Jump to content
jimmyjump

Toyota pravi izbor ?

Recommended Posts

Dobar dan,

Forum je pravo mesto za sve mane i vrline automobila. O Toyoti ne znam mnogo osim da spada u najpouzdanijeg proizvodjaca automobila na svetu u smislu procenta kvarova ako je suditi po statistikama i testovima koji se mogu procitati po raznim internet portalima. Nadam se da cu na ovom forumu pronaci korisne informacije o Avensisu koji mi je predmet interesovanja. Zanima me dizel 2.0 D-4D 2007-2010 sto znaci kraj druge generacije i pocetak trece. Ono sto mi je posebno privuklo paznju je podatak, citiram: Toyota nije koristila DPF filter u 2.0 D-4D motoru  dok nije postao obavezan – tako da može imati polovnjak iz 2010 bez filtera čestica.  IZVOR: https://mlfree.com/toyota-avensis-3-gen/ To mi je malo sumljivo (prosto neverovatno posto Toyota vodi racuna o ekologiji, valjada) naravno ako su informacije sa sajta tacne ! Srdacan pozdrav  :)  :)  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Moj je 2007. godiste,i koliko znam,modeli sa dpf-om poceli su da se prodaju od 2008.

Podeli ovaj post


Link to post

2009ta je prelazna godina za Avensis, verujem da se moze naci model iz 2010 sa 2.0 d4d agregatom koji nema DPF (opcija sa126 ks i 300 nm obrtnog momenta).

Ako se ne varam, DPF ide sa euro 5 normom i vezuje se za poboljsani 1ad - ftv od 124 ks i 310 nm).

 

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste kod Toyote pojava dpf filtera ide sa uvođenjem euro5 norme.

Inače FAP ili ti partikularni filter pojavio se još kod Pežoovog 2.0 HDI motora sa 110ks kraljem 2003 godine kod modela 307 i 406 .

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih rekao da se pojavio dosta ranije na Peugeot 607...

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

2.0 HDI je prvi motor sa partikularnim filterom. Izostavio sam da su u jednom periodu ugrađivali ga i u 607 za određena tržišta. U 307 i kod 406 je bio masovan

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znaš kada uvoziš takve stvari. Izbegavaš onaj koji ima FAP

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×