Jump to content
goxy.rs

Treba mi savet

Recommended Posts

Pozdrav i dobrodošli na forum Toyota club Serbia. Prvi post treba da bude predstavljanje Vas i eventualno ako imate auto, kako bi korisnici foruma Vas bolje upoznali i imali uvid sa kim komuniciraju.

Mene bolje da ne pitas za misljenje, ali kad nitko ne reagira onda... prijatelju 300 000 i 18 godina... jos za te pare... ja ne bih da je 100 € pa ti vidi

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

добро Лаве наравно да то стоји што си написао... али ако је човеку буџет 1000-1500 евра... шта да узме за те паре... по мени није ова лоша... мислим боље ова Корола нешто неко фиат пунто 2003 или меган 2002...

прво и право питање да ли и зашто човеку треба ауто..

који је разлог куповине? посао, сређивање, приватно да се возикаш по граду и сл... или чисто да имаш ауто?

у сваком случају мора да зна да се са толико старим аутомобилом никад не зна шта и како.. и да то није свакако ауто за дужи пут.... за до 100-200 км по Србији је ок... мораће често нешто да чачка, мења поправља...

али сигурно да има резона купити овако нешто... за неки послић, за почетнике да уче да возе и да се мало праве важни...

овај ауто није за неке километраже, а рачунај обавезне трошкове годишње па да видиш да ли ти се исплати да идеш таксијем, аутобусом...

нпр. годишње.. регистрација 20000, сервис 7000, додатно нешто 10000, гуме 3000 и +15 дин по км гориво.. дође за 1000 км 15000 дин... 55000 дин

то ти је такси 600 км у БГ... моја жена нема ауто јер јој је овако лакше... нисам урачунао паркинг, тражење истог и сл... нервирање у саобраћају...

не очекуј да ти неко предложи нешто и преузме одговорност да ли је добра или не куповина.... имаш овде доста "паркираних" корола, старих, нових... па види како су се показале у просеку... и онда сам пресеци...

Više puta smo pisali o tom modelu corolle . Doduše ne skoro. Obrati pažnju na potrošnju motornog ulja . Ako je previsoka , 1l i više na 1000km. Auto je za izbegavanje. Ovako na osnovu slika dobro je očuvan i lepo izgleda. 

Svojevremeno , posle prodaje Yarisa i ja sam bio zainteresovan za taj model Corolle i to baš sedan. Ne smatram da je kilometraža od 300000km nešto toliko strašno , ukoliko je auto redovno održavan . Bolje kupiti auto sa 300000km originalnih koji je održavan , nego sa "fake" 150000km za koji se ne zna koliko je stvarno prešao i koga je sve vozio. 

Hvala ljudi, na predlozima i sugestijama. Treba mi auto za osnovne potrebe, do posla, da odem negde sa porodicom, npr more, selo...eto, al nesto nznm probacu da nadjem jos nesto, inace budzet je 1300 eur.

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka