Jump to content
NevenC

Neven i Auris 1.6 2013god

Recommended Posts

Pozdrav

 

Imam problem na Aurisu (2013. 1.6), nakon kratkog vremena posle pritiskanja kocnice kao da "propada" pa moram ili da je pritiskam da kraja ili da pustim nogu pa opet pritisnem kocnicu. 

 

Pre par nedelja tokom redovnog servisa zamenjeni su diskovi i plocice a nedugo zatim klip i gumice na kocionim klestima. 

Ima li neko slicno iskustvo i kako se resava?

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

@NevenC

Pravilo je da se u prvomo postu predstaviš.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav Nevene.

Po onome sto si napisao reklo bi se da u kocionm sistemu ima malo vazduha. Ulozi reklamaciju servisu koji je radio zamenu gumica.

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav,

Skoro da sam siguran da je vazduh u kočionom sistemu. Lako se rešava, u servisu.

Isto je bilo i kod mene, pa smo ponovo izbacivali vazduh iz sitema.

Kao što je laki72 rekao reklamiraj u servisu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Majstor koji je menjao gumice i klip na klestima kaze da nije bilo vaduha, proverice u tehnickoj dokumentaciji sta bi mogao biti uzrok. 

Prethodni vlasnik je kupio taj Auris godinu dana star i vozio tako skoro 4 godine.

Posto zamena kocionih klesta kosta oko 350 EUR a nisam siguran ni da bi to resilo problem moracu cekati na info od majstora.

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno je nemoguce zameniti klip koconih celjusti (klesta), a da ne udje vazduh u kocioni sistem.

Sam vazduh se prilicno lako ispusta, te zaista ne znam cemu filozofiranje majstora sa izjavom 'nije bilo vazduha'.

 

Ja nisam baba vanga, pa da na daljinu dijagnostikujem kvar, ali po opisu sve ukazuje na problem sa vazduhom u instalaciji, a sa takvim simptomima se inace prvo to proverava, pa ide dalje.

 

Jos jedno zapazanje.

Dokumentacija o tipicnim greskama je samo pomoc.

Dal su osim obecanja ista proveravali u servisu?

 

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Majstor mi kaze da postoji mogucnost da je u pitanju glavni kocioni cilindar.  Pretpostavljam da je zamena skupa, mozda moze da se uradi popravka.

Apsolutno je nemoguce zameniti klip koconih celjusti (klesta), a da ne udje vazduh u kocioni sistem.
Sam vazduh se prilicno lako ispusta, te zaista ne znam cemu filozofiranje majstora sa izjavom 'nije bilo vazduha'.

Ja nisam baba vanga, pa da na daljinu dijagnostikujem kvar, ali po opisu sve ukazuje na problem sa vazduhom u instalaciji, a sa takvim simptomima se inace prvo to proverava, pa ide dalje.

Jos jedno zapazanje.
Dokumentacija o tipicnim greskama je samo pomoc.
Dal su osim obecanja ista proveravali u servisu?


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Izmenjeno od NevenC

Podeli ovaj post


Link to post

најјефтиније је да прво питаш другог мајстора... да ли си испустио ваздух из система?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Majstor tvrdi da je ispustio vazduh. Na nekim forumima sam nasao za iste simptome kao kod mene da je u pitanju glavni kocioni cilindar.

најјефтиније је да прво питаш другог мајстора... да ли си испустио ваздух из система?

Podeli ovaj post


Link to post

mozes i sam da ozracis sistem za kocenje nije nista specijalno sto ne moze obican covek da uradi

 

Evo ga jedan DIY :)

prava magija se desava na 5:10

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala!

mozes i sam da ozracis sistem za kocenje nije nista specijalno sto ne moze obican covek da uradi

 

Evo ga jedan DIY :)

prava magija se desava na 5:10
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×