Jump to content
karipesic

Yaris 1.4 d4d

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Nova sam ponosna tedtka Yarisa 06 godiste. Auto je kao sat, ide vrhunski, 90 konja ipak. Na otvorenom trosi kao upaljac 3.5l. Al po gradskim uslovima kada je malo veca guzva ide preko 7, 7.5. Ima li ko slicna iskustva. Citam po netu da moze biti do prljavih filtera, losih guma itd. Prepoucuju mi aditiv na pun rezervoar za ciscenje dizni, jel to ok resenje?

 

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Mozes probati, nece naskoditi. Imas na trzistu odličan Datacol ili Toyota cleaner. Pitaj sto ti u Toyoti preporucaju.Stavlja se na malo goriva u rezervoaru i onda se rezervar napuni do vrha dase bolje izmiješa sadržaj. Preporuca se svakih 15000-20000 km.Kosta cca 20-25 €. Inace imas aditiva za naftu,ali to nije rjesenje. Neki u Toyoti kazu da je bolji Datacol,neki su skloniji Toyota cleaneru ... i ja sam u dilemi...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sve što ste naveli kao razlog povećane potrošnje po gradu odrazilo bi se i na potrošnju na otvorenom. Neverovatno mi zvuči da troši 3.5 l na otvorenom putu. Postavio bih vam par pitanja.
Koliko su duge relacije koje vozite po gradu? Drugo vaš stil vožnje u gradu ? I na kraju da li su te gradske relacije pretežno uzbrdo ili na ravnom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa 3.5l po otvorenom, dakle cetvrta peta, 80kmh, do 2k obrtaja... 3.4, 3.5. Isti taj kompjuter pokazuje 7.5 po gradu. Doduse to su relacije do 5km po gradu. Dosta prva druga. Dosta semafora. Kada vozim uvece po gradu kada je manja guzva, bio je prosek izmedju 5.5 i 6l. Al ja koliko citah nikad ne bi smelo da bude 7.5 pa da je ne znam kakva guzva? Hvala na savetima za te klinere, videcu sa ovim mojim majstorom sta i on preporucuje...

 

Edit : sve je po ravnom i vozim ga stilom sa manje divljanja, uglavnom sve ispod 2k obrtaja...

 

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Svaki auto najviše potroši goriva da se pokrene iz stanja mirovanja . Relacije od 5km su kratke taman se zagrejao motor.
Da bi ste imali predstavu koliko troši po gradu vozite ga barem 20 km u kontinuitetu.
Kao primer koliko potrošnja goriva u Beogradu može da varira i koliko je relativna stvar. Navešću vam iz sopstvenog primera za Corollu 1.6 valvematic Minimum 5.8 l noćna vožnja relacija Novi Beograd Lekino brdo naravno zeleni talas. Maksimum 10,5l velika gužva stani kreni vožnja najviše prvom brzinom uz povremeno prebacivanje u drugu brzinu.
Što se tiče kvalitetnog sredstva za čišćenje dizni ne može da šteti.
Po meni sve je u redu sa vašim autom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Svaki auto najviše potroši goriva da se pokrene iz stanja mirovanja . Relacije od 5km su kratke taman se zagrejao motor.
Da bi ste imali predstavu koliko troši po gradu vozite ga barem 20 km u kontinuitetu.
Kao primer koliko potrošnja goriva u Beogradu može da varira i koliko je relativna stvar. Navešću vam iz sopstvenog primera za Corollu 1.6 valvematic Minimum 5.8 l noćna vožnja relacija Novi Beograd Lekino brdo naravno zeleni talas. Maksimum 10,5l velika gužva stani kreni vožnja najviše prvom brzinom uz povremeno prebacivanje u drugu brzinu.
Što se tiče kvalitetnog sredstva za čišćenje dizni ne može da šteti.
Po meni sve je u redu sa vašim autom

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Da da, to je to, velike varijacije usled razlicitih uslova voznje. Samo je problem sto sam pre kupovine cuo price da po gradu trosi 5 do 6 i kad sam video 7.5 pocela da se pali crvena lampica :D I ja se nadam da je sve ok, ali cu svakako nasuti malo tog klinera, nece skoditi :)

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, takođe sam ponosna vlasnica Toyote 2006. godište. Takođe je potrošnja vrlo slična ..možda je gradska nešto niža oko 6 - 7 l! Na otvorenom takođe oko 3.5l što takođe nisam verovala kada sam kupila auto! Za ovih par meseci koristila sam dizel Avio na eko pumpi. Da li neko može možda da preporuči neki bolji dizel, zanimaju me iskustva i takođe me zanima da li u mraku na vašem Yarisu sijaju dugmići gde se podešava klima...znači celi oni krugovi..ona tri kruga sa podešavanjima, meni u mraku to ne sija, sija mi samo dugme koje je upaljeno i malo mi je to na Yarisu bzv! Takođe me zanima da li su svi 2006 god sklapani mimo Japana? Drugar me ubeđuje da je od 2005 godine sklapanje Yarisa krenulo po evropskim državama, konkretno moj model u Francuskoj! Hvala svima! 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav. To je to, i meni je prosek u gradu nekih 6.5 , dakle ista prica... Ja sam novi vlasnik pa jos nemam neka velika iskustva sa gorivom, ono sto sam do sada sipao je ovaj gdrive na nis pumpi koji je kao malo obogacen aditivima pa je navodno malo bolji... nisam jos sipao nista drugo i nigde drugo. Ako mi verujes, nisam obracao paznju na taj detalj, oko toga da li to svetli, negde mi u podsvesti da ne sijaju celi krugovi ali baš nisam siguran.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ako te ne bude mrzelo proveri mi :)) ... Malo je čudno da uveče kad vozim ..ne vidim šta želim da pritisnem :)) .. :D. Inače oduševio me je autić...opet da kupujem uzela bih Yarisa :))... 

Podeli ovaj post


Link to post

×