, neka javi :)

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim pojavio se danas jedan TS crni, 2001. sa 200k na satu. Moje pitanje je, koliko je presudna km kod ovih modela, pod pretpostavkom da je sve odrzavano kako valja? Znam da je auto sa malom km tesko naci za ok kintu, pogotovo sto pricamo o vozilima starim preko 13 godina.

Na mom bmw koji ima preko 250k ulje maltene ne mrdne, nesto minimalno na 8-10k. 

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi, Yare je mali auto, malte ne najmanji u B segmentu. Na zapadu takve aute mnogi kupuju da im sluzi kao drugi auto, a ne kao kod nas jedini. Tako da mala km na malim autima nije neko cudo i odma skidanje iste. Ja sam mog nasao sa 107000 ili 109000, da sad ne kopam po papirima. 200000km nije nista za tu masinu ako je dobro odrzavana. Treba upaliti, poslusati da li se cuje lanac i pogledati da li dimi na cepu i meracu ulja. Moj prijateljica je kupila sa 230000 pre 7 godina i jos je vozi bez ijednog kvara. Samo redovni servisi i nista vise.

Podeli ovaj post


Link to post

E ok, to je onda drugo. U sustini trebalo bi da vecina kola sa dobrim odrzavanjem moze da traje dosta dugo, to mi je jasno :) Nego sam razmisljao da nema neka km posle koje pocinju ozbiljniji problemi, tipa produvaju ili slicno.

Imam jos jednog u komsiluku (na Bezanijskoj kosi), pa cu mu ostaviti  poruku, mozda bi zeleo da ga proda. 

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam bio da pogledam jednog TS-a, zena je vozila, sto se i vidi na limariji. Unutra je solidan, ocuvan. Motor deluje ok kad sam ga upalio, nije bas potpuno tih, vidim d aje na cosku izgleda dihtung malo popustio, malo je vlazno tu.

Da li ima neki krsteni majstor u Vojvode Stepe kod kog bih mogao da ga oteram da baci oko?

Podeli ovaj post


Link to post

Znam da u prosportu radi odlican majstor za trap i on ti moze proveriti vesanje. Ne znam za ostatak ekipe.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je registrovan auto bolje ga odvezi u neki dobar servis na pregled.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Idemo dalje  :P  na ovom sa Vozdovca cukara lanac samo tako, radi kao dizel. Kaisevi su za zamenu. A limar ima da se znoji danima i da uzme 500e. Auto kao da se survao niz kanjon Tare.

Pozvacu ovog iz Bajine Baste, pa da vidim sta kaze lik, i ako bi ga dao za 2700-2800, otisao bih da ga vidim. Neko je spomenuo da je video taj auto cini mi se.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam jedan vikend u naredne 3 nedelje tamo pa ako do tada ne odes mogu ga pogledati. Video sam auto par puta u prolazu i jako lepo izgleda.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@schumi_srb To je taj sa Voždovca pretpostavljam

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam pojma, al ovo greota trositi vreme na gledanje.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije to taj, sa Vozdovca je crni.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13189931/toyota-yaris-15vts

 

A tog sivog nisam ni uzimao u razmatranje. Stvarno ne mogu da uzmem auto sa 250k , olupan.  :o  :lol:

Zvao sam juce za ovog iz Bajine Baste, i najverovatnije cu otici u nedelju tamo. Velika je verovatnoca da cu ga uzeti. Sem prevoda, saobracajne i tablica, nema nikakvog ulaganja.

Meni treba auto za zenu (u kom cu i ja povremeno da uzivam, zato je i TS bio meta :D ) koji ce da bude kod nas bar 3-4 godine, a mozda i duze. Tako da tih par stotina evra vise, a ako je stvarno dobar, ne znaci mi puno.

Podeli ovaj post


Link to post

Taj TS u Bajnoj Bašti je 2004. godište i treba da je restajling model (2003) a on ima farove, volan i komandnu tablu prve verzije. Uporedi sa onim iz Obrenovca i videćeš. Verovatno je bila havarija u pitanju. Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Da to sam primetio. Nije moguce da je i te godine napravljen taj? Ako je i bio, onda ga je umetnik sklopio, posto izgleda prilicno pravo. Mada to i ne mora da bude neki problem i ako je bio udaren, sem ako nije osteceno nesto od vitalnih delova ili savijan oko bandere.

 

Inace , vozim Cordobu 2008. koju je moj deda spucao u panj pokraj puta. Menjana tabla zbog air bag-a, farove smo nasli koji nisu restyle i branik. Nije bio jak udarac ali su se otvorili jastuci. Nista nije pokrivljeno, nigde ne moze da se primeti da je bio udaren, sem tih starijih farova :D.

 

Ovaj navodno ima svu istoriju servisa iz Svajcarske, i nisu nakupci. Svestenik uzeo kola za sina. E sad, videcemo sve to uzivo. Za sada sam blizi da ga uzmem nego da ga ne uzmem  B))

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora da znaci, veca verovatnoca je da je auto proizveden kao pre restyle model, a prvi put registrovan 2004. Lako se proveri preko broja sasije.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Samo sam ukazao na neke nelogičnosti, možda ste obojica u pravu.

Podeli ovaj post


Link to post

ma pročitaj grafit na prvoj fotografiji :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahah da, zaboravih potpuno. Kakav car. To mi je prvo upalo u oci kad sam gledao oglas. Kao slucajno  :lol:

Juce sam gledao oglase, i u jednom opisu pise "Auto u odlicnom sranju" xD

Podeli ovaj post


Link to post

Meni se čini da sam ovog iz Pančeva već viđano na sajtu sa malo većom kilometražom. Mislim da oko 220-250k... Možda grešim i nisam u pravu :)

Podeli ovaj post


Link to post

U poslednjih mesec i po nije bio sigurno, mozda pre. Ima jos jedan isti ovakav sa bg tablicama, taj ima preko 220k, mozda je to taj sto ti kazes :) 

Nije mi daleko, pa cu skoknuti danas posle posla da ga pogledam i oslusnem  :P

Podeli ovaj post


Link to post

×