Jump to content
Bojša

RAV4 D4D EXECUTIVE

Recommended Posts

Barveče!

Kao što to stari običaji nalažu, red je da se čovek registruje na forum kada već kupi auto, umesto da to učini pre toga i sam sebe uputi u mnoge stvari. Elem, Postao sam vlasnik jednog primerka iz naslova, 2004 godišta, kupljenog i uveženog pre par dana iz Kelna, DE. Auto mi je tamo kupio i dovezao na točkovima zet. Gazio ga je auto putem muški i po bordu je neka prosečna potrošnja bila 7.7 ako mu je verovati. Vozilo je od prvog vlasnika koji je imao nekoliko vozila pa je ovaj rešio pre izvesnog vremena da proda te mu nije radio mali servis već punih 20.000 km a veliki je rađen na oko 87.000 km a sada ima 190.000. Auto sam vozio 15tak km, dok sam ga oterao na carinu mada sam ga pre toga ispregledao vizuelno. Mogu reći da sam jako zadovoljan, vozilo je jako lepo očuvano, poseduje webasto, šiber, tempomat, kožu itd.. Originalni ključ joj je napukao pa sam preko Aliexpressa naručio kućište bez mača te ću sa ovog samo prebaciti sa elektronikom. ( https://www.aliexpress.com/item/KEYYOU-2-3-Button-Remote-Key-Shell-Case-For-Toyota-RAV4-Land-Cruiser-YARIS-CAMRY-For/32969642622.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4d4vyf7r )

Neka površna zapažanja su da mi se dopada kako auto leži naputu, po neravninama, ubrzanje i odziv na gas zadovoljavaju, jedino nisam oduševljen sa zaustavnim putem na koji se moram navići (gume i diskovi su kao novi) i čini mi se da je kvačilo za nijansu tvrđe. Čuo sam da navodno postoji neka šelna koja korodira pa malo otežava, i koja treba da se podmaže. Tako je zetu rekao majstor u DE koji je pregledao vozilo pre puta, navodno kod RAV4 se to dešava povremeno.

Pošto mi je prvo na listi kada ga podignem sa carine, posle registracije to da odradim sve servise, zanimaju me preporuke za vrstu ulja, prodavnicu delova, servis u BG (živim na Paliluli). Mislim da ću što se ulja tiče sipati nešto od Motula tipa Xcess 8100 5-40, koristio sam više vrsta Motula i zadovoljan sam tim uljima. Na kartici vidim piše da je sipano 5-30 mada s obzirom da je vožen na severu Nemačke to mu je ležalo.

Tolko za sada, pozdrav ekipi!

 

 

 

viber image 2019-02-21 , 22.08.37C.jpg

viber image 2019-02-21 , 22.08.37.jpg

viber image 2019-02-21 , 22.08.37A.jpg

Izmenjeno od Bojša
  • Like 2

Podeli ovaj post


Link to post

Bas lijep RAV.. neka je srecan! :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala prijatelju!

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala vam svima na srdačnoj dobrodošlici, auto je na velikom servisu, javljam cene i iskustva kada bude sve gotovo da bi drugi kao ja našli informacije ili eventualne zamerke, preporuke..

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Veliki servis 450e, Continental set kaiševa, Valeo vodena pumpa, španeri itd. Mali servis 120e, komplet filtera, Mobil ulje 05-40 sintetika, G-12 rashladna tečnost. Malko obrađeni predni diskovi, novi paknovi, zamenjeno ulje zadnjeg diferencijala, semering na diferencijalu, čišćenje i razrada kočionih klješta. Možda još koja sitnica koju sam zaboravio. Celokupno zadovoljstvo 750e. Ako bude kome šta trebalo detaljnije od info neka mi piše na pm.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×