Jump to content
Gaga3

Gaga i Jarence :D

Recommended Posts

pre 23 minuta, cveks87 said:

Normalno je da pokaze 16 Stepeni, LO Low, nize od toga ne mozes, trebs mu 1-2min da krene hladni vazduh. Izbegavaj da palis klimu na velikim obrtajima jer moze kvacilo na kompresoru da ti nastrada. I kada palis klimu nasteluj da vazduh duva ka vetrobranu-soferki tako najbrze hladi. Nadam se da sam bio od koristi! Pozzz

Послато са Nokia 7.1 уз помоћ Тапатока
 

Hvala puno na pomoći! :) 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 11 sati , cveks87 said:

Izbegavaj da palis klimu na velikim obrtajima jer moze kvacilo na kompresoru da ti nastrada.
 

@cveks87 Nisam skapirao najbolje ovo. Hoces da kazes da je bolje upaliti klimu kad ides polako u nizim obrtajima, nego da je prvi put upalis dok, recimo, vozis na auto putu?

Podeli ovaj post


Link to post

@stefantomic , bas tako! Isto treba izbegavati na leru da radi klima, ne mislim kada stanes na semaforu vec kada stojis duze u mestu! Jer tada opterecujes alternator maksimslno i tada mu je najveca pobuda i onda diodna ploca i druge komponente u njemu trpe to. Evo slika jedne diodne ploce! 738a6ec969b540d6fe850edc97536339.jpg

Послато са Nokia 7.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari, uradila sam servis klime, majstor kaže sve je ok, al nije mi jasan ovaj test nepropusnosti :). Je l on treba da bude pozitivan ili negativan? Klima ok radi, ali treba li nešto ovde da me brine? 

IMG_20190616_103138.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro pitanje..." pozitivno" bi trebalo značiti da propušta jer u protivnom ne bi bilo potrebe za dopunjavanje (ako se radi o testu na propustanje).Ali... valjda znaju sta rade. Ovo je moje misljenje i svaka slučajnost sa drugim mišljenjem je nenamjerna i slučajna

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam pametna, ali valjda je i normalno da se dopuni ili ne .. pojma nemam . . Uglavnom evo danas drugarica reče da je radila servis klime na Fordu i isto piše kao meni ...osim ako i kod nje nešto nije kako treba ...uglavnom ja sam danas vozila oko 100 km hladio je fenomenalno ...čak mi je bilo i hladno na momente ..Znači hladi odlično, samo me je ovaj test zbunio ..a ni na netu ne mogu da nađem šta treba da piše 

Podeli ovaj post


Link to post

NIKADA ni na jednom autu nisam dopunjavao klimu.Sve aute sam kupio nove i vozio ih nekoliko godina i nekoliko stotina hiljada km. Dopunjavanje klime je potrebno samo ako pušta. Isto je i sa kućnom verzijom. E sad... volio bih čuti i druga mišljenja.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Rešila svetlo :rolleyes:

IMG_20190704_201956.jpg

  • Like 5

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari imam pitanje :), što se tiče zime i niskih temperatura da li treba neka posebna vrsta nafte da se sipa ili neka sredstva protiv mraza, da slučajno ne zaledi nafta :D? Koje metlice za stakla bi preporučili i koje su dimenzije? 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih preporučio metlice NWB.Dimenzije za Yarisa ne znam... izmjeriš one koje su sada na njemu. Postoji Arktik m
nafta ili tako nešto,ona ima još jedan aditiv u sebi. Mislim da i ostale nafte imaju zimi to u sebi. Ja sipam i ljeti i zimi isto.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 56 minuta, LAV-LAV said:

Ja bih preporučio metlice NWB.Dimenzije za Yarisa ne znam... izmjeriš one koje su sada na njemu. Postoji Arktik m
nafta ili tako nešto,ona ima još jedan aditiv u sebi. Mislim da i ostale nafte imaju zimi to u sebi. Ja sipam i ljeti i zimi isto.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Gde mogu da se nađu NWB? 

Podeli ovaj post


Link to post

To je kod japanaca i koreanaca prva ugradnja, meni su one jedine opravdale cijenu. Svaka ozbiljnija japan parts trgovina bi ih trebala imati.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 6 minuta, LAV-LAV said:

To je kod japanaca i koreanaca prva ugradnja, meni su one jedine opravdale cijenu. Svaka ozbiljnija japan parts trgovina bi ih trebala imati.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Hvala, meni trebaju samo one gume, znači tražim gume i postavim u već postojeće metlice ili se menja sve :D, danas ću ra idem da potražim :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako trazis samo gumice,one kostaju u trgovačkim centrima malo više od žvakaćih guma. To kupuješ na metre

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 28 minuta, LAV-LAV said:

Ako trazis samo gumice,one kostaju u trgovačkim centrima malo više od žvakaćih guma. To kupuješ na metre

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

 

pre 28 minuta, LAV-LAV said:

Ako trazis samo gumice,one kostaju u trgovačkim centrima malo više od žvakaćih guma. To kupuješ na metre

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

:D :D :D da, da, samo gume! :))) Hvala puno! 

Podeli ovaj post


Link to post



Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Gde mogu da se nađu NWB? 
NWB jesu prva ugradnja, ali ćeš ih teže naći.
Sa druge strane, u Toyoti imaš te NWB/TOYOTA gumice i cena je okvirno 30€ za par (leva i desna).

Opet, za taj novac možeš uzeti kompletne DENSO metlice, koje opet nisu DENSO, već NWB.
U zavisnosti od lot-a nabavke, ili su made in Korea, ili made in Japan.
Ako trazis samo gumice,one kostaju u trgovačkim centrima malo više od žvakaćih guma. To kupuješ na metre

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk


Sve je to tačno, ali te gumice nisu ni približnog kvaliteta gore pominjanim.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
Sve je to tačno, ali te gumice nisu ni približnog kvaliteta gore pominjanim.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Laki 72...u pravu si ,ali nisam imao srca da joj kažem to. GAGA to vjerojatno i sama zna

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ili će saznati ...

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
On 16.4.2019. at 18:49, Gaga3 said:

Toyota.thumb.jpg.3040fe8320e12774f5e613fb93e96024.jpg

 

I meni su vrlo dobro poznate ove felne. :)

Sjajno stoje na Yaretu. :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

:drive:još nisam zamenila gumice, svakako sam uvek za opciju kvaliteta bez obzira na cenu :) :), nego šta je bre sa ovim mojim felnama, popularnije od mene :nono:

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav drugari, mama je prilikom ulaska u garažu uspela da polomi plastiku na nosaču retrovizora. Znači staklo je ok, poklopac zadnji ok, ali plastika je pukla. Imam dva mala odvaljena delića sačuvana. U servisu su mi rekli da ih zalepim super lepkom, ali meni ta estetika bode oči. Šta vi mislite? Da li tražiti na nekom otpadu i gde? Hvala puno! 

IMG_20200831_113756.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Ако имаш све делиће а нема их пуно, залепи ти то оним гел супер лепком, попуњава микро рупице а имаш времена да их нацентрираш. Ако си баш пицајзла онда код пластичара да ти то завари па код лакирера на гитовање и фарбање..


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
Pozdrav drugari, mama je prilikom ulaska u garažu uspela da polomi plastiku na nosaču retrovizora. Znači staklo je ok, poklopac zadnji ok, ali plastika je pukla. Imam dva mala odvaljena delića sačuvana. U servisu su mi rekli da ih zalepim super lepkom, ali meni ta estetika bode oči. Šta vi mislite? Da li tražiti na nekom otpadu i gde? Hvala puno! 
IMG_20200831_113756.thumb.jpg.0f44fb7a2b3747dd54cbc222858b94a6.jpg
Uslikala si i sebe tako da retrovizor izgleda odlično i tek sam nakon 11 minuta opazio slomljeni plastični rub ... e sad, ja sam isto alergičan kad nešto visi,kad je napuklo,razbijeno, oguljeno itd. tako da malo proguglaš i nađeš polovan ili ovo što je predložio Bojša pa iskalkuliraj.
Sretno !

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×