Jump to content
Sign in to follow this  
stefantomic

Tomic i Yaris (2009) 1.33 VVT-i

Recommended Posts

Evo konacno sam ugrabio vremena da uslikam auto, kako bih vam predstavio ovde.

Toyota Yaris 1.33 VVT-i, 2009. godiste iz Svajcarske. Auto je presao 171.500 km. Vozim ga skoro vec 2 meseca i jako sam zadovoljan, vec sam presao sa njim 2900 km. Skroz je utegnut auto. Sesta brzina jako puno znaci na otvorenom putu i mogu reci da je auto savrseno izbalansiran kako za otvoren put, tako i za gradsku voznju.

Auto je u dosta jakoj opremi:

  • diskovi pozadi
  • grejaci prednjih sedista
  • sva 4 elektricna podizaca prozora
  • bluetooth za telefoniranje
  • keyless sistem
  • start/stop sistem
  • automatska klima
  • aluminijumske felne
  • metalik perla crna boja
  • 9 vazdusnih jastuka (ne znam da li je to standard)

Enterijer automobila je u savrsenom stanju. Bukvalno je perfektno ocuvan, bas onako kako sam i trazio. Kada sam kupovao auto, uglavnom sam gledao Yarise kupljene nove u Srbiji i nijedan nije imao ovako ocuvan enterijer, a svi su presli skoro upola manje kilometara od ovog. Jedino sto mi ne svetle dugmici na automatskoj klimi, kao sto je koleginica sa foruma nedavno pisala za njen auto.

Spolja je u losijem stanju u odnosu na unutrasnjost:

  • Imao je ocesano/udareno prednje levo krilo. Tu su nesto brljavili sa farbom i sredjivanjem limarije - lose su uradili.
  • Levi retrovizor su prefarbavali, takodje lose.
  • Imao je udubljenje na prednjem braniku sa desne strane u skroz donjem delu.
  • Nosaci brisaca su krenuli da gube boju i izgledali su ofucano.

Jos na sve to sam i ja bio izgrebao prednji branik sa leve strane, tako da je auto krsten. :) Sve to sam sredio i sad je na redu da se uradi jedno dobro poliranje, posto svuda ima nekih sitnih ogrebotinica koje su primetne, s obzirom da je auto u crnoj boji.

Cim sam kupio auto uradio sam:

  • mali servis
  • zamenio ulje u menjacu i kocnicama
  • zamenio svecice
  • zamenio antifriz
  • zamenio PK kais
  • zamenio automatski zatezac
  • zamenio vodenu pumpu

Ono sto mi je bio dodatni neocekivani trosak je:

  • hladnjak klime
  • prednja sina branika

Izgleda da na svajcarskim putevima dosta prosipaju soli u toku zime i to je uticalo da je prednji nosac branika bio bas u losem stanju od rdje, a hladnjak klime je u donjem delu bio gotovo bez saca. Tako da sam to morao da zamenim.

U svakom slucaju sam jako zadovoljan autom i sad kad sam sredio sve sto je bilo neophodno mogu da uzivam u voznji. :)

 

20190511-154543.jpg 20190511-154559.jpg 20190511-154612.jpg

20190511-154622.jpg 20190511-154633.jpg 20190511-154643.jpg

20190511-154709.jpg 20190511-154802.jpg 20190511-154811.jpg

20190511-154817.jpg 20190511-154821.jpg 20190511-154837.jpg

20190511-154922.jpg 20190511-155201.jpg 20190511-155216.jpg

20190410-144136.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Neka te sa srećom služi :tlogo:. Baš je lep :) ! Ne znam da li si mene spominjao kad si rekao da ne svetle lampice na automatskoj klimi, da li možeš da fotografišeš u mraku i postaviš fotke :)? Ja nikako da odem do majstora da to pogleda, a sinoć me drugarica ubeđuje da mi sve radi i da svetli samo ono što se upali...mada videću šta će majstor reći :)! 

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je slično kao kod yarisa sa manuelnom klimom onda se taj deo lako skida i sijalice su pristupačne ali se teško nalaze u slobodnoj prodaji zbog specifičnijeg kačenja. Cena po komadu u ovlašćenom servisu je oko 800 dinara mada to može da se reši i za 50-tak.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Bas niko nema nikakvo misljenje za ovo iznad?

Bio sam u Japan Shopu i ostavio sam auto 3 dana kod njih, kako bi reprodukovali problem. Kazu da se kod njih nista nije culo, s tim sto se culo kad sam dosao po auto, kad smo zajedno startovali. Medjutim, tad se culo tise nego na snimku. Majstor Srdjan je rekao da je to normalan zvuk dok negde (zaboravio sam tacno gde) ne dopre ulje i da nije nikakav problem/kvar.

Podeli ovaj post


Link to post

meni se čini da je ovo zvuk lanca. Slušao sam i kod novijih Yarisa 1.3 kako taj lanac bude malo glasniji u radu, ne znam ako to ne potiče od problema nekog drugog ulja u motoru.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio sam jos jedan odgovor od majstora iz Nippona. Pritom da ih pohvalim, jer sam im pisao mejl i slao snimke koje sam i ovde kacio i odgovorili su mi. :)

Quote

Što se tiče Vašeg problema,to je normalna pojava kod vozila koja imaju lanac . Posle dužeg stajanja vozila,ulje se vrati u karter i španer ostane bez pritiska. Do tri sekunde je normano a sve preko znači da postoji problem,tj da je loš španer.

S obzirom da je kod mene tih par sekundi, rekao bih da je sve ok.

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×