Jump to content
Milak

2018 Corolla 1.6 Style Automatic

Recommended Posts

Pozdrav svima, postao sam pre mesec dana vlasnik korole iz naslova.

Za to kratko vreme ovo su neki moji generalni utisci

 

Automobil sam uzeo u Tojota centru u Beogradu za 16.500e. U pitanju je test vozilo, staro 5 meseci sa predjenih 12.000km. Ostao jos jedan ovakav automatik, ako je neko zainteresovan.

Mislim da je ponuda stvarno super povoljna, cena tog novog modela je bila 20.500e.

 

Generalno sam prezadovoljan!

Najveca promena je naravno prelazak na automatik, ali sto kazu brzo se naviknes na bolje.

Potrebno je neko vreme da se naviknete na CVT menjac, ko nije upucen on nema klasicne brzine vec sistem varijabilnih zupcanika i celicnog kaisa. To u praksi odlicno funkcionise, smanjuje potrosnju, cini voznju mnogo upeglanijom jer nema naglih cimanja pri menjanju brzina i ubrzanja su konstantna i linearna.

Losa strana je zvuk i to mi je u pocetku bilo cudno. Kada stisnete gas, prvo se cuje motor a posle pola sekunde krece ubrzanje. Gledajuci testove po internetu mislio sam da je to mnogo izrazenije ali sam se iskreno posle dve nedelje potpuno privikao, sad vise i ne primecujem. Ne fali mu snage, sa kick downom mogu da preticem i na uzbrdicama bez ikakvih problema.

Probao sam u salonu prvo korolu sa manuelnim menjacem pa onda automatik. Razlika je prilicno velika, automatik je znacajno odazivniji i startniji na nizim obrtajima. Nisam se mnogo dvoumio koji da uzmem.

 

Potrosnja - ok za ovu kubikazu i snagu. Menjac je u osnovnom modu optimizovan za nizu potrosnju, a cak 10-15% nizu od manuelca.

Postoji i sport dugme, tad vise trosi jer se brzine menjaju u visim obrtajima - ne koristim ga realno.

Bord u 100% gradskoj voznji pokazuje malo iznad 9L, ali moj proracun je okruglo 10L. Na otvorenom 6.5-7L.

 

Dizajn je za jednu tojotu odlican. Nije na nivou mazde i honde, ali u odnosu na stare generacije najlepsi do sada. Enterijer takodje za pohvalu. Centralna konzola izuzetno lepo izgleda, odlicni materijali u gornjoj polovini. Mnogo sve upeglanije i kvalitetnije deluje u odnosu na original korolu 2013. Najlosiji je naslon za ruku. Velika plasticna kutija sa losom plastikom. Sedista i pozicija za volanom konacno super.

 

Multimedijom nisam odusevljen. Mali ekran kod brzinomera je u sustini najkorisniji i najprakticniji sa svim najbitnijim informacijama. Glavni ekran izgleda mnogo veci nego sto jeste i vizuelno odlicno ispunjuje kabinu, ali user experience je nedoradjen. Najveca muka je kada pustam muziku sa usb-a. Sve je nekako sporo i neprakticno. Srecom moze preko volana da se kontrolise. Takodje, nije mi jasno zasto nema navigaciju u ovom nivou opreme. Doplata od 650e je sramota.

 

Za prostranost vec sve znate. Zadnja klupa, gepek - meni i vise nego dovoljno prostrani. Pozadi je pod skoro potpuno ravan, nema mosta. Komotno moze troje.

 

Najveci minus po meni su kratka svetla, mislim da je za ove pare morao da ima xenon-e.

 

Najbolji utisak ustvari je sam osecaj u automobilu. Kabina je vrhunski izolovana, imate pravi limuzinski dozivljaj u voznji. Volan je odazivan, sve je dobro izbalansirano u krivinama.

Na otvorenom putu je prava krstarica, a u gradu odmor za levu nogu i mozak :)

post-4933-0-96571400-1540554605_thumb.jpg

post-4933-0-94549100-1540554616_thumb.jpg

Izmenjeno od Milak
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao Lepa boja, moram da primetim

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uživaj u automobilu!
 

Takođe, imam par zamerki na ceo auto, a pogotovo naslon za ruku je po meni je jedna sramota za Toyotu.

Em nije koža, em ta plastika često ne može da se otvori samo jednu stranu koju želiš.. baš izgleda ultra jeftino :(

 

Inače, corolla manuelac je fino brži od CVT automatika.
Manuelac 0-100kmh 10s
Automatik 0-100kmh 11,1s

Samo je poenta da se sa manuelcom mora znati kada šaltati brzine da bi ga izvukao brzo..

 

Inače vozim službenu novu škodu oktaviju 1.6dizel, i mogu vam reći da je corolla dosta udobnija.
Ljudi su kod nas u fazonu Oktaviju jako udoban auto, ali baš i nije.. barem ne kada se poredi sa Corollom.

Oktaviji je dosta tvrđe kvačilo kada se pritiska, plus glasan dizel ne može da stvori tu atmosferu u kabini nikad :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima!

 

Jeste brzi manuelac, ali snaga je drugacije rasporedjena.

Na dodir papucice u automatiku, kola bukvalno polete do nekih 30-40km/h. Na manuelcu se nista ne desava do 3000 obrtaja.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke! Realna zapažanja, rekao bih, posebno deo za potrošnju i infotainment! Infotainment je zlo... Šta mi smeta na Aurisu, pretpostavljam da je i na Corolli tako, a to je manjak informacija, recimo pre neki dan mi se upalila lampica za pritisak u gumama, pa sam morao da gledam u bob i proveravam svaku gumu, umesto da mi kompjuter izbaci podatak...

Podeli ovaj post


Link to post

Fina ušteda od 4 k eu, srećno!

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@milak

Obozavam automatike iako mislim da bih zaspao do posla vozeci auto koji sve sam radi... i ovako sam u Corolli polusnen. Nisam imao priliku ovo probati, ali ŽELIM to! Imas auto kojem su motor i mjenjac neunistivi jer jedan drugom ne daju da se opterećuje. Toyota automatik, vrh tehnologije i mehanike! Svaka čast, ekstra!

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesu cene malog servisa svuda iste u servisima u Beogradu? Ili moram da ih zovem da vidim kod koga je najpovoljnija cena?

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota bi trebala imati fiksnu cijenu za svaki servis ovisno o kilometraži. Ali ja bih ipak nazvao da vidim da li postoje odstupanja. Mozda netko nudi ulje ili filtere druge firme pa je cijena drukčija. Javi ako provjeriš da znaju i ostali.

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislio sam da je vec neko proveravao, da ne bih ja morao :D

A jel znate koja je to cifra u pitanju da znam sta da ocekujem?

 

ps. evo i dve jesenje fotke od pre neku nedelju

post-4933-0-08871800-1543935604_thumb.jpg

post-4933-0-06086900-1543935612_thumb.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Razlikuju se, ne znacajno, ali se razlikuju. Mozes ih kontaktirati mailom da ti posalju ponudu. Prvi servis u NS Gota je bio oko 14hilj. Mada su mi izbili jos 2500 za filter kabine.

Podeli ovaj post


Link to post

Svi ovlašćeni servisi nude iste delove odnosno delove i potrošni materijal ( za vozila koja su u garantnom roku )  koji Toyota zahteva od njih . Originalne Toyota delove. Cene se razlikuju , nisu iste u svim servisima. Najćešće Toyota turing Stanojević ima sniženja za određene delove i potrošni materijal. Cena servisa ti zavisi od toga da li treba da se menja i filter vazduha motora i filter polena kabine, takođe članovi TCS kluba imaju popust . Tako da telefon u ruke . Imaš tri ovlašćena servisa u Beogradu.

P.S 

Cena koju Toyota Srbija preporučuje za servis na 15000km iznosi 116e bez filtera vazduha i klime , u dinarskoj protivrednosti. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Super, hvala! Zvacu prvo mag na nbgd-u, on mi je najblizi

Podeli ovaj post


Link to post

Prvi servis na 15000 u HR 185 € s filterom klime.

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na sta ce taj filter da lici kada se zameni na 30000, tacnije kakvu funkciju ce da vrsi na toj kilometrazi? Ja na mom autu stavim beo filter i posle 10000 vadim crn i pun svega i svacega.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Filter kabine menjam na 3-6 meseci, to barem ne morate da uzimate original..
Imate za 300-400dinara da kupite u bilo kojoj radnji autodelova..

 

Bolje ih menjati na 3-6meseci i opet te dosta jeftinije izađe nego taj original..

Podeli ovaj post


Link to post

Na 15000km prekontrolisan filter vazduha motora jedva da je malo bio zaprljan, filter klime čist  Na 28000km sam ga prekontrolisao , već je za zamenu ali nije skroz crn i pun svega i svačega , takođe i filter klime . Na sledećem servisu biće oba zamenjena . Proizvođač Toyota Denso. 

Filtere koje treba menjati na 3 meseca ne bih nikada stavio u auto. 

Na Bmw-u su bili Knecht filteri vazduha i klime , samo sam ih kontrolisao svakih 10000km (kupljen auto sa njima ) . Prešao sam 25000km ( ne znam koliko su prešli pre mene ) bili su čisti . Prodao sam auto sa njima. 

Na Yarisu su bili Bosch filteri vazduha i klime Takođe je auto dosta prešao sa njima do zamene . Knecht filteri su skuplji od originalnih Toyotinih filtera. 

P.S 

@ Dulebg011 Jel to na novoj Corolli menjaš filter kabine sam na svakih 3 do 6 meseci , kupljen u prodavnici ? Možeš tako da izgubiš garanciju na auto. 

Podeli ovaj post


Link to post

Na 15000km prekontrolisan filter vazduha motora jedva da je malo bio zaprljan, filter klime čist  Na 28000km sam ga prekontrolisao , već je za zamenu ali nije skroz crn i pun svega i svačega , takođe i filter klime . Na sledećem servisu biće oba zamenjena . Proizvođač Toyota Denso. 

Filtere koje treba menjati na 3 meseca ne bih nikada stavio u auto. 

Na Bmw-u su bili Knecht filteri vazduha i klime , samo sam ih kontrolisao svakih 10000km (kupljen auto sa njima ) . Prešao sam 25000km ( ne znam koliko su prešli pre mene ) bili su čisti . Prodao sam auto sa njima. 

Na Yarisu su bili Bosch filteri vazduha i klime Takođe je auto dosta prešao sa njima do zamene . Knecht filteri su skuplji od originalnih Toyotinih filtera. 

P.S 

@ Dulebg011 Jel to na novoj Corolli menjaš filter kabine sam na svakih 3 do 6 meseci , kupljen u prodavnici ? Možeš tako da izgubiš garanciju na auto. 

 

Filtere koje sam napomenuo se isto menjaju na malom servisu ili po potrebi. U principu u svakom ne ovlašćenom servisu će ti iste te i staviti.

Realno preko zime i ne mogu toliko puno da se nakupe svega i svačega, ali svakako proleće i polen samo po sebi donose prljavštinu..

 

Prosto mi je neverovatno da si 25.000 km prešao sa istim filterom kabine.. uff ne bih voleo da osetim taj miris u kabini :)

Gerenalno svi u svetu preporučuju zamenu filtera kabine na 3-6 meseci.. bili oni original ili ne..

 

Inače auto vozim tek dva meseca.. tako da nisam još ništa menjao.. ali pogledaću kakvo je stanje uskoro pa postavljam sliku

Ali mi je ne verovatno da zbog filtera kabine možeš da izgubiš garanciju.. ali proveriču i to u svakom slučaju..

Jer generalno to je filter između ulice i kabine, a ne između ulice i motora.. u svakom slučaju da menjam filter vazduha pretpostavljam da bi izgubio garanciju..

Podeli ovaj post


Link to post

Zaista ne želim da se ubeđujem sa tobom.

U mom autu posle pređenih 28400 km miriše na nov auto.

Pogledaj plan i program održavanja Corolle Možeš da dobiješ u svakom ovlašćenom Toyota servisu.

Nisam do sada još čuo za nekoga da menja filter polena klime ili kabine na 3-6 meseci a da ne prelazi veliku kilometražu

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ubiste mi temu s ovim filterima :)

Evo par glupih nedoumica koje nisam uspeo da resim:

Kako da namestim klimu da recimo istovremeno duva na prednje staklo i glavne otvore? Jako su konfuzne komande i ima previse dugmica

Drugo, kako se cuvaju radio stanice u favorites?

Izmenjeno od Milak

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo teško, skoro nikako.

Drugo lako. Držanje prsta par sekundi snima aktuelnu stanicu na poziciju gdje je prst.

 

Sent from my LG-Q6 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mogu da verujem koja glupost. Tu kombinaciju na klimi sam najcesce koristio na prethodnim kolima.

Podeli ovaj post


Link to post

Stavi na auto i sama će ona da reguliše. Kod mene je uvek na auto. Kad greje mislim da duva u noge i na soferku, ali pomalo ubacuje i na glavne otvore.

 

Na ono veliko displeju dobiješ info na kratko u kom pravcu će duvati.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vazi, probacu.

A na koji nacin auto mod odlucuje gde i koliko duva?

I jel ima veza da li je za grejanje ukljuceno A/C dugme?

Podeli ovaj post


Link to post

×