Jump to content
Milak

2018 Corolla 1.6 Style Automatic

Recommended Posts

Auto mod odlucuje na osnovu razlike u temperaturi. A za grejanje nije bitno da li je klima ukljucena. Jedino kada zamagke prozori ukljucivanjem klime brzo nestaje zamagljenje.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Evo par komada od veceras
 
1.jpg
 
2.jpg
 
3.jpg
 
4.jpg

 

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Da li.postoji mogucnost dase u tom auto modustakla automatski odmagljuju ako se pocnu magliti?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Trebalo bi. Kada detektuje da je temperatura ispod 3 stepena ukljucice duvanje na prednje staklo.

Ali to nista ne garantuje, jer stakla se ponekad magle i kad nije previse niska temperatura. Onda rucno upalis

Podeli ovaj post


Link to post

Uradio sam danas prvi servis na 15k km u Stojanovicu. Izasao me oko 15.500din.

Putovao sam dva dana do Kaludjerice, ali je vredelo. Zaista je usluga i ljubaznost na visokom nivou.

Servis je 5x manji od onog u Kotezu ali bas zato je osoblje ljubaznije. Majstor me uveo u garazu i pokazao sve sto me zanimalo. Neverovatno, ali zalepila se kesa na sredisnji cilindar auspuha i par dana sam osecao miris izgorele plastike u kolima. Vec sam pomislio da je neko ozbiljno sr***

 

Takodje, onako impulsivno sam na licu mesta odlucio da kupim Tojotine (ustvari filipsove) Optiwhite sijalice umesto fabrickih. Nisu jeftine, cena je 6.500 a sa ugradnjom oko 7.300 dinara.

Iskreno, ne mogu da verujem koliko je velika razlika!

Prvo, snop baca sigurno 15-20 metera dalje i intenzitet je jaci za reklamiranih 30% ako ne i vise.

A drugo, kola izgledaju brutalno, kao da su ugradjeni xenoni. Svetlo je skroz belo (3700k) i savrseno se slaze uz led dnevna svetla.

Dosta forumasa se zalilo na kratka svetla, ukljucujuci i mene, Ali za 60e sam resio taj problem, sto stvarno nije mnogo za ovoliko poboljsanje.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na iskustvu! I ja razmisljam o tome, ali odustao kad su mi u servisu rekli da ljudi nisu primjetili razliku. E sad cujem i drugo misljenje.Super, hvala!

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako izgleda sa novim sijalicama

 

IMG-20181230-183055.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Imas li kutiju tih sijalica da uslikas da vidim.koje trebam uzeti?

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cool

Mada sam čuo da se ljudi žale na trajanje tih sijalica!

Jel Corolla ima "obične" farove ili projektore?

Podeli ovaj post


Link to post

Meni ove obicne traju vise od godinu dana... a za ove daju garanciju 1 god ... iskreno ... nisam siguran da li stvarno vrijede 55 €-60 €... gledao sam neke Osram sa istim obecanjima kao i Toyotine -kostaju 25 €... e sad, da li je to isto...

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imas li kutiju tih sijalica da uslikas da vidim.koje trebam uzeti?

 

Negde mi je u gepeku, ali izgleda identicno kao ova kutija

https://www.ebay.co.uk/p/Genuine-Toyota-Prius-lexus-Ct-H11-60-Optiwhite-Upgrade-Headlight-Bulb-Kit-X2/2230249555

 

@bane1321  Deklarisane su na 400h i to je verovatno razlog sto ih fabricki ne ugradjuju da se ne bi zezali sa reklamacijama.

Ali to je za moj tempo i stil voznje vise nego dovoljno.

Izmenjeno od Milak
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cena je bas jaka, a I cena ugradnje!! Ali s obzirom da su ove fabricke na Corollama I Aurisima slabe ...

Podeli ovaj post


Link to post

Ugradis to sam.Jednostavno.je.promijeniti sijalicu na Corolli

 

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, stvarno ne znam zasto davati toliko novca za sijalice? Ja sam promenio 10-ak automobila i na svima sam menjao fabricke sijalice sa Osram Cool Blue.

Fenomenalno osvetljavaju put a jos se i dobije ksenon efekat. Traju oko 12-18 meseci a kostaju oko 2500din.

Zao mi je sto na corollu verso ne mogu da ih stavim jer su ovde sijalice HB1 i HB3. U toj varijanti nisam uspeo da nadjem cool blue a ni philips xenon look.

Podeli ovaj post


Link to post

Te cool blue uopste nisu na nivou optiwhite ili osram nightbreaker. Zato i jesu jeftinije

Podeli ovaj post


Link to post

E ove osram imaju neuporedivo nizu cijenu.Zasto???

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prve četiri sijalice po Auto bildu.

Fotkao dok sam čekao red kod frizera6dac6380dab1cc998cf6ce413909415d.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican domaci test Corolle automatic. Sve je otprilike realno opisano

 

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko zadnjih svjetala za maglu ima ta Corolla? Mislim ... koliko ima na vašim novim Corollama?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 29.12.2018. at 21:52, Milak said:

Uradio sam danas prvi servis na 15k km u Stojanovicu. Izasao me oko 15.500din.

Putovao sam dva dana do Kaludjerice, ali je vredelo. Zaista je usluga i ljubaznost na visokom nivou.

Servis je 5x manji od onog u Kotezu ali bas zato je osoblje ljubaznije. Majstor me uveo u garazu i pokazao sve sto me zanimalo. Neverovatno, ali zalepila se kesa na sredisnji cilindar auspuha i par dana sam osecao miris izgorele plastike u kolima. Vec sam pomislio da je neko ozbiljno sr***

 

Takodje, onako impulsivno sam na licu mesta odlucio da kupim Tojotine (ustvari filipsove) Optiwhite sijalice umesto fabrickih. Nisu jeftine, cena je 6.500 a sa ugradnjom oko 7.300 dinara.

Iskreno, ne mogu da verujem koliko je velika razlika!

Prvo, snop baca sigurno 15-20 metera dalje i intenzitet je jaci za reklamiranih 30% ako ne i vise.

A drugo, kola izgledaju brutalno, kao da su ugradjeni xenoni. Svetlo je skroz belo (3700k) i savrseno se slaze uz led dnevna svetla.

Dosta forumasa se zalilo na kratka svetla, ukljucujuci i mene, Ali za 60e sam resio taj problem, sto stvarno nije mnogo za ovoliko poboljsanje.

Zdravo,

Sad će skoro godinu dana kako si ubacio nove sijalice, pa me interesuje da li su i dalje ispravne i da li si zadovoljan? Razmišljam se da ih ugradim kad budem išao sledeće nedelje u servis, samo me malo plaši taj njihov vek trajanja. 

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

@cvrlebg Sijalice su i dalje ispravne, prezadovoljan sam. Da traju tacno godinu dana i dalje vrede te pare, jer su duplo bolje od fabrickih

Podeli ovaj post


Link to post

Da li farbanje moram da radim u zvanicnom servisu ili ne ako su kola i dalje u garanciji?

Cisto da proverim, posto je supruga ogulila vrata pri parkiranju. Limarija je ok, ali je farba unistena :(

Podeli ovaj post


Link to post

Još ti je supruga ??? Šalim se, pitanje za garanciju ti je namjestu.Imao sam slučaj sa jednom drugom markom vozila. Farbao u ovlaštenom,ispalo loše... žalio se uvozniku... i onda eureka! Uvoznik kaze da je vazno sto je u ovlastenom jer ostaje garancija na lak i prohrđavanje.Naravno, i na korekcije koje je ovlašteni zeznuo.Vjerojatno je tako i s Toyotom, nikada nisam prije o tome razmišljao dok se nije meni desilo.Nadam se da sam pomogao.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dešava se. U novembru sam ofarbao ceo prednji branik u ovlašćenom servisu. Pri tome je skinut branik. Pored ovoga sa slike imao sam sitne ogrebotine i sa druge strane branika .
Cena 100e. 31bab7497038fa93abad8284ab2c40dc.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×