Jump to content
Milak

2018 Corolla 1.6 Style Automatic

Recommended Posts

Jos cu na kraju i ja ici mijenjati te sijalice

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Vreme je bilo.

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nasao sam skoro u oglasima povoljno original Tojotine 17" felne sa Aurisa (bez guma). Bukvalno su kao nove i odlucio sam da ih kupim za moju Korolu, mislim da ce savrseno da legnu.
Imam par pitanja, da li mogu da prebacim senzore pritiska sa starih felni bez ikakvih problema?
I da li neko ima iskustva sa all season gumama, da li su za preporuku za Korolu?

Felna.jpg

Izmenjeno od Milak

Podeli ovaj post


Link to post
pre 1 sat , Milak said:

I da li neko ima iskustva sa all season gumama, da li su za preporuku za Korolu?

Meni su se dobro pokazale na Reno Seniku. Juče su mi stigle Kleber Quadraxer 3 za Korolu. Sutra montiram. Jurio sam Hankook, ali ga nema u dimenziji 205-55-16 već duže vremena, a na Renou sam imao BfG (brata blizanca Klebera).

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-24-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm

 

Podeli ovaj post


Link to post

Gledao sam isto taj test. Jos se ustvari dvoumim da li da idem na AS ili na dva seta. U slucaju AS svidja mi se taj Kleber a mozda i GY Vector.


Javi utiske posle prve nedelje. Kakve su po suvom i vlaznom, da li proklizavaju i da li su bucne? Kakva je upravljivost u odnosu na letnje/zimske?

Podeli ovaj post


Link to post

Kažem, na prethodnom autu, prethodne tri godine su se ok pokazale!

A ako već daješ veći novac za GY, tu bih bez razmišljanja uzeo CC2

Izmenjeno od bane1321

Podeli ovaj post


Link to post



Nasao sam skoro u oglasima povoljno original Tojotine 17" felne sa Aurisa (bez guma). Bukvalno su kao nove i odlucio sam da ih kupim za moju Korolu, mislim da ce savrseno da legnu.
Imam par pitanja, da li mogu da prebacim senzore pritiska sa starih felni bez ikakvih problema?
I da li neko ima iskustva sa all season gumama, da li su za preporuku za Korolu?
Felna.jpg.df86bfe935e4169fc61f07e691fee966.jpg


Možeš bez problema prebaciti ventile, odnosno senzore pritiska.

Poslano sa mog SM-A346B koristeći Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 25. 10. 2023. at 21:45, bane1321 said:

Kažem, na prethodnom autu, prethodne tri godine su se ok pokazale!

A ako već daješ veći novac za GY, tu bih bez razmišljanja uzeo CC2

Na kraju sam narucio Hankook h750 Kinergy pa cemo da vidimo kako ce se pokazati.
90e je komad, a cc2 je skoro 120e. Miselin je dugotrajnija guma, otud i razlika u cenu. A performanse vrlo slicne, Hankook cak i bolji po suvom i mokrom

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sedamnaestice, pretpostavljam?

Podeli ovaj post


Link to post

Da, 225/45 17

Podeli ovaj post


Link to post

Zasvrbeo me dzep, hocu da ugradim i led svetla :) Razmisljao sam se da prodam kola, ali ovo je i dalje top model i sa malo ulozenih para stvarno nema potrebe.
Jel neko ima iskustva s ovim? https://www.yulucas.rs/sr/proizvod/far-el-ceo-led-tyc-8
1246596082_Screenshot2023-11-08at14_39_44.png.2fcbb4d182ce4962e4ecdf99003ad6d2.png
Brine me jedino kakav je kvalitet i da li ima mnogo razlike u odnosu na original toyota far. Nema nekih recenzija po netu

Podeli ovaj post


Link to post

Veliki taj svrab... Veliki apgrejd, što bi rekli u mom selu... Šta znam, lično ne bih imao kohones za tako nešto, iako dobra svetla zlata vrede, pre bih probao ksenon varijantu...

Svakako se raspitaj oko tehničkog pregleda, da i tu nemaš neku za...ju, ako se odlučiš!

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem da se biti problema, to su fabricki farovi sa korole u executive opremi. Bas sam ih skoro video na ulici, potpuno promene izgled kola. Spreda izgleda 5x bolje od nove korole, a i pozadi stop svetla su lepsa po mom misljenju.

Meni vise ti xenoni deluju problematicno. Jel imas za preporuku neki fipro servis koji ugradjuje xenone, da je sve legalno i provereno?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako bi stavljao xenon svetla onda moras da imas i prskalice a ako ih nemas vec onda neces proci tehnicki pregled.

Nisam siguran da ce samo da radi ako se prebaci far. Ja sam pitao u toyoti sta treba da se uradi da prebacim moje halogene farove da budu led farovi (ima da se kupi far) kazu da nije samo da se ubodu dzekovi. Kasnije sam nasao da postoje i kablovi za konverziju sa halogenih na led i plus far ali ne bih se bas igrao :) jedino da mogu nekako da probam da budem siguran da radi.

Mislim da ti trebaju i kablovi pored fara https://www.ebay.com/itm/165951530574

Izmenjeno od markols

Podeli ovaj post


Link to post

Kakve prskalice?
Zvao sam i ja tojotu, isto su mi rekli : /   A sad ta prica, naruci jedno pa drugo pa trece, plati hiljadu evra i jos nadji majstora koji sve to zna da ugradi... Zvuci kao nemoguca misija.

Podeli ovaj post


Link to post

Prskalice za pranje farova.

image.thumb.png.cc64b5aeadaa674e12292d408932a088.png

Podeli ovaj post


Link to post

WTF!? Zasto je to obavezno na tehnickom? Koliko krseva ima ugradjene xenone, ne verujem da neko od njih ima prskalice

Podeli ovaj post


Link to post

Da zakonski naknadno ugrađeni ksenon moraju da imaju prskalice i nivelaciju snopa... E sad zakonski je propisano mnogo štošta.

Postoje ljudi koji imaju "svoj" tehnički pregled, a ima i onih koji pred tehnički menjaju ksenone halogenim sijalicama!

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Milak said:

WTF!? Zasto je to obavezno na tehnickom? Koliko krseva ima ugradjene xenone, ne verujem da neko od njih ima prskalice

Zato sto je takav zakon.

Mozes ti da stavis i da vozis i skines pre tehnickog ali isto tako moze pandur da te zaustavi i posalje na vanredni tehnicki pregled.

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, mozemo onda da zakljucimo diskusiju. Ocigledno nema resenja da se rese farovi bez ozbiljnog cimanja :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Jel far na tvojoj Koroli ima projektore?

Podeli ovaj post


Link to post

Nema ni na jednoj koroli, osim u ovom LED faru iz najvise opreme

Podeli ovaj post


Link to post

Baš bezveze, onda ksenoni nemaju poentu... A recimo, moj ex Auris 2017. je imao projektorske farove!

Podeli ovaj post


Link to post

Zato me i svrbi taj problem s farovima, jer su ovi njegovi bas krs. To je bukvalno jedina stvar koja mi smeta.
A promenio sam vec 3 razlicite sijalice i ne vredi. Ajde ove tojotine optilight su korektne, ali daleko od sjajnog.
Pitacu majstora iz tojotinog centra direktno, sad kad budem isao na servis, da li bi mi privatno odradio promenu LED farova. To ce biti poslednji ocajnicki potez :)

Izmenjeno od Milak

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je to čudno kod Tojote i familije Korola, čini mi se da je limuzina uvek "konzervativnije" dizajnirana, nekako sa manje hrabrosti, od HB i TS... Mislio sam da su posle redizajna te generacije svi dobili projektorske farove...

Evo moj bivši Auris:

post-4870-0-41922600-1530541461.jpg.267303e2298cdb7874892ea3e6d94c48.jpg

Sad ti ostaju tri opcije, ili da vidiš sa nekim majstorom iz Tojote (ili nekim dobrim elektroničarem) i daš skoro 1000€ ili da probaš sa nekim LED sijalicama (i da moliš Boga da će biti kako treba, odnosno da će služiti, a da ne zaslepljuju ljude koji dolaze u susret i da čika milicajci neće da te zaustave zbog njih - moj komšija već pet godina fura kineske LED na Koroli i niko mu ništa ne kaže) ili da niš' ne diraš!:viber14:

 

Izmenjeno od bane1321
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×