Jump to content
nenadr

Nenad i Corolla 1.6 Style

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima,

 

Nedavno sam se ponovio novom (2018. god.) Corolla-om i tako ispunio sebi zelju da posedujem Toyota-u zbog njene pouzdanosti sto mi je veoma bitno sada kada imam porodicu i malu decu.
U pitanju je Style oprema (nije bila u ponudi bolja). 

Za sad sam zadovoljan, mada ce mi trebati malo vremena da se naviknem na benzinca posto sam poslednjih 6 godina vozio 2.0 HDI (dva puta mi se ugasio auto).
Trudim se da ne forsiram motor (do nekih 3500 obrtaja) dok se ne razradi, a procitao sam negde na forumu da se motor s vremenom sve bolje ponasa tako da cu biti strpljiv.

Inace, auto trazi da se prebaci na veci stepen prenosa vec na nekih 2000 obrtaja (verovatno zbog manje zagadjenosti izduvnim gasovima), sto je u rangu sa dizelasima.

Mogu reci da je auto veoma komforan i udoban. Takodje, kamera za voznju unazad je veoma korisna. Mozda mi je malo cudan raspored brisaca posto gornji desni ugao ostaje neociscen i to moze smanjiti vidljivost i preglednost.

 

Cim budem malo vise vremena proveo sa mojim novim ljubimcem, javljam se ovde sa novim utiscima.

P.S. Svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na forum Toyota club Serbia, skraćeno TcS. Želimo Vam prijatan boravak. :dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! Odličan izbor si napravio naravno.

Samo moram da dodam, brisači su očajni.. :) ali ostalo je kako treba

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Brisaci brisu ok, ali su preglasni.

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

E gde sad nađoste to za brisače :) Stvarno nisam primetio a prešao sam oko 29000km sa tim kolima. 

@Nenad Na oko 3000km računaj da će se motor razraditi i da ćeš imati svih 132 ks na raspolaganju. Neki proizvođači napišu to u uputstvu , negde ti kaže prodavac uglavnom tako je za sve nove benzince, kod novih dizelaša je na oko 6000km. Nemoj ga forsirati do prve zamene motornog ulja, posle pređenih 3000km . Najoptimalnije da ga voziš između 3000-4000 obrtaja kada je zagrejan. 

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam Nenade, nek te lepo sluzi!

Koja je boja, jel imas da podelis neke slike?

Moj savet je ako nisi zadovoljan kratkim svetlima da ulozis jos 60e i zamenis ih Tojotinim Optiwhite ili Osram Nightbreaker sijalicama. Razlika je ogromna i vredi tih para.

U kom si salonu uzeo kola i koja je bila cena ako nije tajna?

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na dobrodoslici!

@Piske hvala na savetu. Jedino mi nije jasno zasto mi u salonu nisu rekli da treba da menjam motorno ulje nakon 3000km, vec da dodjem na redovan prvi servis nakon 15000km / godinu dana. Inace, uradili su nulti servis pre nego sto sam preuzeo kola.

@Milak Boja je celik siva (bilo je ili to ili bela), kupio sam u Toyota Centru Beograd (tamo je imala na stanju), a cena je ova sto stoji na Tojotinom sajtu. Uz auto sam dobio i set zimskih guma sa celicnim felnama.
Za sad nisam primetio problem sa svetlima, svakako hvala ti na savetu.
Bice i slika kad se vreme prolepsa  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo su ti rekli u servisu na godinu dana ili 15000km se menja motorno ulje. Posle 3000km motor će ti isporučivati punih 132ks da ne ponavljam već sve napisano. Posle tog perioda od 3000km moj ti je savet ( dobio sam ga od majstora i šefa servisa ) da je najbolje vozito auto kada je zagrejan između 3000-4000 obrtaja kada si na otvorenom putu do zamene motornog ulja a to je 15000km ili godinu dana. Na taj način auto se čuva odnosno motor . 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Мени су у салону рекли када сам преузео ауто да га не цепам првих пар хиљада километара преко 4000 обртаја. Значи то је то.

 

 

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@Nenadr ... ovo za kvačilo... i na dizelu je tako... puno se ljudi zali da je kvacilo prenisko

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jel se netko raspitao da li se može to kvačilo malo podići?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×