Jump to content
Sedin

Auris 1.33- iskustva iz druge ruke (:

Recommended Posts

Govorim iz iskustva,a ovo zadnje iskustvo za drugi auto (djelomično i za Toyotu) je prelilo čašu.U kakvoj zemlji bezakonja i neodgovornosti živim da si neki jadni nedo...ebani servis može reći "neću" . Ali rješavam ja to.
Poruke su prekratke za takve tekstove.

Nego, jesi li ti popravio svoj stroj?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nisam jos, branik je ofarban, far je tu e sad se ceka maska i plastika kod maglenke preko Toyote nema drugi nacin da se to poruci i eto, nedelju dana se to ceka a i bog zna do kad cemo isto da cekamo...

Ajde u DM pricaj ako te ne mrzi sta je bilo.

Sent from my Redmi S2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Narode, gdje se uopšte ovaj model sastavlja?

Ja pročitah negdje Engleska.

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, Auris se proizvodio u Engleskoj.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Corolla je u Turskoj, Aygo ili Yaris u Francuskoj,jedino RAV4 u Japanu. U serijskom broju auta su ti podaci. Čim ukuca broj u servisu sve mu podatke izbaci kompjuter.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A kako se zove program, tačnije sajt gde mogu po broju sasije da se vide podaci? Znam da sam jednom gledao ali sam zaboravio.
Hvala unapred

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Znao sam i ja ,ali više ne znam. Ma najlakše da nazoveš ovlašteni bilo koji servis i pitaš da ti to provjere. Ili ako ti je to problem pitaš za neki dio bez veze,onda oni odmah pitaju broj šasije... pa ih onako usput pitaš gdje je proizveden auto i za koje tržište.
Meni je za Hyundai izbacilo podatak da je proizveden za Jugoslaviju (2017 god) , a ovaj u ovlaštenom u ZG se skoro srusio hahhhaha. Prvo je samo šutio pa je nešto promrljao.Ja ga pitam jel sve u redu? Kaze on meni: ma ništa, piše mi da je auto rađen za Jugoslaviju hahhahaha

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam Kiju koja je bila namijenjena za Egipat, a došla na naše tržište. Bila je odlična, ima sad kod novog vlasnika preko 300 000. Bar sam bio siguran da neće zakuhati ako su je radili za zemlju u kojoj je 50 C

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
A kako se zove program, tačnije sajt gde mogu po broju sasije da se vide podaci? Znam da sam jednom gledao ali sam zaboravio.
Hvala unapred

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


https://vincheck.info/free-vin-decoder

Ili gomila sličnih...
Iscitaj podatke sa nekoliko (4-5) sajtova, jer ima ih koji daju više ili manje podataka, kao i onih koji daju pogrešne.



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislio sam na program bas za Tojotu, gde mogu da se vide delovi sa sve brojevima. Nešto kao Etka za vw

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mali servis:
Da li mijenjati samo ulje i filter ulja ili sve?
Negdje sam pročitao da je or filter goriva preko 50 evra i da ga ne bi trebalo mijenjati jeftinijom varijantom od 10 evra jer se "raspadne" (?!). Je li to moguće uopšte?
Takođe, da li mijenjati filtere klime i vazduha ili ih usisati?

 

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je to mali servis? Mislis na međuservis ili servis po intervalu na 15 000 km?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
On 5.2.2021. at 10:54, peppone said:

Mislio sam na program bas za Tojotu, gde mogu da se vide delovi sa sve brojevima. Nešto kao Etka za vw

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 

Imas na ovom sajtu https://www.toyodiy.com/parts/q.html

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, LAV-LAV said:

Sta je to mali servis? Mislis na međuservis ili servis po intervalu na 15 000 km?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ne znam kako se u Srbiji zove. U osnovi, to je zamjena ulja i filtera na 10.000

Podeli ovaj post


Link to post
Ne znam kako se u Srbiji zove. U osnovi, to je zamjena ulja i filtera na 10.000

Tu se mijenja filter ulja,ulje i filter klime ako je prljav (ja ga svaki put zamijenim jer kroz njega udises zrak citavu godinu). Filter zraka svakih 45000 km ili 60000 km.Ali to nije razlog da se ne mijenja ako je i prije prljav.

Toyota ga ne ispuhuje,ali svakako je ok ako ga malo prođeš usisivačem.Ovo za filter goriva... lako je moguće da se to desi.Znam čovjeka kojemu se to desilo sa filterom ulja...

Ulje za kočnice svakih 30000 ili 2 godine.Tako je kod dizela. Mislim da je isto i kod benzinca s tim da treba paziti na svjećice, ne znam koliko km na ovim novim modelima,nekada je bilo svakih 40000 km.

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Ne znam kako se u Srbiji zove. U osnovi, to je zamjena ulja i filtera na 10.000
Ne znam ni ja kako se to u Srbiji zove,ali se taj servis u HR zove " 200 €"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ne znam ni ja kako se to u Srbiji zove,ali se taj servis u HR zove " 200 €"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Krvavo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 sati , LAV-LAV said:

Ne znam ni ja kako se to u Srbiji zove,ali se taj servis u HR zove " 200 €"

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

To možda u ovlaštenom servisu :D

Podeli ovaj post


Link to post

Auris će ove godine posjetiti Mostar i po mnogima najbolji ovlašteni servis u državi. To mu je poklon od mene jer zelim da nakon redovnog servisa na 105.000 bude maksimalno utegnut. Bogu hvala kao u garanciji do sad je bila besprijekorna i posebno mi je draga kad reve, taj zvuk na visim obrtajima, nekako se i osjeti dodatna živost. Također da dodam da mi ni nakon svih godina i dalje djeluje prelijepo, tj nisam se zasitio kako spoljasnjosti tako ni unutrasnjosti. Sve ih je vise na nasim cestama, a kada sam ja uzimao zaista su bile rijetke, sto  vjerovatno znaci i bolju trzisnu vrijednost.

 

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

I kod ih ima sve vise i vise. Do sad su tri plava kao moj dakle redizajn, tri bela redizajn u Terra opremi svi, dva bela pre redizajna i jedan srebreni isto pre redizajna, taj je u Luna opremi. Cenu drze a i cini mi se kako pratim po oglasima da se znatno brze prodaju nego Korole. Verovatno jer su jeftiniji za jedno 2.000 evra od njih. I da, pretezno su benzinci u pitanju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ovlascenom nazalost ako ne naletis po oglasima...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Ljudi, gdje kupiti ratkapne?
U ovlaštenom, skupe su,ali i kvalitetne. Ne pucaju,nisu krte, rađene od poliamida.Ili možda naletiš na autotpadu na original za malo para.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nađoh neke. Nisu neka sreća, ali nisu ni loše za 27 km (€14)

IMG-e23e7e89938892fa50ffa0ec32d5f0cd-V.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×