Jump to content
Aleks@

Corolla 1.6 WT-I SD/T5 SOL

Recommended Posts

Hvala @NemanjaNg , auto je u svakom smislu fantastičan i kod mene na duže staze nadam se. Oklevao sam malo zbog cene koja mi je bila na granici prihvatljivog, ali obzirom da je nova plaćena 21k mislim da nisam pogrešio

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Stari vlasnik je koristio dva kompleta guma, ali je oba prebacivao na aluminiumske felne. Razmišljam da za zimu uzmem čelične kako bih aluminiumske poštedeo habanja, šta mi je najbolja varijanta?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Najjeftinija varijanta su svakako celicne. Prednost celicne.je mnogo lakse i jeftinije ispravljanje ako dodje do udarca, mana im je izgled, dok je sa alu obrnuta situacija.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uzeo bih čelične za zimu u svakom slučaju, moram samo da proverim prečnik centralne rupe pošto ne bih da budžim adaptere....ako neko čuje nešto povoljno, neka javi ;)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Precnik centralne je 60.1mmk

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Srećna NOVA GODINA dragi Toyota freekovi :))

Puno sreće, zdravlja i naravno japanskih vozila

Ko mi objasni kako da uključim automatsko zaključavanje vrata, kada auto krene, da mu deda mraz donese novu Toyotu iz salona

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Anyone?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Verovarno da nema tu opciju...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Slikaj ako ti nije teško vozačeva vrata , deo gde su komande za podizanje i spuštanje prozora. Najverovatnije ti se tu i nalazi dugme za zaključavanje svih brava.

Automatsko zaključavanje mislim da nemaš.

Nekada je bila takva opcija kod kola i mislim da su skoro svi prešli na opciju da sam vozač pritiskom na dugme zaključava sve brave a pritiskom na drugo otključava. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, da li neko poznaje plinadžiju koji ima iskustva sa Toyotama?

 

Ugradio sam plin ali mi pri vožnji na isti izbacuje grešku, sve je ok na benzinu...kapiram da je do podešavanja parametara ili šta već.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Reklamiraj tamo gde si ugradio,valjda imaš garanciju.

 

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pravac kod majstora gde si igradio da odradi stelovanje uredjaja. Ueedjaj se najbolje steluje u voznji.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi, ja stvarno ne razumem taj trenutak ugradnje plina. Iz mog ugla gledanja, kao vatrogasca, za 6 godina koliko radim, 90% automobila koji se zapalili bili su benzin-blin. Ostalih 10% je bilo dizel, dok na čist benzin nisam imao još prilike da gasim neki auto.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A da li je plin direktno izazvao požar ili su u pitanju el. instalacije?

 

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čim se ugradi plin, koliko god bio kvalitetan uredjaj, šanse da se upali auto enormno rastu. To je neki moj lični utisak. Nemojte misliti da se samo stariji automobili upale, juče ujutru je to bio bmw serije 3 iz 2012g. Benzin plin. Sinoć opet benzin-plin, alfa 147...

Podeli ovaj post


Link to post

Plin nije samozapaljiv gas, znači nešto drugo mora da izazove požar a to može biti, ali ne i nužno, povezano sa plinskom instalacijom.

 

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Čim se ugradi plin, koliko god bio kvalitetan uredjaj, šanse da se upali auto enormno rastu. To je neki moj lični utisak. Nemojte misliti da se samo stariji automobili upale, juče ujutru je to bio bmw serije 3 iz 2012g. Benzin plin. Sinoć opet benzin-plin, alfa 147...

Sigurno, svaki dan makar tri komada i svi na plin Vozim već 15 godina na plin, nikada, ali nikada, nisam imao niti jedan problem!

 

Osim što se vozim upola cene, trošim i ekoloskije gorivo, meni dovoljno za razlog.

 

To što neki nisu čuli za održavanje i kontrolu uređaja, to je neka druga priča. Takvi bi zapalili i vozilo na vodu.

 

Nisam postavio pitanje da bi mi neko sada otvarao oči da li nešto treba ili ne, tako da, vatrogasac hvala, ali svoje "mudrosti" ostavi za sebe.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mudrujem ja ništa, to je obična statistika. Svako ima pravo da vozi na koje god gorivo hoće.

Srećno i dalje sa plinom. Puno predjenih bezbrižnih kilometara ti želim!

Podeli ovaj post


Link to post

Evo, prodje šest meseci vožnje i Toyota kao Toyota, sedi i vozi...pozitivna iskustva koja žena ima sa Yarisom preslikana na Corolli, naravno uz neku drugu dimenziju zadovoljstva u vožnji.

Za ovih šest meseci sam zimske gume prebacio sa alu na čelične felne i pre par dana sam je obuo u letnje Henkok 215/55 R16 gume...zimske gume bih najradije zamenio pošto je stari vlasnik stavio Vinteru, ali mi je žao jer su vozene bukvalno jednu sezonu

Uzeo sam plastičnu kadicu za gepek, i to je to ljudi.

Šta mislite o ugradnji multimedije? Ono, kad se auto već ne kvari, da ne bude dosadno

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Koja multimedija je u pitanju, tačnije za koju namenu, samo reprodukcija ili i navigacija?

Podeli ovaj post


Link to post

Ako bih se odlučio za ugradnju, išao bih na full varijantu, dakle i multimedija i navigacija...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

...sa sve parking senzorima, kamerom za rikverc, senorima.pritiska guma i obd vezom da bi imao board i podatke o vozilu na multimediji :)

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jedino ne bih senzore pritiska, to mi je skupo i pomalo bespotrebno

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 13.4.2019. at 14:26, Aleks@ said:

Ako bih se odlučio za ugradnju, išao bih na full varijantu, dakle i multimedija i navigacija...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Onda u tom slučaju mogu samo da iz ličnog iskustva ti kažem da zaobiđeš jeftine varijante nepoznatih proizvođača, ako imaš standarde imalo iznad minimalnih. Ne radi to kako treba ni navigacija a ni multimedija.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×