Jump to content
Mr Nebojša

Dajte glas proizvođaču ulja koje koristite za vaše Toyota vozilo

Koje ulje preporučujete ostalim Toyota vozačima?  

92 members have voted

  1. 1. Koje ulje preporučujete ostalim Toyota vozačima?

    • TOYOTA Lubricants
      4
    • CASTROL
      9
    • ENEOS
      37
    • MOBIL
      14
    • MOTUL
      9
    • VALVOLINE
      0
    • ELF
      2
    • TOTAL
      5
    • SHELL
      1
    • WURTH
      2
    • SELENIA
      1
    • HAVOLINE
      0
    • MARLY
      1
    • LUKOIL Lubricants
      1
    • OMV Lubricants
      0
    • REPSOL
      0
    • DELPHI
      0
    • LIQUI MOLY
      2
    • MODRICA
      4
    • ESSO
      0


Recommended Posts

+1

 

Slažem se! Meni je u stvari u Go.Ta.Car pre par meseci na zameni, sipano ulje u motor baš iz bureta i to su mi tada i rekli. Sada, za dolivanje nisu imali ambalažu (a nisam je imao ni ja) da bi "presipali" iz bureta pa su mi prodali kanticu  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Mogu samo da kazem da sam poceo, od prvog malog servisa otkad je auto u mom vlasnistvu, da koristim Eneos. Obzirom da jos uvek nisam ispunio uslove za zamenu istog, samo sam obezbedio da ga imam, kada red za zamenu dodje.

Jedino sto sam do sada mogao da zakljucim, je da mi je potrosnja ulja neznatno veca, ali obzirom da je dok nije dosla u moje vlasnistvo koristeno 10w-40, a meni je u servisu sipano 5w-30, pa je to, koliko sam shvatio, normalno. Imam nameru da nastavim sa Eneos, samo sto cu koristiti 5w-40 kod sledece zamene, pa cemo videti.

I u drugom autu koji vozim , a daleko je od Japanca, mi je Eneos, 15w-40 doduse, I za sada je super, od zamene do zamene nisam imao potrebe za dolivanjem. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih glasao za Marly ali ga nema na listi

Ubačeno umesto jednog koje je imalo 0 glasova (13.mesto)

Podeli ovaj post


Link to post

Slučajno nalećeh na jednom forumu, pa rekoh da podijelim sa vama...

 

Jes da je na ruskom, ali ukapiraćete o čemu se radi...i šteta što nije poređano po kvalitetu.

 

http://bmwservice.li....com/27699.html

 

Da li ste našli vaše ulje?

 

P.S. Zanemarite ako je slučajno bilo, ipak je objavljeno 2012 godine...

Podeli ovaj post


Link to post

za sada

  1. ENEOS (24 votes [36.92%])
  2. MOBIL (12 votes [18.46%])
  3. MOTUL (7 votes [10.77%])
  4. CASTROL (6 votes [9.23%])

Izmenjeno od Miloš CTS

Podeli ovaj post


Link to post

Енеос 10w40,сад ће трећа замена,нема трошења уља,углавном градска вожња са понеким излетом у црвене обртаје...

Podeli ovaj post


Link to post

^^

+1

 

 

@Zdushan,

 

na sledećem sastanku sa Toyotom Srbijom rešićemo i tu nedoumicu ;)

 

 

Da li je nedoumica resena?

 

Koliko znam zvanicna informacija je da Mobil pakuje ulja za toyotu.

Podeli ovaj post


Link to post

Slučajno nalećeh na jednom forumu, pa rekoh da podijelim sa vama...

 

Jes da je na ruskom, ali ukapiraćete o čemu se radi...i šteta što nije poređano po kvalitetu.

 

http://bmwservice.li....com/27699.html

 

Da li ste našli vaše ulje?

 

P.S. Zanemarite ako je slučajno bilo, ipak je objavljeno 2012 godine...

 

Jel neko ukapirao ovaj test da mi pojasni? Pokusavam da prevedem sa ruskog ali ne ide?

Podeli ovaj post


Link to post

Otvori preko Chrome browser-a, trebalo bi u gornjem desnom uglu da imas dugme Translate. :-)

Podeli ovaj post


Link to post

budući da su sve 5w30 ovo su baš čudni rezultati, svaka čast za toyotu 2.mesto

Podeli ovaj post


Link to post

@ liftman - to niĐe veze nema sa najboljim testom... Praksa i mnogo pređenih kilometara su najoptimalniji test, o najboljem ne bih, jer uključuje faktore o kojima bih mogao do sutra.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da nema veze, ali uporedjujuci ovaj "test" sa testom nekog auto casopisa ili clanka sa neta....vise volim ovo da vidim...ima i drugih testova sa 10w40 vise vrsta uporedo sa 5w30/40. Ovo je ono sto je pre neko rekao i lepo objasno sta znaci "full" sitntetika 5w40 i 100% sintetika 5w40. Tako da je ovo upravo test za to sto proizvodjaci svasta pisu kutijama.

 

Pravi test bi bio....

 

Otvorim motor da vidim stanje karika cilindara, zatvorim, dokumentujem

Danas sipam 10w40 jednog proizvodjaca, vozim auto mesec-dva dana da nabildujem kilometrazu, otvorim motor, opet se uporedi stanje sa prethodnim, dokumentuje, zatvorim, sipam drugo ulje i tako u nedogled....ali ni to ne bi bio test jer se motor trosi pa ne znas da li je zbog kilometraze ili nacina voznje ili zime ili leta ili vrste ulja, jer dok ti obrnes nekoliko kantica razlicitih proizvodjaca, test mora da traje bar 6 meseci, a da uzmes 6 istih automobila sa 6 razlicitih marki ulja....moze, ali ko bi to radio?????

 

Ja u te testove mnogo ne verujem, kao sto su u clanku, "seti se Yoyogija sta nam je pricao za te testove"--neko mi rece, a od usta do usta kroz godina probanja, ljudi znaju koje ulje zadovoljava osnovni kvalitet

Podeli ovaj post


Link to post

×