Jump to content
Sign in to follow this  
Piske

Filter vazduha - Period zamene, preporuke, islustva

Recommended Posts

Toyota Denso Poland . Na ivici filtera. Pre 700km sam gledao. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Totalna preporuka za dezinfekciju auto klime:

http://www.autodelovi-gasoprema.com/k2-klima-doktor-odr%C5%BEavanje-klima-ure%C4%91aja-vidikovac-cena

 

Prošli auto sam vodio na "profi" dezinfekciju klime oko 2.000rsd sam dao, rezlultat posle 5 dana nikakav..

Sa ovim proizvodom nema buđa posle klime duže vreme..

pa kada dođe leto - nemojte bacati pare na dezinfekciju klime.. već možete sami ovo završiti..

 

Ps. jedna boca je za više upotreba!

Podeli ovaj post


Link to post

Buđ se može otkloniti samo fizičkim čišćenjem uz pomoć paročistača, hemije i četke. Sve ove vodice su samo za otklanjanje simptoma (mirisa), ali ne i uzroka. Buđ je i dalje tu, samo se ne oseti miris. Koristio sam sva sr@nja ovog tipa i najjeftinije rešenje ti je asepsol, jer em što ima široku upotrebu, em je jeftiniji i garantovano učinkovitiji, ali fizičko čišćenje ne može ništa zameniti. Sve ovo nije problem za vas koji vozite nove automobile, ali godinama se ovaj problem kumulativno gomila.

Ko mi ne veruje neka skine isparivač i neka se i sam uveri u stanju pre i posle sipanja ovih vodica. A možete skinuti i turbinu i isparivač sa unutrašnje jedinice klima uređaja pa se i samo uveriti posle samo jedne sezone šta ostaje na njemu.

Podeli ovaj post


Link to post

Filtere koje sam napomenuo se isto menjaju na malom servisu ili po potrebi. U principu u svakom ne ovlašćenom servisu će ti iste te i staviti.

Realno preko zime i ne mogu toliko puno da se nakupe svega i svačega, ali svakako proleće i polen samo po sebi donose prljavštinu..

 

Prosto mi je neverovatno da si 25.000 km prešao sa istim filterom kabine.. uff ne bih voleo da osetim taj miris u kabini :)

Gerenalno svi u svetu preporučuju zamenu filtera kabine na 3-6 meseci.. bili oni original ili ne..

 

Inače auto vozim tek dva meseca.. tako da nisam još ništa menjao.. ali pogledaću kakvo je stanje uskoro pa postavljam sliku

Ali mi je ne verovatno da zbog filtera kabine možeš da izgubiš garanciju.. ali proveriču i to u svakom slučaju..

Jer generalno to je filter između ulice i kabine, a ne između ulice i motora.. u svakom slučaju da menjam filter vazduha pretpostavljam da bi izgubio garanciju..

Da :) Ne zaboravi da je prvo gospodin izneo indirektnu tvrdnju da moj auto smrdi , pošto je filter kabine (polena , klime kako god ) zamenjen po fabričkom upustvu za održavanje kola. Slikao sam u mojoj temi oba zamenjena filtera ( klime i vazduha motora ) . Ne izgledaju baš toliko prljavo posle više od 28000km. Ako ćemo već da se šalimo . Na šalu uzvraćam šalom :) 

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×