Jump to content
zkirkov

Corolla 2016 - Problem sa kočionim pločicama (zvuk, škripa)

Recommended Posts

U mom slucaju je maka razlika izmedju ate i originalnih diskova,ate su preko 12000,a originalni 14000.

Podeli ovaj post


Link to post

Za one koji budu mijenjali pločice na Koroli, ako se odluče za Textar pločice, info da po njihovom katalogu naprijed idu 2569801, a nazad 2461001, ali u stvarnom životu (tj. mojoj Koroli) nazad odgovara model 2466401 umjesto 2461001.

Podeli ovaj post


Link to post

Prilikom zamene zadnjih kocnica drugar koji radi sa delovima mi kaze da ne uzimam Textar, do pre dve godine su imali problem sa pucanjem duskova. Poslusam ga, uzmem ATE. Njegov drugar danas shvatio da mu je pukao disk na zadnjoj osovini koji je zamenjen pre 60-ak hiljada. Proizvodjac je naravno Textar.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, identican slučaj zabilježen na aurisu, s tim sto mi je receno da su diskovi krivi i plococe na izmaku, kao mogu jos 5 hiljada . Auto je na 90k i za nadati se da ce ova zamjena rijesiti problem 

Podeli ovaj post


Link to post

isto imao na Corolli E12 problem škripanja prednjih pločica. Majstor je na dizalici video da se zapravo točkovi slabo vrte. Očistijo podmazao izbrusijo pločice i alu vodila pločica ali problem je ostao. Onda je zamenijo nove gumice i mast u cilinderu prednjih kočnica i zapravo taj cilindar čitav je obnovijo. Nit više šta škripi nit cvili, točkovi se normalno vrte a auto vuče kao blesavo. Tek sad vidim svih 110 konja.

Izmenjeno od Peđa1

Podeli ovaj post


Link to post

Jel rijeseno škripanje?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post



Jel rijeseno škripanje?



Za druge ne znam, ali od kad prije otprilike godinu dana stavih Textar pločice, škripanje odnijela maca :-). A baš je kvalitetno škripalo, u vrhu čujnog frekventnog raspona.

Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bile su pune željeza.I meni su doslovno cvilile.Onda su rekli da će ih zamijeniti pod garanciju ako ne uspiju riješiti cvilenje sa brušenjem.Malo pobrusili i od tada sve ok.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemoj sr iznenaditi ako opet krene škripati (kad se istroše do sljedećeg komada metala). Kod mene su u tih 4 godine malo škripale, pa malo nisu i tako u krug.

Sent from my A70 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, naravno. Pitanje je dana,ali nekim čudom se nadam da će biti ok. U servisu su mi rekli nakon tog brušenja da trebam više kočiti pa će to ubuduće proći samo od sebe, a oni zaraditi na pločicama. Jako smiješno.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×