Jump to content
Djele87

Novi clan toyotinog kluba

Recommended Posts

Pozdrav svima. Zovem se Andjelko i od pre 3 dana sam vlasnik Toyota Corolle 1.4 d4d MMT, 2006 godiste. Ovo mi je prvi Toyotin auto, takodje prvi automatik (do sada vozio Alfu 156 :D). 

Toliko o predstavljanju, a sada o problemu :D  Primetio sam da kada je auto hladan, u prvih 10-15 min, dok salta iz druge u trecu cuje se neki udarac ispod haube (imam osecaj kao da kvacilo posle saltanja u trecu zaglavi i onda naglo pusti i lupi). Sve ostale brzine normalno salta bez bilo kakvog zvuka. Svako sledece saltanje iz druge u trecu je sve tise i tise. Nakon tih 10-ak min i taj zvuk prestaje. Da li je iko imao slican problem?

Trenutno nisam u Beogradu da bih ga odvezao u neki proveren servis na pregled, vracam se tek posle Uskrsa. Da napomenem da je auto kupljen nov u Srbiji i jedno vreme odrzavan u Toyota Zivkovic, a posle Toga u Japan Shopu, presao je 152000km. Ulje u menjacu menjano pre 20000km, zamena seta kvacila i kalibracija radjeni pre 35000km. I radjena je kalibracija menjaca pre neke 2 god.

 

 

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mogu jedino da ti preporucim proverenog majstora koji inače radi u ovlašćenom servisu već godinama, mislim da ti je to daleko pametnija/jeftinija varijanta...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

JapanShop ako trazis servis. Oni imaju najvise preporuka ovde na forumu.

Podeli ovaj post


Link to post

×