Jump to content
replic8r

Kupovina Aurisa

Recommended Posts

Pozdrav,

bio sam aktivan u temama za Yarisa, pa kako je isti sveže prodat a želim, prirodno, da kupim aurisa, eto mene malo ovde.

Bacio sam oko na sledećeg aurisa https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13875992/toyota-auris-16-16v-vvt-i

i zagovorio proveru u GoTa car, pa ako vam nije teško bacite malo pogled i dajte komentar kako vam se čini, a i generalno šta možete da mi kažete o toj varijanti aurisa.

Ako bude sreće pa dobro prođe na proveri, eto mene malo češće ovde :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja ne bih

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 20 minuta, LAV-LAV said:

Ja ne bih

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Čak iako se dobro pokaže na pregledu ?

Podeli ovaj post


Link to post

200 000 ... uvoz... benzinac. Tko zna koja je stvarna kilometraža

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sačekaj proveru u GoTi i eventualna ulaganja . Pa ćemo da diskutujemo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra ga proveravamo. Ima li nekih last minute sugestija. Ima li neko iskustva šta i kako oni u GoTi zapravo proveravaju. Treba li nesto da im naglasim, treba li ja na nesto da obratim paznju ?

Nisam neki expert pa zato pitam, da ne bude posle kasno.

Podeli ovaj post


Link to post

Savet - ne idi u ovlasceni. Ako ces vec u NS onda Nippon ili TRIO. Tim redom. Ovlasceni su za izbegavati ili kao sto sam i ja - dok si u garanciji. 

Podeli ovaj post


Link to post

Poslušao sam savet i auto je pregledan u Nippon-u. Rekli su mi da:
- nije udaran
- mehanički je dobar
- vešanje dobro
- kocnice dobre, mogu još 15ak hiljada do zamene, s tim da na prednjim treba tada menjati i diskove
- akumulator je izmerio da je lošiji i da bi trebalo menjati
- klima je ok samo je treba dopuniti (nisu stigili tamo, nije bilo vremena zatvarali su, 3000 din košta)
- pozadi desna pozicija nije radila i pogledao je i zaključio da je tu neko nesto lemio i budžio i preporučio da uzmem celu tu plastiku novu i zamenim, košta 3000 din
- levi retrovizor je neko zakačio pa je ćošak malo lepljen ali funkcioniše

Ja mogu da dodam da ima dosta opreme i enterijer je jako dobro očuvan praktično bez zamerki.

I na kraju, kupio sam aurisa i doterao sa probnim tablicama u Šabac :)

Akumulator ću malo probati možda je samo ispražnjen na placu pa će se malo oporaviti

Sad baš idem dole na parking da čačkam malo :)

Izmenjeno od replic8r
  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

čestitke

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Srećno!

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nek je sa srecom!

Podeli ovaj post


Link to post

Odradio sam servis gde su promenili ulje i filtere, dopunili klimu i namestili zadnju desnu poziciju koja je zezala. Takođe su menjali svećice i stavili iridijumske, vele da te idu.

img1.jpg.c236f63aad6665bc54a1a79022ddd12e.jpg

Ovo dopunjavanje klime mi je nešto previše jeftino (proverio sam hladi :)). Ima isečak gde piše da su izvukli 150g starog freona i sipali 440g.

Zatim sam odradio tehnički i sad čekam tablice. To sam iskoristio da skinem i dopunim akumulator.

Podeli ovaj post


Link to post

U HR je radni sat 20-30 € za neovlaštene servise, u Toyoti 45 € sat...Redovni servisi već imaju gotovu tarifu (od 200€ na više sa uljem i filterima) ovi dijelovi su doslovno badave. Doduše... neki znalci kažu da se klima ne dopunjava jer to znači da negdje pušta. Ja je niti u jednom autu nisam dopunjavao. Inače, mislim da je ovo realna cijena dijelova i rada, možda dođem na servis !

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na tom uređaju se punjenje klime odvija u 3 faze: prvo se izvlači stari freon i ulje, zatim se proverava vakum (tj. pusta li negde) i na kraju se ubacuje nov freon i ulje. Evo isečka koji sam dobio:

20190422_222208.thumb.jpg.9ec72b7eb1191bba9af06ff534d42538.jpg

Inače i na starom jarisu kada sam ga kupovao je trebalo dopuniti klimu. Prodao sam ga posle 9 godina i klima je radila extra do poslednjeg dana. Nadam se da će i sada biti tako :)

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Onda će biti zime Ne zaboravi napuniti rezervar samo gas!

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dopunio sam akumulator a stigle su i tablice :)

Akumulator me malo buni. To je "normalni" sa desnim + i nema taj izduženi oblik sa ravnim gornjim delom kao što je inače kod japanaca. Koliko vidim savršeno leži na predviđenom mestu, čak i metal za fiksiranje prati konturu akumulatora, vidi se da nije neka budževina. Kablovi takođe savršeno pašu, nisu ukršteni i sl. A i na samom akumulatoru je Tojotin znak premda je Vartin. Ne bunim se, još bolje ovako veći je izbor i niže cene ;) Kakva je situacija kod vas, dali je isto ovako ?

pic1.thumb.jpg.c7082c8ab1d1968ba702f8bc6bbfe6a1.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Sve je u redu. Nemaš razloga za brigu. Uživaj u autu 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne vidim ništa neobično. A ovakav Varta sa Toyota znakom nije jeftin i sigurno je vrhunske kvalitete. Drugo je ako ima 6-7 godina... ili ako ga je netko uništio ostavljajući nešto upaljeno. Ako se nećka prilikom paljenja onda znaš šta treba...

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Piške jesi kupio šta da ti odgovara obzirom na ono?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tu je Megan evo već četiri meseci i 6000km. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Piške@ Ekstra!Nešto novije? Jesi zadovoljan?

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Novog sam  kupio krajem prošle godine. Ima određenih problema , pisao sam o tome u posebnoj temi, koji se rešavaju . Udobnošću sedištem, koje kao da je napravljeno za mene , sam prezadovoljan . Ide dobro Nino :D  ( Renault sa Nissanovom mehanikom ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Akumulator za sada pali odlično pošto sam ga dopunio. Zapao mi je za oko na aliexpresu usb punjač sa voltmetrom koji prikazuje napon akumulatora, da ga držim na oku :) Stavio bih ga na slobodno mesto pored podešavanja retrovizora, dimenzije se idealno uklapaju. Idealna pozicija da puni telefon kad izigrava navigaciju.
 

Izgleda da mi ne radi light senzor, nikada ne pali farove. Svejedno nema vajde od njega kad farovi ionako uvek treba da budu upaljeni. Pretpostavljam da senzor šalje signal da se upale farovi. Jeli moguće nekako prespojiti da uvek šalje taj signal tj. da su uvek upaljeni farovi kad prebacim na auto ?

Podeli ovaj post


Link to post

×