Jump to content
zkirkov

Corolla 2016 - Problem sa kočionim pločicama (zvuk, škripa)

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam Korolu 2016. godište, a uzeo sam je polovnu u avgustu ove godine (stari vlasnik kupio Rav 4 hibrida). Impresije su kao i kod većine, lepa je, svi je žele, ali ne bih sada o tome. Otvorio bih pravu temu a radi se o neprijatnom cičanju i škripi koja se čuje iz točkova na malim brzinama. Naime prethodni vlasnik mi je skrenuo pažnji na taj problem koji se javio odmah nakon zamene pločica na 60.000 km. Otišao je u ovlašćeni servis u Novom Sadu gde su oni nešto podmazali i to se jedno vreme nije čulo. Meni se isti problem ponovio, otišao sam u isti servis sa namerom ovaj problem rešim. Međutim, šef servisa me je ljubazno saslušao da kočnice ne škripe dok se koči, već nakon kočenja, točkovi skiče i ciče do nekih 50 km/h, što znači skoro stalno u gradu i da je moj poslednji automobil kome se to dešavalo bio jugo 45, koji nije vredeo ni koliko kočnice od tojote. Dao mi je sledeće objašnjenje, da je u EU zabranjen azbest koji čini većinu kočionih pločica i da se umesto njega stavljaju metalni opiljci koji zapravo u dodiru sa diskovima skiče. Kaže da su menjali pločice, diskove i cele čeljusti na zahtev korisnika, ali da se ista stvar ponavljala. Čak šta više registrovali su novu Korolu za izvesnog Ivicu i postavili je u salon i on kaže da je skičala dok su je uvozili. Na to sam mu reko da ja želim da se obratim regionalnom, evropskom uvozniku, na šta je on odgovorio da će mi pružiti svaku pomoć, da je Tojota Srbija mala da bi imala uticaja na velike partnere koji donose ovakve odluke. Molim za informaciju da li je još neko imao ovakav problem i za predlog za akciju da se ovaj problem otkloni. E, da i meni su privremeno rešili problem, kaže da su odstojnike na čeljustima podmazali bakarnom mašću, kao i da je na zadnjim diskovima bila površinska rđa koja je skičala u dodiru sa pločicama. Takođe je rekao da je sve dobro i debelo i da ništa nije za zamenu.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

 

probleme sa cvilenjem kocnica ima vecina vlasnika novijih Corolla, da l cvilenje prilikom kocenja, voznje unazad, nakon kocenja i sl. Apsolutno isto objasnjenje sam dobio kao i ti. Moj zakljucak je da su nesposobni da rese problem a sama Toyota i ne reaguje na sitna trzista kao sto je nase (uz uslov da im je neko iskomunicirao da problem postoji). Identicanu pricu su mi pricali za slucaj kada cvrci plastika, kako su nekom coveku skidali celu tablu i podlepljivali, stavljali sundjere i nista nije pomoglo :)

 

Alternativa ti je da pises visoj instanci toyote. Ja sam dosao do kontakta u Toyoti Adria, neki gospodin Slovenac ali nisam smogao vremena i snage da mu pisem jos. Mail je jernej.bolka.si

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam dali ce problem biti resen ovim,ali svojevremeno je jedan moj prijatelj imao problem sa podmazivanjem cilindra koji gura celjust na diskove. Naime,kod nas u servisima koriste neku da kazem obicnu mast da bi podmazali,ni ne znaju kakva mast se koristi,a za to je potrebna specijalna mast koja se narucuje iz Amerike,Bele boje u maloj tubici kao superlepak a skupa ko djavo. On porucio preko drugara,odneo u servis i resili problem. Moguce da je to i kod tebe.

Podeli ovaj post


Link to post

Pravo da vam kažem mislio sam da se u servisu ugradjuju falš delovi, posto imam utisak da se i diskovi neravnomerno trose kao posledica losih plocica pa ce to uzrokovati i zamenu diskova pre nego sto bi sa kvalitetnim plocicama trebalo. Prosto mi nije prihvatljivo da se kod proizvodjaca kao sto je Tojota uopste javio ovakav problem, a nema ga recimo kod skode, opela, fijata, pa i za ta vozila je zabranjen azbest, zar ne?Probacu da vidim sta pisu na drugim forumima u okruzenju, ali ovde kod nas se ocigledno guraju delovi koji nikako ne bi bili prihvatljivi bilo gde u zapadnoj evropi! Bas me zanima sta bi jedan svajcarac rekao kada bi mu prilikom voznje u gradu bila priredjena dodatna muzika iz tockova! Mislio sam da se ovo desilo samo meni a sada vidim da puno korisnika ima ovaj problem...

Podeli ovaj post


Link to post

Imam isti problem posljednjih mjesec dana dana. Pločice su prešle blizu 70.000 km i mijenjaću ih na sljedećem redovnom servisu. Sada povremeno škripi kad se auto kreće vrlo malom brzinom i zvuk prestane kad lagano pritisnem kočnicu. Kad je auto bio nov, dešavalo se da povremeno škripi kad lagano zakočim. To je trajalo možda mjesec-dva.

Imam utisak da je na jednoj od pločica trošenjem "isplivao" tvrđi komadić u smjesi i škripaće dok se on ne istoši.

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam isti problem čak je auto povremeno slabije kočio. U razgovoru sa šefom Toyota servisa i pregledom i kasnije probom kočnica. Ustanovili smo da su kočnice "osetljivije" na prljavštinu , prašinu, blato itd. Dat je savet od strane šefa Toyota servisa da se prilikom pranja vozila posebno obrati pažnja na kočnice odnosno da se u auto perionici jako i dobro "ispuškiraju". Za sada od kada se pridržavam datog saveta nemam više problema.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da dodam sličan ili isti problem moguć je i kod drugih proizvođača automobila

Dosta zavisi i od same tvrdoće kočionih pločica dali će se dati problem javiti ili ne pored još drugih faktora.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam imao taj problem , pojavio se nakon nekih 500 km. Posto me to iritiralo otisao sam u servis (čulo se lagano cviljenje prilikom laganog kocenja). Prvi servisernije imao pojma. Nakon 5 dana opet dosao, bio.neki mačak i odmah mi rekao sta je. Problem je EU regulativa, mora se stavljati željezo umjesto starih materijala. Zanimljivo, svaki put naprobi mehanicara se nista nije culo !!! Ali mehanicar je uzeo plocice i izbrusio ih malo i od tada se niata ne cuje.

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Inace , to jeproblem kod svih novih auta, kod nekih izrazeniji.Stani na semafor i pij kavicu cwkajuci kakolagano skripuckaju nove kocnice...

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno, ja se ne pomirujem s tim, obavezno reklamirati.dok ne dođe do Japanca ako treba pa nek radi opoziv svih auta!

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Abest je odavno zabranjen, pa je cak i "pokojni" COBEST (nekadasnji Jugoazbest) iz Mladenovca jos 1998 izbacio azbest iz smese za sve obloge za putnicki program.

 

Mozda jos neki proizvodjaci imaju slican problem, ali procenat problema sa crktutanjem cviljenjem, struganjem (...) kocnica na Corolama i Aurisima je alarmantno veliki vec 10 godina.

Prosto, to nije nesto sto ocekujemo od proizvodjaca poput Toyote

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Abest je odavno zabranjen, pa je cak i "pokojni" COBEST (nekadasnji Jugoazbest) iz Mladenovca jos 1998 izbacio azbest iz smese za sve obloge za putnicki program.

 

Mozda jos neki proizvodjaci imaju slican problem, ali procenat problema sa crktutanjem cviljenjem, struganjem (...) kocnica na Corolama i Aurisima je alarmantno veliki vec 10 godina.

Prosto, to nije nesto sto ocekujemo od proizvodjaca poput Toyote

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Mene taj zvuk uzasno iritira i da je stari auto, a kamoli novi. Općenito me smeta svaki fuš... platiš 20 000 € da bi gubio živce... e neće moći. Ako tako nastave, Corolla bi mogla biti najneprodavaniji auto...nije mi jasno da tako nesto prolazi kod Amera...ili u Japanu... nešto tu smrdi

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Eto, jos nesto bih dodao, temu sam pokrenuo kao vaznu i pokazalo se da tišti sve stare korisnike novih toyota. Mislim da bi to trebali da znaju i novi ponosni vlasnici Toyota, i konkretno se primedba odnosi na administratore foruma, odnosno zbog čege su ovu temu sklonili sa glavne liste kada sam je otvorio? Mislim da probleme ne treba gurati pod tepih, naime ja bih rado platio zlatnu članarinu, koja se uzgred ne plaća na drugim forumima, kada bih pročitao i nešto korisno. Nemojte mi zameriti, ali vecina članova je prosla odusevljenje novim vozilom i sada treba resavati probleme, a to je čini mi se u drugom planu. Smatram takodje da bi ovakve primedbe preko foruma dosle do ovlascenih dilera, pa i do samih stratega Toyote zasto da ne! Mislim da i oni na umu imaju zadovoljnog kupca.

Podeli ovaj post


Link to post

Nigdje se ne plaća članarina, ali možda Toyota plaća zataškavanje... nisam znao da se tema.gura pod tepih... moždai ja budem gurnut...

Eto, jos nesto bih dodao, temu sam pokrenuo kao vaznu i pokazalo se da tišti sve stare korisnike novih toyota. Mislim da bi to trebali da znaju i novi ponosni vlasnici Toyota, i konkretno se primedba odnosi na administratore foruma, odnosno zbog čege su ovu temu sklonili sa glavne liste kada sam je otvorio? Mislim da probleme ne treba gurati pod tepih, naime ja bih rado platio zlatnu članarinu, koja se uzgred ne plaća na drugim forumima, kada bih pročitao i nešto korisno. Nemojte mi zameriti, ali vecina članova je prosla odusevljenje novim vozilom i sada treba resavati probleme, a to je čini mi se u drugom planu. Smatram takodje da bi ovakve primedbe preko foruma dosle do ovlascenih dilera, pa i do samih stratega Toyote zasto da ne! Mislim da i oni na umu imaju zadovoljnog kupca.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon pređenih 72.000 km došlo vrijeme za zamjenu kočionih pločica. Da ne bih opet imao priču sa škripom, odlučim da nabavim Textar pločice. Po Textar katalogu za nove Corolla-e sa dizel motorom idu 2569801 (naprijed) i 2461001 (nazad).

Prednje odgovaraju, ali ne i zadnje. Ima li ko sličnih iskustava?

Podeli ovaj post


Link to post

Jel te Textar prednje cvile?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Jel te Textar prednje cvile?

Za sada ne. Jutros montirane.

 

Sent from my LG-Q6 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uzel Ate nove diskove i plocice,cvilile za poludit..... Uzel Bosch plocice na temp iznad 20 ok ispod ko da ide vlak,kupim neko sr.... A.b.s. eto vec 20000 ni da pisnu a koce ko grom. Gledam i okolo po forumima da vise nema pravila,svi sve rade svugdje(kina,turska,njemacka,madarska) a mi smo balkanci valjda na onima iz kine pa kak potrefis...

 

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja pre 3 dana stavio ATE diskove i plocice i sve je perfektno bez ikakvih zvukova.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nakon pređenih 72.000 km došlo vrijeme za zamjenu kočionih pločica. Da ne bih opet imao priču sa škripom, odlučim da nabavim Textar pločice. Po Textar katalogu za nove Corolla-e sa dizel motorom idu 2569801 (naprijed) i 2461001 (nazad).

Prednje odgovaraju, ali ne i zadnje. Ima li ko sličnih iskustava?

Şa Textarom imam odlična iskustva. Propevale su tek posle 5 godina koliko je kod mene auto, a ko zna kad ih je prethodni vlasnik stavio.

Podeli ovaj post


Link to post

Uzel Ate nove diskove i plocice,cvilile za poludit..... Uzel Bosch plocice na temp iznad 20 ok ispod ko da ide vlak,kupim neko sr.... A.b.s. eto vec 20000 ni da pisnu a koce ko grom. Gledam i okolo po forumima da vise nema pravila,svi sve rade svugdje(kina,turska,njemacka,madarska) a mi smo balkanci valjda na onima iz kine pa kak potrefis...

 

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk

SAmo pogledaš cenu i sve  ti je odmah jasno. Pre neki dan sam menjao zadnje pločice i kupih Brembo, a cena za set zadnjih pločica 21 eur. To je neki Brembo klase 3 za istočno tržište. Što je najcrnje bili su najskuplji u prodavnici, pa sam se za njih odlučio.

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahh ovo je bas kaos

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam stavio prednje oem diskove i plocice na avensisa pre par meseci i nema nikakvih zvukova.Ate diskovi su bili zanemarljivo jeftiniji.E sad dal je moguce da se razlikuje kvalitet oem delova od modela do modela ne znam...

Podeli ovaj post


Link to post

Ate jeftiniji od cega? U mojoj situaciji ate je jeftiniji jedino od fabrike, najskuplji je medju zamenskim delovima.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×