Jump to content
LAV-LAV

Lav i Toyota Corolla Luna 2017god

Recommended Posts

Evo da se predstavim... nov sam na forumu i imam Toyotu Corollu Luna paket, 2017 god. Imam nekoliko pitanja, ali polako...

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Zanima me da li netko zna za šta služi onaj "prorez" na šofer šajbi pri samom vrhu (naravno u zatamnjenom dijelu) iznad kamera i senzora? Rdi se o Toyota Corolla Luna paket, 2017 god

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao na forum Postavi slike auta i iznesi utiske o corolli

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zanima me da li netko zna za šta služi onaj "prorez" na šofer šajbi pri samom vrhu (naravno u zatamnjenom dijelu) iznad kamera i senzora? Rdi se o Toyota Corolla Luna paket, 2017 god

Dali možeš da slikaš taj deo ?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra ću uslikati i postaviti slike. Auto je identičan onom na tvojoj slici profila.

Podeli ovaj post


Link to post

Moja je 1.4 D , vidim da je tvoja benzinac Style paket

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nebi trebalo da postoje razlike u tom delu. Gore u tom delu šoferke je senzor za kišu . Iznad ne znam dali ima nešto . Zato sam te zamolio za fotku

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo slika.Na prve 3 se vidi taj "prorez"717dc8fa294b1e86634b25b77d1645a4.jpga6ad13bb3a2562e49b6410659ae568bf.jpg11cefc4904b46d139f1b895aa43e33fd.jpgdbc5c812e9fca270834f6ea053343f3f.jpg

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene na tom mestu stoji elektrohromatski retrovizor

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odnosno njegov senzor precizno da se izrazim

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imam i ja takav retrovizor, ali sam mislio da je senzor onaj krug (krug)

na poleđini retrovizora

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A jel i kod tebe taj "prorez" tako vidljiv ? U toyota servisu ne znaju sigurno, ali nagađaju.

Odnosno njegov senzor precizno da se izrazim

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemaš elektrohromatski retrovizor a najverovatnije ni senzor za kišu i svetlo. Alufelne su većinom dokupljene . To ti je razlika između Luna i style paketa opreme. Nije striktno tako. Viđao sam u salonu i Luna paket opreme sa Tss-om. Naravno što više opreme i cena je veća.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A jel i kod tebe taj "prorez" tako vidljiv ? U toyota servisu ne znaju sigurno, ali nagađaju.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Ne vidi se uopšte . Taj deo je crn

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vidio sam kod jos jedne Corolle , isto je, ali vlasnik ne zna cemu to služi

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemaš elektrohromatski retrovizor a najverovatnije ni senzor za kišu i svetlo. Alufelne su većinom dokupljene . To ti je razlika između Luna i style paketa opreme. Nije striktno tako. Viđao sam u salonu i Luna paket opreme sa Tss-om. Naravno što više opreme i cena je veća.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Mislim da se paketi razlikuju za različita tržišta. Kao i cijene. Npr. u Hrvatskoj u paketu Luna dolazi TSS, a u BiH ga nema.

 

Ovaj senzor je vjerovatno vezan za TSS (Toyota Safety Sense).

Izmenjeno od stekan

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno je neka akcija bila u Hrvatskoj u okviru koje je uračunat Tss paket. Možeš da ga naručiš i u BiH prilikom kupovine nove Corolle siguran sam.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu samo različito da se zovu.

Style paket se u Nemačkoj zove comfort.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovlašteni uvoznik slaže pakete za svoje tržište.Tako je bar u Hyundai koji se potpuno razlikuje od SLO i RS . Mozda je u Fbih isti kao u RS. Moja Corolla ima TSS, senzor svjetla, kromatski retrovizor.Nema senzor kiše.

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pokupio sa Toyota portala Slovenije, BiH, Hrvatske i Srbije cjenovnike Corolle i uporedio spiskove opreme po paketima. Razlike u opremi su male, ali ih ima. Samo u Hrvatskoj je TSS standardno u Luna paketu. Ima i razlike u ponuđenim motorima. U BiH se nudi 1.3, 1.6 i dizel 1.4. U Srbiji samo 1.6.

Podeli ovaj post


Link to post

U HR se sada nudi samo benzinac jer su dizeli očito prodani, a Toyota ih više nema u ponudi. Donedavno je bilo polovnih 1.4 dizela u Terra opremi koji su vraćeni iz " renta car " kuća s nekih 10 000 km i cijena je bila oko 118 000 kn (1€=7.42kn)

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo sam uslikao jos nesto sto.mi.nije jasno čemu služi. Mislim da je vezano.uz temp. , ali nisam siguran. To su one "gljive" na komandnoj ploči. Evo slika...f0291cfaa8fd248a893474aaf638ff61.jpg47696935ceffd0fcdd895071795d3f21.jpg0ecec56666a03590fc03574c1ea8a444.jpg

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pokupio sa Toyota portala Slovenije, BiH, Hrvatske i Srbije cjenovnike Corolle i uporedio spiskove opreme po paketima. Razlike u opremi su male, ali ih ima. Samo u Hrvatskoj je TSS standardno u Luna paketu. Ima i razlike u ponuđenim motorima. U BiH se nudi 1.3, 1.6 i dizel 1.4. U Srbiji samo 1.6.

Trenutno je tako. Zavisi šta uvoznik nabavi. Svi su oni pod Toyota Adriom. Kada sam svoju kupovao poredio sam sa Toyota Nemačkom. Nema apsolutno nikakve razlike . Sve su one EU edition odnosno napravljene da ispunjavaju EU norme. U Srbiji ima u ponudi i 1.33 motor pored 1.6 1.4 D4D nema vise.

Prilikom kupovine i imao sam ponudu za style da Tss-om Odbio sam . Smatram da mi tako nešto ne treba i išlo bi mi na živce

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jel tvoj style model nema TSS?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×