Jump to content
Milak

2018 Corolla 1.6 Style Automatic

Recommended Posts

Plasim se da ce farbanje celih vrata biti mnogo vise od 100e u zvanicnom servisu. Zvacu da ih pitam sve, pa cu da odlucim da li se isplati ili ne

Podeli ovaj post


Link to post

gledaj da nađeš majstora koji to zna.pisem iz iskustva.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cekam da mi posalju ponudu iz Tojote za farbanje. Bas me zanima cena

Evo u medjuvremenu jedna od pre par meseci

corolla.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

prekrasan auto

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A sta je razbijeno na vratima? Mozes li iz bliza slikati srebrne ukrasne lajsne na dijelu prednjih i zadnjih vrata. Na ovoj slici kao da na prednjim vratima nije u liniji sa ovom na zadnjim vratima.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je u liniji, ne brini :) To se zbog kompresije slika malo deformisala

A evo ostecenja

IMG_0569.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Pitam za one lajsne dausporedim sa svojima.Meni kao da baš i nisu u liniji. Zato sam pitao da uslikaš. Ovo oštećenje pravom majstoru nije problem. Najveći mu je problem ponovo zalijepiti onu zaštitnu foliju na rub vrata koju će sigurno mijenjati.Ako daješ nekom drugom da radi , obavezno da na to obratiš pažnju.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na koju tacno foliju mislis?

 

IMG_20180928_181834.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Moram provjeriti kod sebe,ali mislim da se nalzi točno na donjem rubu zadnjih vrata kao nekakva zaštita od kamenčića.Toliko je dobro zalijepljena da se jedva primjeti (ali vidi se rub pa se vidi koliko je zapravo debela ta zaštita)

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima nalepnica u boji karoserije . Nije problem, prodaju se u kompletu , ako je potrebno ofarbati deo karoserije gde se nalaze .

Podeli ovaj post


Link to post

Te naljepnice ima Toyota. Mislim da su prozirne.Ali ako su u boji karoserije,onda je to i bolje jer je manjamogućnost greške kod lijepljenja. Mislim da ipak ne lovi vrata nego karoseriju tik ispod vrata. U Toyoti će znati za to,bez brige.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam gledao na staroj Corolli... na njoj su te naljepnice i na vratima i na ostatku karoserije

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Rekli su mi u Mag centru farbanje je oko 150e i kola su u servisu 4 dana... Nije strasno, ali je i to opet duplo skuplje od obicnog majstora

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da prijavim da su mi crkle Toyotine Optiwhite sijalice posle nesto vise od 2 godine. Mislio sam da probam Osramove ovaj put, jel moze neka preporuka? Gledao sam npr Night breaker Unlimited, Night breaker Laser i Cool blue Intense, jel ima neko iskustva koje su najbolje?

Podeli ovaj post


Link to post
On 23.1.2020. at 9:52, Milak said:

Rekli su mi u Mag centru farbanje je oko 150e i kola su u servisu 4 dana... Nije strasno, ali je i to opet duplo skuplje od obicnog majstora

Imaš dosta farbara koji to urade ne samo za manje pare, nego i bolje. Meni je poslovnog yarisa radio neki na Starom Sajmištu (jedna koleginica ga "oderala samo tako" dva puta). A i poslovnog škodilaka. Zlatne ruke, a korektna cena. Ni privatno ne vozim kola u ovl. servis za tu vrstu radova (čak ni dok su još pod garancijom).

Podeli ovaj post


Link to post



Samo da prijavim da su mi crkle Toyotine Optiwhite sijalice posle nesto vise od 2 godine. Mislio sam da probam Osramove ovaj put, jel moze neka preporuka? Gledao sam npr Night breaker Unlimited, Night breaker Laser i Cool blue Intense, jel ima neko iskustva koje su najbolje?


Koliko si presao za te 2 godine? Ne znam za ove koje da preporucim ali znam da su Philips Xtreme Vision +130% odlicni. Bas sam juce porucio za drugara, H4 sa dostavom 25 evra.

Kako sam razumeo evo ti orijentir ako te interesuje koje su dugotrajnije, one koje daju do +100% svetlosti su najdugotrajnije, zatim +130% su neka zlatna sredina a +150% su najjace i najopterecenije i sledstveno tome i najkraje traju. Razgledao sam sad Osram Night Breaker Laser su najoptimalnije u rangu sa Philipsovim Xtreme Vision +130% t.j. one su njihov pandan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Presao sam oko 28k km s njima. Bio sam bas zadovoljan, mozda ih ipak opet uzmem.
Ove Night Breaker Laser su dobre, ali sad sam video da je svetlo skoro zuto (3200K), a ove tojotine su 3700K. Tako da bi voleo da ne budu ispod tih 3700K jer izgleda bzvz u kombinaciji sa belim pozicionim svetlima

Podeli ovaj post


Link to post

To si u pravu. 3200K su i fabricke cini mi se. Ove Filipsove 130% su 3400K, neznacajna razlika. Koliko rece si uzeo te Toyotine, 50ak evra?
Ja sam uzeo PIAA Hyper Arros +120% i imaju 3700K. Nije boja skroz zuta niti bela, izmedju mada u voznji svetle skoro pa belo. U Toyoti za te Optiwhite su mi trazili 5700 denara ili 11400 dinara. Jest da su u pitanju HIR2 sijalice ali brate previse je to. Radi se o Aurisu. Zbog toga sam morao da ove narucujem iz Engleske, 32 funti su me kostale, nema sanse da se kod nas u Makedoniji nadju HIR2 halogene pojacane sijalice. Kod Korole su standardne H4, H7 sijalice u pitanju?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kod korole su H11, platio sam ih tacno 50e sa ugradnjom u servisu. Poenta moje zamene je bila da dobijem jace svetlo, to mi je bilo najbitnije. A boja je samo dodatni plus :) Fabricke sijalice su bile uzasno slabe...

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se za fabricke sijalice. I pojenta moje zamene je bila ista a boja mi je manje vise, da sam hteo boju za takozvani styling stavio bi Led svetla a ne ova pojacana. Znaci leziste je plus minus isto sto dolazimo do zakljucka da su pokusali da me repnu. Ili ucene. Molim te ako ti nije tesko i ako se setis da pitas kod vas u ovlascenom koliko kostaju HIR2 Optiwhite sijalice. Da znam sta da radim kad budem dolazio za Srbiju jer ako su do 50 evra moze se to proguta. Bas sam citao tvoju temu, zagrejao se uzimam ih gotovo i kad sam otisao do Toyote, blago receno doziveo sam shok sa cenom...

Podeli ovaj post


Link to post

Da, nisam cuo do sad da neke sijalice kostaju 100e :unsure: Pitacu nije problem, verovatno kad budem isao na servis za par nedelja

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Čitam ovo... 50€ za sijalice je stvarno puno... meni su u servisu rekli da traju točno jednu godinu i nakon toga crknu kao da su programirane... vidim da mogu i 2 godine . Ove tvorničke su goli k...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A 100 je taman jel? :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Danas menjali kod drugara Philips Xtreme Vision +130%. Evo boja, ne svetle zuto mada nisu ni beli kao led. On kaze da mu se svidja kako svetle i da dobro svetle. Imao led prethodno. Vise mu se svidjaju ove. Far je obican reflektor nije sa projektorom. 5556a0d2f8e55022fcd12c31780c9115.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×