Jump to content
Duh

Kupovina polovnog Aurisa 2013+

Recommended Posts

hteo bih da kupim aurisa. nemam nikakva iskustva s japanskim autima, ali imam dosta nedoumica: 

1. benzin il dizel? licno volim benzin zbog cene odrzavanja, kvaliteta goriva, zvuka motora. a i pretpostavljam da su japanci bolji s benzinskim motorima. 

2. 1.3 ili 1.6? vozim po gradu, do 15k km godisnje. nemam posebnih potreba, trebam gradski, porodicni auto. jedino ako se manji motor pre pohaba, onda bih gledao 1.6?

3. da li treba obratiti paznju na neke tehnicke detalje, tipa: izbegavanje dpfilteria, zamajaca, kaiseva, itd...?

4. toyota pusta ulje? negde sam procitao...

5. uvoz ili domace? da li se isplati po nemackama traziti (preko poznanika, trgovaca autima i sl) ili gledati ovdasnje ponude? 

6. majstori. pretpostavljam da ih nema mnogo osim ovlascenih? 

7. cena odrzavanja. da li je mit da su japanci preskupi za odrzavanje?

8. honda civic. to je druga opcija. cini se da su u istoj klasi, velicini, ceni, kvalitetu... da li je tako?

hvala!
  

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošli na Toyota club Serbia forum :dobrodosli:

Želimo Vam prijatan boravak.

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, Duh said:

ајде овако редом... моје искуство, став:

1. benzin il dizel? licno volim benzin zbog cene odrzavanja, kvaliteta goriva, zvuka motora. a i pretpostavljam da su japanci bolji s benzinskim motorima. 

бензин

2. 1.3 ili 1.6? vozim po gradu, do 15k km godisnje. nemam posebnih potreba, trebam gradski, porodicni auto. jedino ako se manji motor pre pohaba, onda bih gledao 1.6?

1.6

3. da li treba obratiti paznju na neke tehnicke detalje, tipa: izbegavanje dpfilteria, zamajaca, kaiseva, itd...?

ништа, ако има уредну сервисну историју, можеш оптрпилике да видиш шта те чека...

4. toyota pusta ulje? negde sam procitao...

за новије нисам чуо...

5. uvoz ili domace? da li se isplati po nemackama traziti (preko poznanika, trgovaca autima i sl) ili gledati ovdasnje ponude? 

шта год, ако је домаће само од првог власинка... најважнија ствар - сервисна историја!!!

6. majstori. pretpostavljam da ih nema mnogo osim ovlascenih? 

ЈапанШоп - Бгд, и Јапан у НС

7. cena odrzavanja. da li je mit da su japanci preskupi za odrzavanje?

вероватно ћеш ауто стар 5-6 година возити само са редовним одржавањем наредне 3-4 (10-20к рсд сервис + гуме + гориво и сл.) е онда ће нешто по нешто морати да се мења... ово важи у случају да га хабаш нормално и не више од 10-20ккм годишње....

8. honda civic. to je druga opcija. cini se da su u istoj klasi, velicini, ceni, kvalitetu... da li je tako?

по мени лепша и ако узмеш 1,8 боља од Ауриса... и одржавање прилично слично за исто годиште


hvala!

ако је помогло, нема на чему
  

 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozz, ja posedujem Aurisa karavana 2013 1.6, za godinu ipo sa presao 15000 km. Trosi mi u gradu oko 7 litara, gledam da postujem indikator saltanja brzine. Ako prelazis oko 15000 mislim da ti se vise isplati benzinac. Ako nisi neki Fandjo mislim da ces biti sasvim zadovoljan sa medju ubrzanjem i snagom.Ako kojim slučajem ne kupujes karavana mozda bi te zanimala i Corola mislim da su cenovno slicni a Corola ima veci gepek od hecbeka.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na odgovorima! 

Karavan nikako. Trebam gradski auto, putnicki, hecbek. 

Nego, malocas pricao s nekim (mladjim) majstorom... prvo sto me pitao zacudjeno: “Zasto Tojota?”  Kaze, osim ako nije nova, odrzavanje je papreno. A i puno mu je za polovnjak 9-10000e. 

Izmenjeno od Duh

Podeli ovaj post


Link to post

сваки мајстор прича своју причу и сви су углавном субјективни и мало објективни... иди рецимо у ова два сервиса што сам навео па питај колико, шта и кад... саслушај, ако ти значе мишљења мајстора....
на крају је на теби одлука...
можда те тај мајстор одговара од Тојоте, јер зна да осим редовних сервиса неће моћи да заради ништа :) поготову ако је млађи ауто...
на крају у данашње време сваки ауто има своје мане и врлине, нијансе су у питању...
некоме је одлучујућа историја бренда, поузданост, некоме цена или удобност... естетика..

Podeli ovaj post


Link to post

Ili majstor nikada nije radio Toyotu pa odvraca od kupovine. Mi u firmi imamo i imali smo skoro sve brendove, Toyota apsolutno najmanje problema.
A sto se tice cene odrzavanja, filteri su max 1000 din po komadu, ulje max 1500 din/l, disk plocice zadnje oko 4000, prednje oko 6000..... Ovo su cene za najkvalitetnijih delova, moze i daleko jeftinije sa delovima slabijeg kvalitete.

Ja licno bih isao na 1.6 benzin, trosice manje od 1.3 jer se rasterecenije vozi, a moze lepo da potegne kada zatreba.

Sent from my F3311 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro jutro i hvala na brzim (i korisnim) odgovorima!

Majstor preporucuje Kiu ceed. Jeste lep... al niko ne moze da pretpostavi kakve su ove nove (2013+) posle isteka garancije koja se zavrsava nakon 7 god.  

Onda cekam Toyotu...

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja kad sam išao po moj Auris, majstor, kojeg sam vozio da pogleda auto mi je pomenuo Kiu ceed kao pokušaj kopiranja Toyote, ali da je to zapravo jeftinija Toyota. Jeftinija u smislu da je materijal za izradu jeftiniji.

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post

×