Jump to content
yare2004

Toyota Yaris 2004 - Stop svetla - pozicija problem

Recommended Posts

Pozdrav,

Vozim Yarisa 2004. godiste, i nisam imao proteklih pola godine nekih problem. Medjutim, otisao sam do autoelektricara Bobana na Nbgu, jer mi nije radila desna zadnja pozicija.

Dosli smo do zakljucka, da fasung-drzac (dvopolni) je mnogo zardjao i da treba da se zameni (medjutim toga nema da se kupi posebno verovatno?) i uzeo je majstor prespojio za zicama kao privremeno resenje.

Posle jednog dana, ostao sam nocas bez KOMPLETNE pozicije i napred i pozadi.

1) Da li neko zna gde ima da se kupi fasung-drzac (dvopolni za Yarisa 2004)?
2) Da li neko zna autoelektricara, ali da je pouzdan (nije problem ni da je skuplji, ovlascen sta god)

Hvala unapred 

Podeli ovaj post


Link to post

Samo fasong da zamenis mislim da ne mozes jer to nisam nikada video-cuo da se menja, menja se kompletna ploca! Slikaj da vidimo kako izgleda i sta je taj majstor prespajao!

Послато са Nokia 7.1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post
pre 13 sati , cveks87 said:

Samo fasong da zamenis mislim da ne mozes jer to nisam nikada video-cuo da se menja, menja se kompletna ploca! Slikaj da vidimo kako izgleda i sta je taj majstor prespajao!

Послато са Nokia 7.1 помоћу Тапатока
 

Hvala @cveks87 na brzom odgovoru. To izgleda ovako, u pitanju je zadnje desno stop svetlo.

U principu mislis da najbolje da uzmem celo novo stop svetlo, i da se zameni sve kompletno?

20190811_115114.jpg

20190811_115109.jpg

20190811_115123.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da je napravio više štete nego koristi. Najlakše rešenje je komplet polovno, oko 20-tak eura, mada ni novo (Depo, Prasco) nije mnogo skuplje. Mislim da sam platio za Yarisa II novo Depo oko 3700 dinara

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
pre 4 minuta, vlada_ivana said:

Izgleda da je napravio više štete nego koristi. Najlakše rešenje je komplet polovno, oko 20-tak eura, mada ni novo (Depo, Prasco) nije mnogo skuplje. Mislim da sam platio za Yarisa II novo Depo oko 3700 dinara

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Hvala, uzeo bih svakako novo stop svetlo.

Skontah i ja da je vise gluposti napravio nego sto mi je resio, od desnog stopa doslo je da ne radi kompletna pozicija napred-pozadi. 

Da li imate da mi preporucite nekog pouzdanog elektricara, da to zameni, i proveri ostatak?

Hvala unapred

Podeli ovaj post


Link to post

Za stop svetla proveri GBG Lucas, imaju Depo, tamo sam i ja uzeo. Za električar ti mogu preporučiti Zorana Milića, Partizanska 21, Mali Mokri Lug. Sad, koliko ti je to blizu... Nije jeftin, ali ne otaljava posao, ima 5-6 radnika koje on nadgleda, on dijagnostikuje, oni rade. Tako je barem bilo pre 3 godine kada sam poslednji put bio kod njega, mada mu je uvek gužva u radionici

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post
pre 5 minuta, vlada_ivana said:

Za stop svetla proveri GBG Lucas, imaju Depo, tamo sam i ja uzeo. Za električar ti mogu preporučiti Zorana Milića, Partizanska 21, Mali Mokri Lug. Sad, koliko ti je to blizu... Nije jeftin, ali ne otaljava posao, ima 5-6 radnika koje on nadgleda, on dijagnostikuje, oni rade. Tako je barem bilo pre 3 godine kada sam poslednji put bio kod njega, mada mu je uvek gužva u radionici

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Hvala lepo,  GBG Lucas mi je na par minuta od stana, a i MML je blizu. Tako da hvala puno na brzoj preporuci.

Podeli ovaj post


Link to post

Pretpostavljam da je zaletovao direktno zice na sijalicu i samo ih vezao kao na slici, ali cudno mi je sto si izgubio oba poziciona, obicno su razdvojene osiguracima leva i desna strana! Proveri dzek iznutra koji se ubacuje da li su se kontakti grejali!

Послато са Nokia 7.1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×