Not seeing a Na Vrh Stranice? Go to our FAQ page for more info. Avensis 2.0 D4D 1AD FTV - Avensis - TOYOTA club Serbia Forum

Skoči na sadržaj

EnglishFrenchGermanJapaneseSerbian
slika

Avensis 2.0 D4D 1AD FTV

- - - - -

• Molimo vas ulogujte se kako biste odgovorili
19 odgovora na ovaj post

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Pozdrav
Prije dvije godine sam kupio Avensisa 2007 93kw sa malo manje od 200000km od prvog vlasnika,auto do onda redovno odrzavan i kupljen u stock stanju. Ja sam ga malo dotjerao.
Sad je na 275000 ali me je i izuo iz cipela sa troskovim u tih 75000.
Detalje bacim sa fotkama

Poslano sa mog Lenovo P1ma40 koristeći Tapatalk
  • 0

TcS

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:
  • 1

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Samo jednu od prije mjesec dana iznutra(od onda je bilo jos poprilicno radova i iz vana kad je bila na ljetnim cipelamad80e19e97d1cc2ffe930311e2a5550bd.jpg5ae82f697f501e5c3994acee5150fb75.jpg89b61d904a5fade5bb004dea7d06bb86.jpg

• 0

Vlada91

Vlada91

Novi član

• 32 poruka
  •  

Odlikovanja

Lep avensis,vidi se da je ulozeno dosta truda.Retko moze da se vidi neki sa modifikacijama.Sedista mi se bas svidjaju :)
Jel mozes da napises sta je menjano od krupnijih stvari u tih 75000?
  • 0

mpavlovicbb

mpavlovicbb

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 464 poruka

Odlikovanja

Sedista mi se mnogo svidjaju, jesu fabricka ili si ih radio?

Sent from my E5603 using Tapatalk
  • 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Evo,od krupnijih stvari(radi potrebe-ne gusta)2xset kvacila+rabljeni zamajac,rabljena getriba,reparacija svih injektora,komplet svi nosaci motora,prednji lezajevi kotaca i sad za kraj aisin swt-387 set kvacila sa jednomasenim zamajcom,komplet razvod staznog remena sa vodenom pumpom,napinjacem i remenicom alternatora i sve tekucine...

Sjedala su u navlakama po mjeri,kombinacija koza-alkantara(imam malog đukca koji me prati u stopu svugde di idem pa mi lakse ocistit iza njega-a i ljepse mi nego stock). Malo skuplja stavka ali pomladi auto za pet godina..

Da se nebi cudili oko broja kvacila:kod kupnje auta(u ovlastenom servisu-auto je vlasnik ostavil jer je uzimal novi Avensis)su zujali prednji lageri kotaca,te sam naivno bez daljnjeg pregleda uzeo auto,zamjenio lezajeve da bi se onda doslo do zvukova iz getribe-zujala prva,druga,treca,cetvrta pa sam nasao getribu sa malo(relativno) km i zamjenio i tutnuo odmah 1.set kvacila-kad se vec skida. Getriba prestal fuckat ali tesko ulazi u drugu(pa se promjenilo 3 vrste ulja dok napokon nisam uzeo castrol 75w monogradno) i krcanje prestalo ali se prilikom svake promjene brzine osjeti "udarac" pa sam nasao malo rabljeni zamajac i normalno novi set pa dao zamjenit- malo bolje ali jos uvijek nije gust vozit,i sad prije dva tjedna aisin konverzija na jednomaseni-fino se mjenja,nema vibracija,uzitak za vozit,ali-uvjeren sam da je mehanicar krivo okrenuo jednu lamelu jer katastrofalno tesko je stavit u prvu i rikverc te trese ko lud od 1600-2100 kad se poklopi gas.Tvrdi mi da se treba nalegnut i da nije do njega,ali po meni set koji drzi 750nm torqua ne moze trest na duplo manje i presao sam vec cca tisucu km gradske voznje tako da bi se prileglo odavno...evo i slika seta pa moze i komentar da li sam u pravu i dal da ga tjeram da ga skida da vidimo dal je ok namontirano.

16baa8e1551f3ce251e6da00b0a016ff.jpg

• 0

GoForit

GoForit

Napredni član

• 1152 poruka
  •  

Odlikovanja

Zasto jednomaseni, a ne plivajuci zamajac?
  • 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Zasto jednomaseni, a ne plivajuci zamajac?

Odustal sam od dvomasenog jer se poslije dvije zamjene seta desavala ista stvar pa sam izlaskom aisinovog seta(250 komada prodano,nula reklamacija-svi samo pozitivne komentare davali)odlucil da probam i to kao zadnje rjesenje problema.
..

• 0

Vlada91

Vlada91

Novi član

• 32 poruka
  •  

Odlikovanja

Ne bi smelo toliko da trese,iako su sa fiksnim vece vibracije i menjac trpi.Sto se ulja tice,sad je gradacija dobra,imao sam isti problem.
Jel isti majstor radio sve do sad?
Deluje kao da ne zna svoj posao.
  • 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Danas mi prica da je ne moguce krivo okrenut plocu a lijepo mu pokazujem sliku i govorim da su obje strane identicne debljine a srce tocno u sredini i moze na obje strane.
Tupi o nosacima,poluosovinama,injektorima-pa rekoh covjece bozji,dovel sam ga bez trunke vibracija i ikakvog zvuka...
Sad i zvonca u leru,nejde u prvu i rikverc a trese da se ne usudim gas stisnut.

Rekel sam mu da se skida ponovo getriba,ako je namontirano i stegnuto po ps-u i vibracije ostanu ja placam ponovo,ako je krivo okrenuta sklapa sve natrag i vraca mi lovu koji sam prvi put dao. I mogu da budem kraj auta kad ce se skidat..

• 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

No da nebi samo cvilil,bilo je i ulaganja iz gusta:
Gore navedene presvlake,tepisi po mjeri,2din android multimedija(gps,wifi..)subwoofer u gepeku,ali je kabina predobro izolirana pa je basa jos bilo premalo i stavljen je aktivni sub kenwood ispod sjedala,lajsne i centralna konzola je od poslije slikanja presvucena u gloosy crnu foliju te je umjesto centralne ladice na vrhu metnut display od original navigacije u cije mjesto je namontiran tablet,stavljena je prednja maska od d-cat modela,zatamljena zadnja stakla,spusten je sa eibach pro kitom,za ljeto ima 18" oz felge sa 225/40 gumom,stavljen je kn panel,skinut srednji lonac i katalizator(nastavak na zadnji lonac) te remapiran na nekih 160 konjica. Drugi tjedan stavim par fotki ako se sunce uspije probit malo..

• 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Poz ekipa.
Danas,tj sutra trebam brdo pozitivne energije. Mehanicar se danas uvjeril da niti jedna njegova teorija ne drzi vodu.Auto je u potpunosti ispravan i osim seta kvacila nema nicega da proizvodi vibracije(danas je cijeli dan ispitival injektore,poluosovine nosace,sve cega se mogel sjetit i jbg sve ok)
I onda popodne u miru sjeli zajedno-isprintal sam fotku seta da mu lakse objasnim i poslije dvadesetak minuta zove sina(sin je radil auto) i pita ga: "Jel tako da se druga lamela,ova koja nema srce ne moze kontra okrenut?? I mali odgovara: Prva ne moze ali druga moze na obje strane,jos sam ti i pokazival.....". Muk jedno pola minute,na mom licu smjesak i pitam i?
U pravu si,najvjerojatnije je druga krivo okrenuta i ne moze drzati visoki moment pa trese,sutra skidamo,snimam ti proces(da nebi mozda bila dobro okrenuta a problem je stvarno negdje drugdje) i vracamo posebno pazljivo sve natrag-cak sam i video sa kompletnim uputstvima ostavil,od okretnog momenta vijaka do toga na koju stranu ide koja lamela.
Jbg,ne ljutim se ja,svi radimo,ko radi taj i grijesi. Sekunda nepaznje i mozda se desila glupost-samo jedan tanjur naopacke stavljen i evo posla od osam sati za popravit.
Bicu presretan ako je to jer onda bi auto trebal jos ljepse se vozit(sad je u niskim fantasticno bilo-ko nov auto) i ako bude uredu onda ostaje jos koje vrijeme kao auto za gust-nooo,i na posao mora da me vozi,ostalo meckica nek radi-ona je pod garancijom pa mozemo gazit.
Na proljece je u planu u Beogradu rodbinu posjetit pa planiram da provozam Avensisa da se propuse i dopada mi se ekipa na forumu pa do proljeca se upoznamo i napravimo mali meet da izmjenimo iskustva- kod nas u hr se inace toyote ne kvare,to su auti toci i vozi,ulje natocih svakih sto tisuca i to je to od servisa. Drago mi je kaj sam otkril mjesto gdje ljudi predtavljaju Toyotu kao auto sa svpjom kvaliteti ali i boljkama.I bice mi drago ako cu ikome moc pomoc u bilo cemu jer sam je sad(ovu svoju)diplomirao....

I svaka cast onome koji procita kolko sam ga namljel....

Javim se sutraSA DOBRIM VIJESTIMA!!! nadam se...

• 2

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Evo krivca: pola druge lamele nije "lovilo".
Vracena opet gore i vibracije na pola manje(nadam se da ce skroz prestat kad nalegne)
Pitanje : jel greska majstora ili do proizvodaca?819570ec216514e4ed17417ea51dc706.jpgc08f9ce34fd2980f436d05bfef32b0c1.jpg

• 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Malo "studiram" fotke i spazim otisak lamele- krivo okrenuta!!!!
Ja budala nisam bio kraj auta kod ponovne demontaze.
Mehanicar i dalje tvrdi da nije moguce krivo namontirat!! Izgleda da sam ja fotoshopirao slike koje mi je poslao,hakirao njegov mob i njemu promjenio fotku!!

Sad jos malo trese ali to pripisujem prijasnjoj krivoj montazi i zivim u nadi da ce sjest na mjesto.

Pozdrav od vjecitog naivnog optimiste koji je drugi put opet platio demontazu iako je jasno vidljivo da je REKLAMACIJA0cfa213323334659a0bf55ff28a45d07.jpge0690114a6d171d027031c81fa8a2c42.jpgc977e43c01aefa755d9e375d227cfbca.jpg

• 0

mpavlovicbb

mpavlovicbb

Stalni član

• TcS Korisnik
  • PipPip
  • 464 poruka

Odlikovanja

Menjaj majstora..

Sent from my E5603 using Tapatalk
  • 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

To je vec cetvrti majstor,vise ne znam kud bi...
Najsretniji da sam zdrav pa da mogu sam..
Zalostno na cemu smo,naplate dio a ne ugrade,popravljaju na principu eliminacije(a ti placaj svaki dio),ostavis na servisu a pokupis auto sa drugim injektorima i takve price....
A nitko neda da se bude kraj auta za vrijeme popravka-makar ponekad niti ne stignes...

Izmenjeno od TcS, 01 December 2018 - 12:27 PM.
Nema razloga citirati zadnji post

• 1

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Poslao sam fotke i u aisin eu,potvrdili su da je krivo okrenuta lamela,cak su mi i na nekim fotkama pokazali i ostecenja koja nisam sam primjetio a koja bi mogla utjecat na vozna svojstva.
Trenutno jos sitno zatrese u trecoj,cetvrtoj i petoj ali samo kad poklopim(izbjegavam ali me povuce da isprobam ako je sjela)
I kao slag na kraju danas odem odradit optiku jer je bila guzva zbog zamjene ljeto zima i decki mi pokazu da fali pet kopci na zastitnoj plastici motora a posljednji put su falile dvije pa sam narucio 200kom s ebay-a donio kod demontaze i zamolio da se sve stavi na mjesto.
Pet sekundi posla,moje kopce i to ne odrade i onda mi krene tupit da jesu,goreg lazova nisam u zivotu sreo.Prosao sam s autom stotinjak km ravne ceste i sigurno ih nisam pogubio kao sto nisam u zadnje dvije godine niti jednu.
Ali ne:lamela je i prije bila pravilno okrenuta(ovi iz aisina svi budale i pojma nemaju),kopce mi valjda doma u garazi macka skinula i "sitnica" izgubili gornji poklopac akumulatora(onu zastitu) i leptir vijak i normalno-toga prije na autu nije bilo!!!!
20 godina ima servis i radi,ne mogu vjerovat... Htjel sam svasta napisat ali bolje da sutim jer bi jos i na sudu mogel zavrsit da ja njega vrijedam...

• 1

laki72

laki72

Napredni član

• 2213 poruka
  •  

Odlikovanja

Strasvicno iskustvo...
Ne bih im oprostio!

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
  • 0

Gaja01

Gaja01

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 3 poruka

Odlikovanja

Odustal sam od dvomasenog jer se poslije dvije zamjene seta desavala ista stvar pa sam izlaskom aisinovog seta(250 komada prodano,nula reklamacija-svi samo pozitivne komentare davali)odlucil da probam i to kao zadnje rjesenje problema.
..

Gde si pronasao zamajac i ako možeš malo više podataka o tome kako se sada ponaša...

• 0

niko33

niko33

Novi član

• TcS Korisnik
  • Pip
  • 15 poruka

Odlikovanja

Kompletan set sam narucio preko poznanika iz njemacke,nekih 400 eura me izaslo.
Kumplug je posebno mekan,auto krece bez ikakvih vibracija,salta fantasticno.
Ali-mora bit ali-jos su prisutne vibracije kad ga potopim i cetvrtoj i petoj izmedu 1700-2100 okretaja.
Iz aisani su rekli da bi trebalo nestat s vremenom jer je osteceno prilikom prve pogresne montaze-neki zubi povinuti,nejednako ju je trosilo....zivi bili pa vidjeli.
Ali treba uzet u obzir i da je moja remapirana sa otvorenim usisom i auspuhom i da ima malo jaci moment u tom rangu...
Uglavnom,ako ne potapam prije 2100,fantazija.
P.s. i malo zvecka u leru..

• 0

0 korisnik(a) čitaju ovu temu

0 član(a), 0 gosta, 0 anonimnih korisnika

Temu prosetilo ukupno 18 članova

sinDragan, wewerica, Vlada91, Vedo, vily, Dijenek, stekan, Gaja01, dalibor, maxy, zorvuk, stef, Milos CTS, TcS, vlada_ivana, Bratislav, novakno1, Mr Nebojša
Toyota klub Srbija prijateljiToyota klub Srbija prijateljiToyota klub Srbija prijatelji