Jump to content
schumi_srb

Nemanja i Yaris

Recommended Posts

Nemam ideju. Povremeno se javlja problem. 

Da li moze da se skine dok je auto na tockovima? Bez dizanja

Podeli ovaj post


Link to post

Na yarisu mk2 mora na kanal ili dizalicu.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako neće da zavrti onda nisu četkice, onda verovatno biksne imaju lufta pa rotor ukrsti. Kvrcni ga čekićom pa se namesti i onda oće da zavrti :) . Šta bilo , skidaj anlaser i remont, sve izmenjaj i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

Krenucu prvo od akumulatora, da ga izmerim. Sumnjao sam i na bravu, ali bar po onome sto kazu po netu (pogasi se sve na tabli kad okrenem kljuc) trebalo bi da je ok. I na kraju, najverovatnije da je anlaser. 100 puta upali, i onda jednom zabode  :-P

Podeli ovaj post


Link to post

Posle nekoliko meseci voznje Yareta, mogu da kazem malo vise o autu. Pre svega, anlaser sam sredio, sad pali kao mina :D. 

Od zamerki mogu da istaknem jedino kocnice, nisam bas odusevljen njima, ali rade posao, uostalom ne zalecem se po gradu nikada.

To sto je bucan pri vecim brzinama/obrtajima to mi je ok, kao i mali gepek, sasvim dovoljan za gradske potrebe. Pozicija sedenja je neobicna, dosta visoko, ali se covek brzo navikne.

Potrosnja je 6,5l zimi,po strogom centru Beograda (zivim na Dorcolu), ja vise od benzinca ne mogu da trazim. 

Sve u svemu, ja sam prezadovoljan! 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pre neki dan mi je crkla sijalica levog žmigavca u faru. I rekoh, ma zamenim to za sekund. Kad ono, zavučen poprilično. Sad mi treba vaše iskustvo, kako najlakše da mu priđem? 

Povremeno mi ne radi indikacija na tabli da su svetla upaljena.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam pre neki dan menjao pozicije. Skinuo akumlator i onda sam imao mesta da pridjem. Vrlo jednostavno :)

Podeli ovaj post


Link to post

To je tacno, ali za pozicije, a zmigavac je jos pored i ima lim koji odvaja skoro potpuno taj deo, i ne mogu nikako da mu pridjem. Jedino far da skinem ili podkrilo.

Podeli ovaj post


Link to post

Uspeo sam konacno da dodjem do zmigavca :D Prvo sam skinuo akumulator ali situacija je identicna, ne moze nikako da se pridje dovoljno sijalici. Jedino resenje je skidanje fara a samim tim i branika ili skidanje podkrila. Ovo drugo mi je zvucalo prostije pa sam se uputio u tom pravcu, i ispostavilo se kao ne toliko komplikovano resenje. Sad bih ga skinuo i zamenio sijalicu za 2 minuta bukvalno, ali prvi put je uvek najtezi :)

Podeli ovaj post


Link to post

da si se bar setio i slikao svaku fazu dok nii stigao do sijalice, time bi olakšao nama ostalima muke.......ako jesi bilo bi lepo i korisno da nam ih olačiš......pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam slikao ali mogu da opisem, doduse imacu prilike da slika korak po korak s obzirom da me opet zeza isti zmigavac xD  Bukvalno ima samo dva srafa i 3 one zabice da se skinu, da bi mogla ruka da se zavuce ispod krila da dohvati sijalicu. Potom se ona zakrene u levo (odvrtanje logicno), ima i usice za koje se uhvati. 

Mene izgleda zeza kontakt i valjalo bi ocistiti ali ne znam kako bih to odradio. Sad cu za koji dan da se opet bacim na to pa se nadam da necu zaboraviti da slikam. Bitni su samo srafovi koji se odvrcu i zabice koje treba da se skinu.

Podeli ovaj post


Link to post

×