Jump to content
makitamnavac

makitamnavac

Recommended Posts

Hmmm..ja to nisam ni primetio...
A gledao 10 puta..mada, i sad ne bih rekao bas sa sigurnoscu :)))
Ne kažem da je nešto bitno, možda je jednostavno bio samo očešan.
Al je fakat da je farbana

bbb065b6d9279a6f311a1d9ad7f36daa.jpgcc541dfa9ff59aa544968e2aa73b1c3f.jpg

"Uhvaćen u laži"
Tako mu reci

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

E, pa prijatelji, da vam se konacno oglasim kao pravi clan :) kupio sam corollu, 2.0 90ks... za pocetak, lepa je! Uradio tehnicki i registrovao 30.04. :) sada mi predstoji mali servis i preporuka sa tehnickog diskovi... nisam bas pametan, u mom mestu nema tojotinog servisa, da li da to odradim kod najboljeg majstora u mom mestu ili da palim 50tak km do bgda, gde je najblizi tojotin servis...gde bi mogao da narucim ulje, filtere i sta vec treba za mali servis, a da to bude sve u fulu, nsmera mi je da ne stedim kada je u pitanju odrzavanje... hvala!

20190427_185202.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Treba mi pomoc prijatelja :)

hocu da radim mali i veliki servis (zupcasti kais i tsl) e sada, kazu da uz veliki servis ide i zamena vodene pumpe.

Majstor mi kaze da je to prilicno komplikovano, i da ako, kod zamene zupcastog,  vidi da je losa tek tada udje u proceduru da je menja. Rekao bih da "bezi" od toga, ali ako insistiram menjace je.

Pomoc vasa bi se ogledala u tome da mi kazete, iz iskustva, obzirom da je moja corolla 2.0 90ks iz uvoza i da nema servisni istorijat, dakle, ne znam o njoj nista, da li da joj na ovaj nacin (mislim na servise) podvucem crtu i urafim to sve i koja je to cena?

Dakle, mali i veliki servis uz zamenu vodene pumpe?

Hvala vam puno!

Podeli ovaj post


Link to post

Za veliki servis se po pravilu menjaju svi kaisi, remenice, zatezaci i vodena pumpa. Kada se skine kais i remenice vec je odradjeno pola posla oko skidanja pumpe. Ako je ne zamenis sada onda prilikom zamene ce morati da ponovo skida set zupcenja i da ponovo vraca sve nazad. Upravo iz tog razloga se preporucuje zamena vodene pumpe na velikom servisu..

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala puno...da li možda znate koliko košta vodena pumpa

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam tacnu cenu ali okvirno oko 4-5000.. Naravno uzmi sto kvalitetniju da nebi pustila vodu pre sledeceg velikog servisa...

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Veliki pozdrav svima!

Uzivam u mojoj Corollicu..lepota od auta :)

E sad, posle 9.500km sam radio (drugi put od kupovine) mali servis i majstor mi rece da potražim: "Usisno crevo od filtera vazduha do turbine"

Kaže da je prilično propalo :( i da treba da ga menjam!

Gde bih to mogao naći i koja mu je cena?

Hvala unapred na pomoći!

E da ne rekoh, radi se o Corolli 2.0 dizel iz decembra 2002. godine

Izmenjeno od makitamnavac

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kontaktiraj prvo neki od servisa tipa: Japanshop, TRIO, Nippon...

Podeli ovaj post


Link to post

Hideo, hvala!

Jos kada bi mi dao neki kontakt telefon :)

ili cu pokusati da izguglam..svakako hvala i to mi je dovoljno, bar da znam gde da tražim :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pretrazi forum.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

×