Jump to content
Aleks@

Corolla 1.6 WT-I SD/T5 SOL

Recommended Posts

Ćao drugari,

 

Pre neki dan sam postao vlasnik svoje prve, a porodično druge toyote u ergeli. U pitanju je Corolla 2008. god, sa 133k kilometara na satu, kupljena od prvog vlasnika i redovno servisirana u ovlašćenom servisu.

Radnja: Beograd

 

Prvi utisci su fantastični. Porodičan auto za uzivanje u vožnji, ne i divljanje, bi bio neki moj najkraći opis u ovom trenutku.

Bio bih zahvalan za sve sugestije vezano za ovaj model. Drugi u ergeli je Yaris 1.0 (2010) koji je fantastičan i odlično služi već par godina.

 

 

Slike stžu uskoro :)

 

Pozdrav,

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala, bolje vas našao :)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je moja lepotica :)

Ako može neki savet za potrošni materijal, diskove, pločice, lamelu...da li je valeo ok varijanta, za diskove AT...

 

Sve sugestije su dobrodošle. Auto je inače od prvog do poslednjeg dana održavan u ovlašćenom servisu.ec85f7f65363b4b4d0acfc90353b3c53.jpgf0e14fef40622c8e03b527de7a344b85.jpg7a5ad9a51e838ee55bd35761991f83d1.jpg61479467b3de951447ec8d5d37c0c284.jpg71f4066135e4727e7cf34fc9bc426051.jpg

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicna limuzina :) diskove i plocice nemas bolje od ATE, Sachs ili Valeo za kvacilo...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro došao i čestitam, izgleda jako lepo i uredno. Ako nije tajna cena koju si platio? :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jako dobro očuvan auto!

Imam jedan ispred firme.. isti model.. izgledao kao da je 15-20godina star :)

Podeli ovaj post


Link to post

6200 s'tim da troškove prenosa plaća prodavac...auto je stvarno izuzetno očuvan, nadam se da će se tako i ponašati :)

Žena vozi dve godine mladjeg Yarisa sa kojim prelazi oko 15k godišnje, ja u životu nisam video pouzdanjiji auto sa manje kvarova...između ostalog to je jedan od glavnih razloga mog "ulaska u klub"

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zašto ne nastaviš sa ugradnjom oem delova, baš kao predhodni vlasnik?

Podeli ovaj post


Link to post

Koji su to "oem" delovi? Ako misliš na ovlašćeni servis, zato što je otprilike sve 3x skuplje. Na primer valeo set kvačila u Kitkomercu košta oko 9k, recimo da je ugradnja još toliko. Da li zaista ima rezona za istu intervenciju plaćati 55k u Toyota centru?

Za redovne servise je podnošljiva razlika, ali ovo je već nešto drugo. Naravno, rado ću čuti i drugačija mišljenja....

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Valeo set od 9k je kvačilo treće klase. A vek trajanja je u skladu sa cenom. Može se naći neka srednja varijanta cene i kvaliteta što ti svakako preporučujem ili na kraju i OEM set kvačila ako računaš na duže staze.

Podeli ovaj post


Link to post

Aisin set kvačila u maloprodaji je mnogo manje od 55000, a trebalo bi da je fabrička ugradnja

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Uzeo sam auto za sebe tako da bih u svakom slučaju išao na kvalitetniju opciju. Preporucujete aisin set(gde nabaviti?), to je fabricka ugradnja?

Kako stoje stvari sto se tiče zadnjih diskova? Oni su u ovlašćenom servisu ugrađeni pre nekih 35k km, da li se obrađuju ili samo menjaju?

 

Hvala unapred na odgovorima.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Aisin set kvačila imaš i u Kit komercu, Delmaxu i Wint-u

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Koji su to "oem" delovi?

Mislim na originalni deo koji ne moras ugraditi u ovlašćenom servisu naravno.

Koliko se secam, desava se da toyo diskovi i plocice budu na nekom dodatnom snizenju ili akciji.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kako je najbolje pratiti te servisne akcije?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Takodje Blueprint pakuje Aisin kvacija pod BP brendom.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Takodje Blueprint pakuje Aisin kvacija pod BP brendom.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

To su super informacije. Šta je ok uzeti od zadnjih diskova, pločica? U principu mi ništa nije potrebno danas za sutra, ali da znam.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

ATE ili Brembo, nećeš pogrešiti.

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš i Textar, oni su takođe kvalitetni.

 

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Textar diskove bije glas da se krive.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam kupio ATE diskove i Textar disk pločice, jer sem Textar pločica nisu imali druge.

Prvih 6-7000 km pločice su bile ok, posle toga počinje "muzika" i troše se nenormalno. Na svu sreću, ne ostavljaju tragove na diskovima, tako da sledi zamena za ATE pločice napred i Brembo pozadi(na akciji su u HR, 210 kn).

 

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Uf, prelepa Korola, jos moja omiljena boja i za Tojote i za bilo koji drugi auto. Koliko planiras da je drzis kod sebe? :)

Podeli ovaj post


Link to post

×