Jump to content
schumi_srb

Nemanja i Yaris

Recommended Posts

Prekidac je za prednje maglenke, zadnja se pali na prstenu koji se nalazi na rucici, ispod prekidaca za paljenje pozicije i farova. Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Sto se tice volana, ja sa svoj ofarbao crnom bojom za kozu, pre 9 godina i jos se nije pohabao. Sa par stotina dinara dugorocno resen problem , a i lepsi je jednobojni. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam posebno dugme za paljenje maglenki, pored prekidaca za podesavanje retrovizora i tockica za visinu svetla. Evo i slika :)

post-4702-0-14467700-1541229568_thumb.jpeg

Podeli ovaj post


Link to post

 i ja, taj prekidac pali samo prednje, a zadnje

levo se pali kao sto sam objasnio. 

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam proverio, nemam ja to. Imam samo za prednje. Meni je ovo dugme desno od podesavanja farova. A gore na rucici samo za pozicije i kratka/duga svetla. Pojma nemam  :-P

Podeli ovaj post


Link to post

Moja ručica

post-318-0-44120400-1541345348_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

E ja ovo nemam na rucici, samo prekidac koju sam i pokazao. A jeste da ja nemam prednje maglenke... :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja definitvno nemam prekidac na rucici. Jel postoji mogucnost da se uopste ne pali zadnja maglenka? Ili da se obe pale na isti prekidac?

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da sve zavisi od paketa opreme. Kod mene je Luna. Ako maglenke nisu predvidjene u odredjenom paketu, pa su ih kupci sami dogradjivali, verovatno su montirane samo prednje.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam da li su naknadno ugradjivane ali ima sijalica i nazad, i to originalna, mada mozda nikad nije ni bila u upotrebi  :lol:

Dosta toga je originalno na njemu, sto me raduje.

Ove nedelje cu da odradim servis, taman dok cekam odjavu i porez da prodju. Na osnovu onoga sto sam procitao ovde na forumu, planiram 5w40 da sipam (Eneos, Mobil, LM, Castrol...?) i zamenim filtere.

Planiram jos enterijer da osvezim i da resim kozu volana, i farove ispoliram. Ostalo sredjivanje pada na prolece. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, zadnja sijalica za maglu je standardna oprema automobila u evropi vec vise od 30 godina.

Prednje maglenke su, bez obzira sto su ceste, opcija i dan danas.

Posledicno, nema sanse da bilo ko nema zadnje svetlo za maglu, osim ako mu automobil nije proizveden

70-tih ili ranije.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zadnja maglenka bila dodatna oprema na kecu 1977 :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Na prerestajlu sam imao taster kako ti je vily slikao, a na restajlu imam na ručici gde su žmigavci. Moraš imati, probaj pogledati jedan osd tastera sa leve strane.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam posebno dugme za paljenje maglenki, pored prekidaca za podesavanje retrovizora i tockica za visinu svetla. Evo i slika :)

Na slici koju si okacio je prekidac zadnjeg svetla za maglu.

 

Razlika izmedju simbola je u tome sto je za zadnja 'svetlosni snop' horizontalan

67c23f10dbeb80c1fd96a97669f0a23b.jpg

 

 

a za prednja koso (oboren, bije na dole).

5b397e3376ba6587a6bcc5647fd57613.jpg

 

Takodje, signalna lampica na instrument tabli za zadnja svetla za maglu je narandzasta, a prednja zelena.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Izmenjeno od laki72

Podeli ovaj post


Link to post

Sve stoji sto ste rekli. I poznato mi je kakve su oznake za prednje i za zadnje maglenke. Napravicu kratak klip, pa da date predloge gde bi moglo biti to dugme :D Ja ili sam slep, ili ga nema.

Podeli ovaj post


Link to post

Laki je u pravu. To je za zadnje , a gde vili ima onaj komad plastike što se može zameniti prekidačem mi je bio taster za prednje maglenke. 

Podeli ovaj post


Link to post

Tokom vikenda su bili prvi radovi na Yaretu. Zamenjeno ulje (Eneos 5w40), filteri i svecice (Denso), brisaci. To sam sve uzeo u Japan x prodavnici.

Svecice su bile zrele za zamenu kao i filter kabine koji je bio crn potpuno. Inace, sve sam uradio sam, posto je prilicno jednostavno. Na ravnom bez kanala i dizalice :D

Stigao sam da uradim jedan far, i bas sam zadovoljan kako je ispao. Kao da sam stavio nov :) Sutra cu da uradim i drugi i da se pozabavim malo osvezavanjem enterijera. I da, stavicu i kozu za menjac koju mi je dao @vlada_ivana, kome se zahvaljujem na poklonu :)

 

Ubacio sam slike, koje se nadam da su ok, posto mi je ovo prvi put da ih kacim. Smanjio sam ih dosta.

 

post-4913-0-14832000-1541959103_thumb.jpg

 

post-4913-0-60603000-1541959114_thumb.jpg

Izmenjeno od schumi_srb
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Konacno smo docekali prvu voznju. Danas montirao tablice, i malo provozali Yare :)  Prezadovoljan sam autom. Lepo ide a potrosnja smesna. Ceo zivot vozim traktor, citaj dizel :D Nikako ne mogu da povezem benzinca sa dizel potrosnjom.

Inace sam rasklapao tapacirunge na vratima i na gepeku, u nameri da vidim sta se desava sa centralnom. Gepek se sigurno nije zatvarao sa ostalim vratima, ili je negde prekid. Motorici na prednjim vratima su oslabili i treba da se zamene. To cu da zovem one sa Vozdovca, vidim da ste njih spominjali ovde na forumu, ili cu da sacekam motorice sa Aliexpresa, videcu. 

Zadnji desni amortizer je za zamenu, procureo je, bas vidno. To cu u narednih par dana da uradim. 

Ostali su samo estetski nedostaci, zadnji branik i hauba, koje cu ostaviti za prolece. 

I da, zadnja maglenka ne dobija struju. Definitivno imam samo prekidac za prednje. Da li je moguce da je jedno dugme za prednje i zadnje?

Podeli ovaj post


Link to post

Da li si proverio osigurače?

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam ih sve pregledao, ali to je prvo sto cu da uradim cim ugrabim priliku, ili ce neki elektricar koji mi bude radio centralnu da pogleda i to.

 

Danas prvi jaci minus napolju, Yare upalilo bez problema. Nismo ga nesto mnogo vozali ali i toliko je bilo dovoljno. Stvarno super autic. Uzivanje za voznju, bukvalno moze da se vozi kao dizel, na 1500-2000 o/min, a vec preko 3000 moze dosta toga da pruzi :) Ono sto cu sigurno morati, to je da uradim prednji trap i zadnji desni amortizer (ugradio bih Kayabu G excel) da zamenim. Neki predlog gde bih to mogao da uradim?

 

Mogao bih i sam nesto od toga ali mi se po ovoj zimi ne radi bas xD

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam iste amortizere stavio na starog Yarisa, nemoj se iznenaditi ako zadnji deo bude znatno tvrđi i neudobniji

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ma neka, i treba da bude tvrd. Buni me samo, da li treba da ih menjam u paru ili samo onaj koji nevalja?

Podeli ovaj post


Link to post

Moraš oba, nisu skupi, ako me sećanje dobro služi, negde su oko 3200 dinara komad

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je neko imao problem sa anlaserom? Danas mi se drugi put desilo da nece da startuje. Struje ima, ali nece da zavrti/zavergla, nista.

Prvi put sam ga upalio na gurku, jer mi je bilo frka. Sad hocu da resim taj problem. 

Imate li nekog elektricara za preporuku?

Podeli ovaj post


Link to post

Četkice možda? Ja to menjao na mom yarisu, 200 dinara po četkici, ima ih 4.

 

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×