Jump to content
schumi_srb

Nemanja i Yaris

Recommended Posts

Pre je to bilo, recimo pocetak leta (maj, jun... mozda i jul), zapamtio sam da je u Pancevu, bio je okrenut prema putu i tako je slikano... Ako budes isao samo pitaj da li su imali takvog ili je to isti itd... cisto infomativno :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pa nije nelogicno. Ovaj je registrovan koliko vidim, tako da nije nemoguce da su mozda malo podmladili km u medjuvremenu :D 

Hvala za sugestiju :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti treba neka pomoc u PA, tu sam. Inace, taj auto plac gde je yaris je veoma korektan plac i uglavnom su im ok automobili.

Naravno, opreza nikad dosta.

Podeli ovaj post


Link to post

Juce sam bio u PA, ali stativa. "Otisao kolega sa kolima do NS, jer je auto registrovan"  :-P  Stvarno nisam mislio da je potrebno da pozovem plac da proverim da li je auto kod njih.

 

@ŽoltPančevo ako ti nije daleko, da li bi ti bilo cimanje da odes da bacis pogled? Ja necu moci narednih par dana sigurno.

Mene najvise zanima mehanika na tom autu, tj da li je motor suv, da nije pran, kako radi, i kvacilo kakvo je.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovako stoje stvari za sad. Odustao sam od potrage za TS-om, i odlucio se da ne dajem sad neke  vece pare. Dobar ne moze da se nadje ispod 2500e.

 Elem, nasao sam 1.3 u Nisu, bio je drugar da ga pogleda, i korektno izgleda. Motor suv, lepo radi. I izgleda da je pravih 145k na satu. Isao bi za oko 1600-1700e.

Bice prilike da i sebi jednom udovoljim, trenutno cu samo zeni da udovoljim  B-)

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je sa ovim iz Panceva?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro ga pregledaj. Realno, to je premalo para za dobro Yare. I za 1.0 je malo a kamo li 1.3. Javi sta si uradio.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je sa ovim iz Panceva?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Taj je ok, samo sto se ne zna tacno koliko ima na satu, jer su vracali kilometrazu. Bio je @ŽoltPančevo da ga vidi, i hvala mu puno sto se iscimao!

Uglavnom ima preko 220k sigurno. To mi je previse.

A taj 1.3 iz Nisa, deluje da je kucna varijanta, da je fino odrzavan i da je u solidnom stanju. Slazem se da je cena bagatela, ako je auto kako valja. Ali cemo ga ispregledati jos jednom detaljno kad odemo dole, nadam se u ponedeljak.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro ga pregledaj. Realno, to je premalo para za dobro Yare. I za 1.0 je malo a kamo li 1.3. Javi sta si uradio.

Potpisujem se ispod ove izjave.

 

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Srecna kupovina, da te lepo sluzi.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Opaa, cestitamo, srecno i cekamo utiske i slike :)

Podeli ovaj post


Link to post

Srećna prinova i da te dugo i jeftino služi ! 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ljudi! Prvo moram da naglasim da sam odusevljen forumom. Svako je raspolozen da pomogne, da se iscima, da da savet, da podeli znanje, a to nama koji smo novi puno znaci.

 

Yaretom sam za sada prezadovoljan. Enterijer je bas ocuvan, nema nista izgrebano ili slomljeno, pocepano. Sve je na svom mestu. Volan je jedino izgreban, gornji deo, i koza oko menjaca treba da se sredi. Moram da kazem da sam iznenadjen koliko ima prostora za odlaganje i kojekakvih supljina. U jednu od one dve pregrade sto su sa obe strane, smo stavili flasu vode od 1,5l, to nisam mogao ni u jednom autu :D Spolja je solidan. Ima po haubi ogrebotine od macaka, ali mislim da ce moci da se ispolira, nista strasno. Ima mozda jos 2-3 crtice i to je sve. Doduse, malo jeste onaj lim ispod zadnjeg branika cuknut. Motor radi mirno, brzine idu lepo, kvacilo fino hvata. Zadovoljan sam kako vuce. Potrosnja do Beograda pri 120-130 km/h oko 5.7l. Uradicu odmah mali servis, i verovatno cu da uzmem da se igram sa poliranjem farova. 

 

Uglavnom, sve ono sto ste pisali o Yaretu se uklapa :) . I sto je najbitnije, zeni se svidja, sladak je xD  B))  

Slike jos nemam. Kad ga istusiram, saljem ih.

 

I da, izasao me je 1650e.

Podeli ovaj post


Link to post

Volan je jedina Yarsova boljka. Cak i na drugoj generaciji je tako. Vec na 60k km pokazuje znakove habanja, jos ako vozac nosi prstenje, onda zna da ga dublje osteti. Koza volana je previse mekana i to je razlog. Sitne ogrebotine se rese poliranjem , a koliko sam video vlastitim ocima, najbolje za to koristiti suvu polir pastu. Pregledaj stabilizatore, oni znaju da odu ako nisu nikad menjani. Jeftini su i steta da se ne zamene 1000 dinara. Uradi servis, dva pk kaisa, svecice ulja i filtere, ulje u menjacu i kocnicama, antifriz. Sve to skupa ti je oko 100e i miran si. Pregledaj plocice, mislim da su oko 1700 dinara.

Podeli ovaj post


Link to post

Tako cu i da idem, redom resavam jedno po jedno. Zaboravio sam da spomenem jedan problemcic. Centralna brava nekad radi a nekad ne. Tj sa suvozacke strane kad se zakljuca onda i vozacka vrata odrade, a obrnuto nece. I pretpostavljam da treba i gepek da se zakljuca kad se okrene brava na vratima prednjim, ili ne?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako se dobro secam uvek treba da se zakljucava, nebitno da li zakljucavas sa strane vozaca ili suvozaca uvek se zakljucuje sve (i gepek). Kozice za menjaca ja sam od jednog lika iz NS nabavio. Skinulo kozicu sa onom zicom zajedno na dnu, dao njemu, za 15 min dobio nazad kao original :D extra zadovoljan... Kod mene volan u dobrom tanju samo je malo pozuteo, pa sam stavio onaj "omot". Kad budes otiso u servis samo da ti provere dihtunk ventil dekle i dihtung usisne grane. To sam ja nedavno menjao, pa mozes i lanac ondma da proveris :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je kožica menjača sive boje, imam ja jednu koju nisam nikad montirao, ako ti bude odgovarala, pokloniću ti je.

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Taj "omot" je meni uništio volan na Yarisu MK1 do kraja, sunce ga ugrijalno i glazura ostala na tom omotu. :D

 

Nakon toga sam ga pretapicirao prirodnom kožom. 

Izmenjeno od Vedo

Podeli ovaj post


Link to post

Mora da se zaključa i otključa sve sa gepekom, znači kvar je u pitanju. Pregledaj kablove , brave, verovatno u kvaru neki. ili motorić. Moj ti je predlog da vidiš pa ako je motorić, zameniš i staviš daljinsko zaključavanje. Imaš na kp za nekih 1500 dinara modul sa dva priveska.Imaš i motoriće tamo. Što se tiče kožice oko menjača, opet predlog da stavis novu, pravu kožu jer je to skaj i zato popuca. Ja sam to radio. Dodješ jednom i odvedem te ko d drugara i on ti to uradi u koži i stavi kožu višlje da se ne vidi šipka, puno lepše izgleda. Tako sam i ja uradio  na starom Yaretu. Ni 1000 dinara mi nije naplatio. 

Podeli ovaj post


Link to post

Nasao sam na KP taj oglas za motorice i daljinsko zakljucavanje.  Ali prvo bih ja to rasklopio da vidim sta je problem, mozda je glupost neka ;) . Tapacirung da bih skinuo, odvrnem dva srafa, koliko sam ja video, i na rubu ima dva plasticna srafica (oni mi ne deluju ubedjivo, kao da nista ne drze :D  ) ?!

@matori sigurno lepse izgleda kada koza na menjacu prekrije celu sipku.

 

@vlada_ivana  jeste siva koza oko menjaca. ako ti nije problem posalji mi slicicu na PM. Jesi li ti prosao u utorak oko 8 ujutru ka mostaru iz pravca autokomande? Video sam Yare isto kao tvoje, brutalno izgleda :D Ne verujem da ima jos jedan takav.

Podeli ovaj post


Link to post

Poslaću ti uveče fotografije. Prošla je moja supruga, ona ga uglavnom vozi

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Poslaću ti uveče fotografije. Prošla je moja supruga, ona ga uglavnom vozi

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Hvala unapred druze!!! :)

Podeli ovaj post


Link to post

To je već pitanje ličnog ukusa. Meni izgleda puno lepše kad prekrije koža celu šipku. Nekako mi nedovršeno kad se šipka ta vidi i deluje kao da je iz osamdesetih. Al opet, sve je to lični ukus.

Podeli ovaj post


Link to post

Imam jos jednu nedoumicu. Ima samo jedno dugme za paljenje maglenki. Ono je i za prednje i za zadnje? Prednje se upale ali ne i zadnje. Proverio sam sijalicu, ona je citava, cak mi deluje da je originalna, pise Japan na njoj :)

Podeli ovaj post


Link to post

×