Jump to content
Kokorajko

Gubitak snage- Corolla 2001 1.4 vvti

Recommended Posts

Sredinom prošle godine primetio sam da auto gubi snagu sa vremena na vreme, na nekih 2-5 sekundi, dešava se i prilikom dodavanja gasa, a i dok je noga na gasu mirna. Dok se to dešava, trenutna potrošnja se smanji, a kada ponovo auto "povuče" potrošnja normalno raste. Postalo je sve češće, npr na svakih 5 minuta u vožnji, pa se setih da promenim filter goriva jer ga nikada nisam menjao. Nakon promene kod majstora stanje se poboljšalo, ali je majstor rekao da je filter bio odličan, da nisam morao da ga menjam, i da ako se to ponovi verovatno moraju da se čiste dizne.

Od skora je počelo ponovo po starom, i jako me nervira, a i opasno je, jer auto trune kada dobije snagu.

Ima li neko iskustva, da li će čišćenje dizni da pomogne ili je po sredi nešto drugo?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

пробај оно средство за бензинске моторе..

wynn's https://www.wynns.eu/product/injector-cleaner-for-petrol-engines/

 

ја сам сипао пар пута онако (нисам имао проблем, него из предострожности).. и нема негативних ефеката.. пробај прво то...

у ЈШ су ми рекли на пола (30 литара) резервоара, тако сам и сипао... (пише да иде на 50 литара) али кажу да овако јача концетрација не шкоди...

прво то у резервоар па онда гориво да га измеша...

 

потроши то, па ако не помаже иди на дијагностику, она би требала да покаже да ли су дизне или не.. препоручујем ЈШ сервис...

Podeli ovaj post


Link to post

Jel auto prijavljuje neku gresku na tabli, da li svetli neka lampica?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Svetli mi check engine, mada sam pre par godina morao da skinem katalizator jer je bio skroz zapušen, tako da se često pali zbog toga.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Prvo prikaci auto na komp i vidi koje greske pokazuje. U medjuvremenu sipaj neki od aditiva za ciscenje dizni...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sipao sam danas wynns na oko 25-30l u rezervoaru, ponoviću to još par puta na svaki 3.-4. rezervoar pa ću videti. Odvešću auto i na dijagnostiku da mi provere greške. Da li može nedostatak katalizatora da pravi taj problem?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mali update, auto je kod majstora jer su se simptomi pogoršali, nije pomogao aditiv za dizne. Majstor je posumnjao da je nešto do sistema za gorivo, tj. do regulatora pritiska, ali je nakon inspekcije utvrdio da je tu sve ok. Sumnja je sada usmerena na ECU, kaže da je moguće da problem pravi neka od veza sa masom, a ima ih nekoliko.
Videćemo da li će se tu naći krivac, nadam se da nije neki skup i komplikovan kvar.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Popravljen je auto. Nakon što je majstor proverio protokomer, dizne, itd (dijagnostika je prijavljivali sve i svašta), došao je do zaključka da je računar motora pošašavio. Odneo ga je u kaluđericu kod nekoga ko piše mape, ubacio novu mapu, vratio nazad računar i sada sve radi kako treba. Vreme će pokazati da li će tako i ostati, nadam se da hoće. Inače, taj majstor mu je rekao da taj tip računara na 1.4vvti motorima hoće često da napravi ovakvu zbrku. Ako računar se pokvari da treba da se menja, to je već skuplja zafrkancija, jer sem računara mora da se menja i imobilajzer, centralna brava, sve brave i ključevi, u prevodu oko 400-500€.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da se javim nakon skoro dva meseca. Ubrzo nakon mapiranja desilo se isto, počeo je auto da trza, da se guši pa naglo da dobije snagu, itd. Ponovo je majstor odneo motor na mapiranje, i nakon toga radi ok. Videćemo koliko će to trajati, nadam se što duže. Inače imam u planu da mu zamenim svećice, NGK ću uzeti , ako se desi još neka situacija javiću.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Novi update: i dalje isti problem ostaje. Išao sam kod drugog majstora, proverio dizne, zamenio svećice, proverio protokomer i i dalje se javlja isti problem. Obična dijagnostika ne prijavljuje grešku, sem nedostatka katalizatora koji je odavno skinut.
Hteo bih da ga pogleda neko ko ima dobru dijagnostiku, ima li ko iskustva sa Toyota Touring Stanojević, oni su mi najbliži?
Ako imate neku preporuku slobodno pišite.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×