Jump to content
Sign in to follow this  
Aleksa 23

Rav4 2002. D4d slabo vuce

Recommended Posts

Pozdrav svima. Novi sam vlasnik jedne rav4 2.0d4d 2002. god.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Auto sam kupio pre mesec dana. Stigao iz uvoza...stavljen nov zamajac i uradjen remont turbine jer je tako kupljen preko. Kada se daje gas i puni prva, druga, treca...propada gas u trecoj ili cetvrtoj i ponekad prokine posle par sekundi ponekad ne. Kada se vozi konstantnoom brzinom na primer u cetvrtoj 80km/h i dam gas auto leti. Znaci samo kod naglog davanja gasa i prebacivanja u visi stepen ima problem. Da napomenem...kada je hladan probao sam nekoliko puta i vuce normalno. Kod majstora na dijagnostici sve dobri parametri, sem sto pritisak neki pada sa 210 na 170. Sumnjali na egr ili elektro ventil turbine. Stavljali i jedan i drugi nista. Pre toga cistio egr...nista. Stavljali drugi protokomer...nista, drugi map senzor...nista, neki mali filtercic na crevu pre turbine plasticni kao petoparac...nista. Isao kod elektronicara da proveri racunar, nista nije nasao. On sumnja na geometriju turbine iako je remontovana, a drugi majstor sumnja na izduvnii sistem tj. katalizator. Ima li neko slična iskustva? Izvinjavam se sto je preopširno. Ne znam kome više da se obratim. Nadavao sam se para, nista nisam resio.

Podeli ovaj post


Link to post

Odvezi auto u Japan Shop da ti pogledaju.

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam naglasio da sam bio u Toyota Broker u Bogatiću (iz Šapca sam). Oni su ovlašćeni servis i diler. Nebojša, kakva su tvoja iskustva sa Japan shop-om pošto ih preporučuješ? Hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

Sjajna.

Ne pisem samo iz svog iskustva vec u ime mnogobrojnih clanova kluba koji su koristili usluge Japan Shopa i jako su zadovoljni istim.

Podeli ovaj post


Link to post

Sjajna.

Ne pisem samo iz svog iskustva vec u ime mnogobrojnih clanova kluba koji su koristili usluge Japan Shopa i jako su zadovoljni istim.

U medjuvremenu smo probali i sa drugom turbinom, nije ni to. Onda konačno zovem Japan shop i sve ovo objasnim, a lik me 'ladno otkači u fazonu: ''kako mi da ti rešimo kad si sve to probao. Auto ti ima veliki problem. Ne možemo mi ništa,,    Hvala što si me prosvetlio da imam problem. Toliko o vašem Japan shopu!!! Pomažite ljudi, jel imao neko sličan problem sa nekom Toyotom?

Podeli ovaj post


Link to post

A ti zaista mislis da sve probleme mozes resiti telefonskim razgovorom ili na netu? Majstori nisu vidoviti pa carobnim stapicem rese svakom problem. Nekad, kada je ozbiljniji problem u pitanju otvori se motor, premere se svi pokretni delovi pa se ustanove problemi.

Koliko svi ovde imaju iskustva sa Japan Shopom, ne verujem da su ikome rekli

Ne možemo mi ništa,

Auto treba da odvezes u servis i da se uradi sva potrebna dijagnostika, defektaza i test vozila.

Podeli ovaj post


Link to post

да не кажем да су ти лепо рекли... али види овако... шта да су ти рекли морамо све то да пробамо опет и ... шта би ти рекао.. зашто када сам урадио.... и оћете да ми узмете паре... хоће али хоће и да раде свој посао (бар сам ја стекао утисак да добро раде свој посао) имаш и Јапан сервис у Новом Саду... можеш и тамо да одеш... (Nippon)

 

да појасним ...

пошто се бавим решавањем инжењерских проблема другог типа... мислиш како волим када дођу и кажу све ово смо радили и није то... дај друго решење... а ја питам дај све записе и резулзате тога што сте радили .. а одговор је па немамо то.. ја кажем, види ја све то плус још морам од почетка... па ти помножи радни сат и број сати... хоћеш, нећеш .. решење какво год било иза њега треба да стоји детаљна анализа.... написмено..

 

значи, један мајстор... тај који је почео треба да заврши... код друго кад одеш мора све испочетка...

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×