Jump to content
MilosT

Auris kocnice

Recommended Posts

Pozdrav, 

Od aprila sam vlasnik Aurisa 2017, 1.6 benzin sa Luna opremom.

Kupio sam Auris 2017god. sa predjenih 9,000km iz Tojotinog salona u Beogradu, u Krnjaci. Desava se sledeca stvar. U voznji koci normalno, a kada stojim u mestu i drzim kocnicu, cini mi se kao da lagano propada papucica. Bio sam da se raspitam do njih u salonu, oni kazu da je to normalno jer je auto neko vreme stajao pa je moguce da ima malo korozije i da se zbog toga to desava. Zakazao sam servis, ali sam svakako hteo da se raspitam da li neko mozda zna u cemu je problem i da li je neko imao slicna iskustva? 

Izmenjeno od MilosT

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne čini mi se to normalno.Moja Corolla je 2017god... to se ne događa.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

cuj to ima malo korozije pa je to normalno.

meni takav odgovor nije uopšte normalan.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zaboravio sam da kazem da se to desava na uzbrdici i nizbrdici. Bukvalno ode do kraja. Probao sam danas jos jedan Auris isto godiste i normalno koci, papucica dodje do polovine otpilike i stane, tacno kako su mi u servisu rekli da po pravilu treba.  Rekli su danas da je moguce da je cilindar. Narucen je, cekam 7 dana da ga dobiju i da mi zamene. Javljam dalje sta se desava. Ako i tad ne bude valjalo, moracu da se zalim Toyoti Japan, nema druge :) 

P.S. Imao sam i Yaris 2011 1.3 benzin koji je otpilike na 100.000 krenuo da trosi ulje.

Podeli ovaj post


Link to post

Svašta će tu još biti

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da javim da je deo zamenjen i da sada sve radi kako treba. Cak i u voznji imam osecaj kao da bolje koci. U pitanju je bio glavni kocioni cilindar. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako je glavni kočioni... onda je naravno cijeli sustav doveden u red pa zato i objektivno sad imaš ispravne kočnice.Tko zna kako bi to završilo da si to zanemario.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , LAV-LAV said:

Pa ako je glavni kočioni... onda je naravno cijeli sustav doveden u red pa zato i objektivno sad imaš ispravne kočnice.Tko zna kako bi to završilo da si to zanemario.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Ma da, ali pazi jedan od njihovih odgovora kad sam ga dovozio tamo. "Sta ima veze, dizi rucnu na semaforima". Cist bezobrazluk, ali srecom bio sam uporan 

Podeli ovaj post


Link to post

Koji je to servis? A ono... od stajanja... pa stoje i na skladištu dok cekaju kupca

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 3 sati , LAV-LAV said:

Koji je to servis? A ono... od stajanja... pa stoje i na skladištu dok cekaju kupca

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Toyota centar u Beogradu, Zrenjaninski put, Krnjaca

Podeli ovaj post


Link to post

Znači izbjegavati u širokom luku

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Polako svi idu samo na produkciju, čak i Toyota, što više proizvedenih vozila, sa što manje troškova, gubi se kvalitet.

Glavni kočioni cilindar posle 2 godine?

Pa to se ranije nije dešavalo ni kod Zastave i Lade.

Podeli ovaj post


Link to post

×